Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Re: K11 CVT ŞANZIMAN YAĞI

Mesajgönderen oztrk » 16 Nis 2014, 06:57

Kendinizi tanisma bolumunde tanitmadan foruma yazdiysaniz o nedenle kural hatirlatilmistir. Hosgeldiniz

Kullanıcı avatarı
elbu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Noter Katibi

Mesajgönderen elbu » 16 Nis 2014, 14:13

Arkadaş tanışma bölümden kendimi tanıtmıştım Ancak araç hanımın 1997 model micra k11 kasa 94.000 km. Bu kadar laf ettik ancak hale sorumun cevabını alamadım. cevap yazarsanız sevinirim .

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 16 Nis 2014, 22:16

K 11 cvt şanzıman yağı özeldir.Servisten tedarik edebilirsiniz.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
elbu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Noter Katibi

Mesajgönderen elbu » 17 Nis 2014, 13:54

ortalama fiyatı ne kadardır.

Kullanıcı avatarı
bayram55ap581
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: öğretmen

2005 micra şanjuman sorunu

Mesajgönderen bayram55ap581 » 29 Nis 2014, 12:33

iki yıl önce 2005 micra tekna otomatik aldım. Araç sabah ve ilk çalıştırma ve kalkışta bir problem yapmıyor.Ancak bazen kırmızı ışıkta durunca 1.Viteste takılı kalıyor.Kontağı kapatım açınca arıza düzeliyor.Bunu bazen günde bir- iki sefer bazende 3-4 günde bir sefer yapıyor.Arcı servise götürdüm.önce elektrik tesisaını daha sonra ise şanjumanı indirip tektek parçaları kontrol ettiler fakat arıza tespit edilemedi. aynı hatayı yine yapıyor. Şanjumancıya götürdüm herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.Arıza ışığı yandığı halde bilgisayar tespit edemiyor.Bunu hem serviste hemde sanayide kontrol ettirdim. saygılarımla....
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: İlaç Mümessili

Re: 2005 micra şanjuman sorunu

Mesajgönderen 1.burak » 29 Nis 2014, 22:21

Gecmis olsun.. Oncelikle okudugunuzu kabul ettiginiz forum kurallarinda yazdigi uzere, lutfen tanisma bolumunde kendinizi tanitiniz..

Nickteki plakaya istinaden Samsun'da oldugunuzu varsayarsak, Nissan konusunda bu kadar cahil olan bir yetkili servis daha varmi bilmiyorum.. Sorununuz hakkinda bilgisi olan arkadaslar sorularinizi cevaplayacaklardir..

Kullanıcı avatarı
tuncaserkan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Nissan Micra K11C, CVT onarılmaz mı?

Mesajgönderen tuncaserkan » 20 Eyl 2014, 16:03

canged yazdı:Nissan micra k11 otomatik 97 model sahibiyim araç harekat haline geçince bir vınlama sesi veriyor durunca kesiliyor.Şanzımandan geldiğini düşünüyorum boşta çalıştırıp gaza bastıgımda herhangi bir ses yok.Yavaşlayıp 20 -30 kilometre hızdayken durmak için gazdan ayagımı çektiğimde şanzımandan sesler geliyor (hafif silkeleme yapıyor) kimi önerirsiniz.
şimdiden teşekkürler.

selamlar .. bende de aynı arıza baş gösterdi.. bilgisi olan arkadaş var mı acaba? teşekkürler..

Karma Dövüş Sanatları
http://www.mmaturkey.com
Resim

Kullanıcı avatarı
tuncaserkan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

1997 Nissan Micra Cvt Arızası ve Çözümü

Mesajgönderen tuncaserkan » 12 Eki 2014, 15:37

3 hafta önce foruma üye oldum ve aracım ile ilgili cvt arızasından bahsettim.. Kimseden ses çıkmadı. İzmir 3. sanayide arızam çok iyi bir usta tarafından onarıldı. Prensip olarak önce tamir ediyor. Çözüm yoksa parça değiştiriyor. Benim aracımın otomatik şanzumanından bilye sesi gelmeye başlamıştı. Yağ ısındıktan sonra tork konvertörü aracı yüksek viteste tutuyordu. Son zamanlarda dururken vuruntu da başlamıştı. hiç geciktirmeden tamire gittim. 2 bin liraya aracım onarıldı. Hidrolik beyin değişti bu fiyatın içinde. Şu an çok sağlıklı ve keyifli. 750 devir fazla çevirerek gidiyordum heryere. Şimdi 2500 devirde 100 km hız ile gidebiliyorum. Aşağıya ustanın isim ve bilgilerini yazıyorum. Kuşadasından Mavi Micralı Serkan deyin yardımcı olacak hepinize.. hayırlı günler.. Kazasız belasız sürüşler..

Mustafa Usta
0 535 655 35 90
413 sk. N0.16 3. sanayi
Bornova - İzmir
Sedef Oto

Karma Dövüş Sanatları
http://www.mmaturkey.com
Resim

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: 1997 Nissan Micra Cvt Arızası ve Çözümü

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Eki 2014, 15:51

forumda bu kasa micra kullanan neredeyse hiç olmadığından ve sorununuzun çözümünü bilen olmadığından sorularınız cevapsız kalmış. tüm bu olumsuzluklara rağmen çözümü bulup burada paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
EE150
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

araba titremeye basladi

Mesajgönderen EE150 » 01 Kas 2014, 15:05

Arkadaşlar merhaba;

1999 model nissan micra 1.3 magic cvt kullanicisiyim.Yaklasik 3 aydir kullandigim arabamda son bir haftadir kalkistan sonra 40 ile 45 km arasinda (sanirim vitesin o anki gecis esnasinda) motorda ciddi anlamda bi titreme soz konusu oldu bulundugum yerde servis olmadigindan normal bir ustaya gosterdim herhangi bir anlam veremedi.Arabayi daha once ozel servise goturmustum nesi var nesi yok diye orada usta sanzumana atf konulmus bu iyi bisey degil demisti acaba sanzuman yagindan kaynakli olabilirmi? Daha once boyle birseyle karsilasan varsa yardimlarinizi bekliorum.

Emrah Aydın

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: araba titremeye basladi

Mesajgönderen etap nissan » 01 Kas 2014, 22:10

Henüz geç kalmadıysanız hemen şanzıman yağını servisten alacağınız CVT yağı ile değiştirin.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
EE150
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: araba titremeye basladi

Mesajgönderen EE150 » 02 Kas 2014, 13:10

Yardiminiz icin tsk ederim en kisa zamanda tedarik edecegim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı