Almera ya usb/sd li teyp takma hakkinda..

Ses ve Görüntü Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgiler
Kullanıcı avatarı
almera35
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Almera ya usb/sd li teyp takma hakkinda..

Mesajgönderen almera35 » 10 Oca 2016, 23:18

Merhaba.2005 nissan almera teknanin cd calari maalesef calismiyor.Cd calarin alt tarafindaki gozu sokerek cd calari tamir ettirecek bir yer buluncaya kadar idareten elimde bulunan usb/sd calar teybi takmak istiyorum.Yapmak istedigim usb/sd calarin guc baglantisini cakmaklik girisine baglayarak ,haporlor girislerinide cd calarin arkasina giren kablolari siyirarak baglamak istiyorum(simdilik).Sormak istedigim bu tarz bir baglanti yapar isem sisteme herhangibir zarar verirmiyim?(yolbilgisayari vb..)

Kullanıcı avatarı
ilk-sen
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: truzim

Re: Almera ya usb/sd li teyp takma hakkinda..

Mesajgönderen ilk-sen » 12 Oca 2016, 04:01

Değerli kardeşim
Çakmaklık çıkış volt ve amperi den alacağın güç le usb ve cd çalar bir yeyip i calistirman mümkün değil...

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
ilk-sen
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: truzim

Mesajgönderen ilk-sen » 12 Oca 2016, 04:18

Cd çalar a gelen elektrik (güç ) kablosunu direk olarak usb cd çalar teyip e verir isen ve cd calarin çıkış kablosunu da hoparlörle verirsen bağlantıyı sağlamış olursun,yalnız cd çalar ını kontrol etmeni tavsiye ederim,cd çalar ile yeni takacagin usb cd çalar ın çıkış ve amperleri aynı ise denemelisin bence..eğer çıkışlar farklı ise zaten beyin bunu arıza olarak sana gösterir büyük olasılıkla..elektronik ile temas eden her şey beyine bağlı diye biliyorum,yanlış şekilde bağlantı yaptığın taktirde beyine zarar verebilirsin diye düşnüyorum ama bu benim fikrim, en iyisi bunu iyi bir oto elektrikçiye danışman ve ona yaptırmanın gerekli...

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
almera35
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen almera35 » 12 Oca 2016, 11:25

Bende bundan korkuyorum.Cunku usb/sd icin guc almam neysede haporlor baglantilari direk yol bilgisayari ve ekrana bagli.Farkli bir guc tahrigi sisteme zarar verirmi vermezmi bilemiyorum.Ve msalesef burada oto elektricisi yok;bunun icin Canakkale'ye gitmem lazim..

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 13 Oca 2016, 03:49

dışarıdan elektrik verme, idareten yapacağınıza göre söktüğünüz teyibin arkadındaki sokette elektrik var o soketten alınır elektrik. hoparlörler için takacağın teyibin çıkış kablolarının uçlarını mevcut sistemdeki hoparlör sistemi soketine göre ayarla, uçlara lehim yap, sokete sok. ramazan ayında arkadaşın polosunun orjinal teyibini çıkarıp usb li bir teyip taktım böyle yaptım. hem orjinaline dokunmadım hemde yaptığım iş orjinal oldu. nbu şekilde yaparsan beyine filan bir şey olmaz. çıkardığın soketler boşta durursa araba onuda arıza görür.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
almera35
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen almera35 » 13 Oca 2016, 11:40

spoilerci yazdı:dışarıdan elektrik verme, idareten yapacağınıza göre söktüğünüz teyibin arkadındaki sokette elektrik var o soketten alınır elektrik. hoparlörler için takacağın teyibin çıkış kablolarının uçlarını mevcut sistemdeki hoparlör sistemi soketine göre ayarla, uçlara lehim yap, sokete sok. ramazan ayında arkadaşın polosunun orjinal teyibini çıkarıp usb li bir teyip taktım böyle yaptım. hem orjinaline dokunmadım hemde yaptığım iş orjinal oldu. nbu şekilde yaparsan beyine filan bir şey olmaz. çıkardığın soketler boşta durursa araba onuda arıza görür.

Benim takacagim usb/sd calar bir tek (-)eksi cikisi var.Hem guc kaynagi hem haporlorler ayni yerden eksi kaynagini aliyor.Herhangibir soket yok.Direk kablolar cikiyor arkasindan.Sizin bahsettiginiz varolan cd calarin soketinemi lehim yapacagim.O kismi anlayamadim..

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 14 Oca 2016, 00:26

almera35 yazdı:
spoilerci yazdı:dışarıdan elektrik verme, idareten yapacağınıza göre söktüğünüz teyibin arkadındaki sokette elektrik var o soketten alınır elektrik. hoparlörler için takacağın teyibin çıkış kablolarının uçlarını mevcut sistemdeki hoparlör sistemi soketine göre ayarla, uçlara lehim yap, sokete sok. ramazan ayında arkadaşın polosunun orjinal teyibini çıkarıp usb li bir teyip taktım böyle yaptım. hem orjinaline dokunmadım hemde yaptığım iş orjinal oldu. nbu şekilde yaparsan beyine filan bir şey olmaz. çıkardığın soketler boşta durursa araba onuda arıza görür.

Benim takacagim usb/sd calar bir tek (-)eksi cikisi var.Hem guc kaynagi hem haporlorler ayni yerden eksi kaynagini aliyor.Herhangibir soket yok.Direk kablolar cikiyor arkasindan.Sizin bahsettiginiz varolan cd calarin soketinemi lehim yapacagim.O kismi anlayamadim..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
şimdi, takacağınız teyibin arkasından 5 veya 7 tane kablo çıkıyor olmalı. soket olmaz zaten bu tür teyiplerde. sizin orjinal teyibin arkasından sökeceğiniz soketleriniz var ya, o soket üzerinden kim nereye gidiyor kabloları tespit edin bunun için önce oto kontrol kalemine yahut avometreye ihtiyacınız var. arkadaki kabloların 1. (+) 2. (-) 3. ise kontak anahtarı tetiklemesi dir. geri kalan 2 veya 4 kablo hoparlörlere gider. teyipte sağ sol (BALANCE) var ise 4 yoksa 2 kablo onları da hoparlör çıkışlarına montajlamalısın. teyibin kitapçığında kabloların ne kablosu olduğu yazılı olmalı. mavi-kırmızı-siyah-sayı bu renklerin olduğu kablolar 1-2-3 nolu kablolardır (renk kodları doğru ise). resimlerini koyarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz belki.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 10 Ara 2016, 01:53

http://sterkenli3.wixsite.com/nissan-diy/videolar
sağ en alttaki videodan mp3 çipi montajlanmış halini izleyebilirsiniz

“Ses ve Görüntü Sistemleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

oto anahtarı