polisaj makinası tavsiyesi ve gerekli ekipmanlar (wax,pasta)

Öneriler, paylaşımlar, bilgiler ve tavsiyeler
Kullanıcı avatarı
KRALKZM
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: öğrenci

polisaj makinası tavsiyesi ve gerekli ekipmanlar (wax,pasta)

Mesajgönderen KRALKZM » 19 Ağu 2014, 23:26

s.a arkadaşlar polisaj makinası almak istiyorum hangi marka almalıyım alırken nelere dikkat etmeliyim . araca pasta cila atmak istiyorum hangi ürünleri kullanmalıyım ve bu işlemleri nasıl uygulamalıyım ?? cevaplarsanız sevinirim saygılar :T

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğrenci

Re: polisaj makinası tavsiyesi ve gerekli ekipmanlar (wax,pa

Mesajgönderen cdogu » 20 Ağu 2014, 03:14

Polisaj makinasi icin direksiyon tip almayin. Ucuzlar ama bayilirlar hemen. Once onu soyleyeyim.

Eger butceniz varsa dewalt gibi baba markalara girin derim. Makita da olabilir. Ama butce yoksa skill,einhell,flex alabilirsiniz. Bir tavsiyem de,alacaginiz polisaj makinesinin tablalari ve pedleri çöp. Onlarla boya koruma ve cizim giderme yapilmaz. Guzel bir tabla alabilirsiniz. Lake country diye bir markanin seti var pedler icin tavsiyem bu olur.

Boya koruma ve cizik giderme urunlerinde maksat onemlidir. Her maksat aslinda tek temele dayaniyor. Ciziksiz bir yuzey. Ciziksiz yuzey icin kullanacaginiz pek cok urun var ve bu arabanin durumuna gire degisir. Pasta tek kat olmayacak onu soyleyeyim. Yani ilk basta agir asindirici ile cizikleri alip sonra hafif asindirici yani hare gidericiyle de ilk katin izlerini sileceksiniz. Ben meguiars m105(agir) ardindan m205(hafif) tavsiye ederim. Daha iyi olsun derseniz(bence goreceli) scholl s0 ve s30 kullanabilirsiniz.

Cila konusu maksatlar konusu iste. Amac showroom parlakligi ve kisa dayanimsa baska. Ama maksat uzun sureli koruma ve iyi parlakliksa tavsiye edebilecegim cok urun var.

Misal ilk basta glaze atarak parlakligi artirip ustune wax(cila) atarsaniz boya korumanin omru kisalir ama parlakliga katkisi olur. 2 ayda bir cilanizi yenilerseniz sorun olmaz. Glaze olarak aracinizin rengi koyuysa Poorboys Black Hole,aciksa yine Poorboys White Diamond öneririm.

Eger uzun sureli koruma isterseniz Fk1000p isimli cila çokça tavsiye edilir. Ayrica Soft99 gibi markalar da var çok çok iyi olan.

Ped konusuna geri donuyorum. Makinaya alacaginiz set halinde pedler uc cesit olur. Biri cutting,biri finishing,biri de yün ped. Yün ped en agir asindirmayi yapar. Cutting ise m105 ile kullanacaginiz cizik alma pedidir. Arkasinda hareler birakacaktir. Burada da finishing pad devreye girer. M205 ve finishing pad ile pasta isini bitirirsiniz. Daha sonra el ile cila glaze ne isterseniz atabilirsiniz

Isin nano boyutu da var ama ben tecrubesizim bu konuda ve tecrubesiz olan sizlere de tavsiye etmem. Profesyonel uygulama gerektirir.

Kullanıcı avatarı
KRALKZM
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğrenci

Mesajgönderen KRALKZM » 25 Eki 2014, 22:52

çok teşkkür ederim bu benim için gerçekten çok detaylı oldu sağolun

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 25 Eki 2014, 23:33

kullanılan kimyasallar hakkında yeterli bilgim yok diyebilirim, eğer profesyonel olarak bu işi yapıp para kazanayım derseniz "cdogu" kardeşimizin dediği gibi makita, dewalt veya einhell in kırmızı serisi, kendi arabama yaparım hobi amaçlı kullanım derseniz einhellin mavi serisi işinizi fazlası ile görür. bende einhellin mavi serisinden 5-6 tane makinesi var 5 ila 7 arasında oldu alalı hepside arıza vermeden çalışıyor. ve haftanın beş günü mutlaka bir şeyler için kullanırım einhell mavi seriden çok memnunum

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Boya Koruma ve İç Temizlik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

oto anahtarı