Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra CVT Deneyimleriniz

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Kas 2015, 11:23

drpan yazdı:merhaba,k13 aracımda p konumundayken kontak açık frene basıldığında ve bırakıldığında şanzımandan şıkırt diye bir ses geliyor. Sizlerin araçlarında da oluyor mu acaba..

Şu başlığa bir göz atın viewtopic.php?f=16&t=3617

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
ozgurn
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

P0846 Hata kodu

Mesajgönderen ozgurn » 15 Kas 2015, 15:09

Merhaba Arkadaşlar,
Micra'mda otomatik şanzıman problemi var.
Hata kodu P9846 imiş.
Yetkili servis komple şanzıman değişecek diyor ve 35.000 TL masrafı var diyor.
Hata hakkında bilgisi olan veya İstanbul Avrupa için bir servis önerisi olan var mı?
Lütfen yardımcı olun.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: P0846 Hata kodu

Mesajgönderen Ally_07 » 15 Kas 2015, 18:11

ozgurn yazdı:Merhaba Arkadaşlar,
Micra'mda otomatik şanzıman problemi var.
Hata kodu P9846 imiş.
Yetkili servis komple şanzıman değişecek diyor ve 35.000 TL masrafı var diyor.
Hata hakkında bilgisi olan veya İstanbul Avrupa için bir servis önerisi olan var mı?
Lütfen yardımcı olun.

Öncelikle geçmiş olsun. Benim detaylı bir bilgim yok ama verdiğiniz kod 0846 olmasın? Çünkü internette 9846 diye bir koddan bahsedilmiyor. Eğer 0846 isr internette "Şanzıman Yağ Basınç Sensörü / B Devre Menzili / Performansı Anahtarı" anlamına geldiği yazıyor. Şu linkte muhtemel sebepleri belirtilmiş http://www.2carpros.com/questions/dodge ... atus-codes ilk gördüğüm akü voltajının düşük olması imiş mesela. Başka sebepler de olabilirmiş, inceleyin belki çözüm için fikir verir.

Yalnız servis abartmış, arabanızın normal piyasa değeri ne kadar ki? Bu araba şanzımandan mı ibaret yani? Saçmalamasınlar.

Konu açtığınız bu alanda CVT ile ilgili bir başlık var, orayı da incelediniz mi? Mesela geçenlerde bir üyemiz şanzıman sorunlarına yardımcı olabilirim diye mesaj yazmıştı. Geçmişi olan bir konu, önceki sayfalarını da okumanızı tavsiye ederim, daha önce CVT ile ilgili sorun yaşamış bazı kullanıcıların deneyimleri var hatta yanlış hatırlamıyorsam bazı usta bilgileri olmalıydı.

Sonrasında lütfen siz de başınıza gelen gelişmeleri o başlıkta da paylaşırsanız daha sonradan ihtiyacı olanlara yardımı olur. Tekrar geçmiş olsun, umarım kolay bir şekilde çözümlenir.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: P0846 Hata kodu

Mesajgönderen Ally_07 » 15 Kas 2015, 18:25

O bahsettiğim üyemiz başka bir başlıkta şu mesajı yazmış viewtopic.php?p=27896#p27896

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

Kullanıcı avatarı
Kb
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

P0846 hata kodu

Mesajgönderen Kb » 17 Kas 2015, 09:02

Arkadaslar aracimin motor isigi yandi.aracim otomatik vites nissan micra.yetkili servise goturdum.hata kodu p0846.sanziman arizasi dediler ve komple sanziman degismesi gerekli dediler.bunu nerede yaptirabilirim.bilgisi olan arkadaslar yardim ederse sevinirim.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: P0846 hata kodu

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Kas 2015, 03:21

Bostancı sanayi sitesinde yıldırım oto şanzımanda cemil usta var. Otomatik şanzımanlardan iyi anlıyor, yardımcı olabilir.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
sott
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yönetici

Re: Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

Mesajgönderen sott » 16 Ara 2015, 10:15

Merhabalar,

Dün itibari ile eşime bir 2011 Tekna bir araç aldık ve Nissan ailesine katılmış olduk. 66 Bin Km de araç gayet temiz.

1- K13 CVT şanzımanda Yağ Basınç Sensörünün tamir görmüş olması kötü birşey midir?

2- Özellikle durduğum sırada frene basıp kaldırınca ayağımı vites kolunun ordan klik klik diye bir ses gelmekte. Sanıyorum bu kilit mekanizması ile ilgili. Bu sesin kesilmesi için ne yapmalıyım ?

Teşekkür ederim şimdiden.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Ara 2015, 20:33

sott yazdı:Merhabalar,

Dün itibari ile eşime bir 2011 Tekna bir araç aldık ve Nissan ailesine katılmış olduk. 66 Bin Km de araç gayet temiz.

1- K13 CVT şanzımanda Yağ Basınç Sensörünün tamir görmüş olması kötü birşey midir?

2- Özellikle durduğum sırada frene basıp kaldırınca ayağımı vites kolunun ordan klik klik diye bir ses gelmekte. Sanıyorum bu kilit mekanizması ile ilgili. Bu sesin kesilmesi için ne yapmalıyım ?

Teşekkür ederim şimdiden.

Hoş geldiniz, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

Sorularınıza gelirsek, iki durumu da daha önce duymadığım ve yaşamadığım için sadece kişisel fikrimi beyan edebilirim ki buna göre:

1- Normalde bir şeyin tamir edilmemiş olması her zaman tercih sebebidir aslında ancak bazı tamir işlemleri o kadar iyi oluyor ki tamir edildiğini dahi unutabiliyorsunuz. Onun için eğer iyi bir tamir gördüyse bence kötü bir şey değildir Ne var ki bunu ancak zaman içerisinde anlayabiliriz. Ülkemizde bu yeni teknoloji sistemleri bilen tanıyan çok sayıda usta yok, o yüzden yapılan işe güvensizlik bundan dolayı olabilir. Yoksa tüm cihazlar tamir edilir, sonuçta insan yapısı.
2- Bu duruma hiç rastlamadım. Tam olarak nasıl bir ses olduğunu da tasavvur edemedim açıkçası. Bana kalırsa internet platformlarında durumunuzu tam olarak anlayan da çıkmaz, çünkü ben yaklaşık bir senedir tüm micra forumlarını takip ederim ama bu tarz bir sorun yaşayan duymadım (ha belki başka sorunların yanında bunu yaşayan da olmuştur ama özellikle bu şekilde ifade edilen bir paylaşım görmedim diyebilirim).. Bence yetkili servise götürüp bir fikir alın, eğer istanbul ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız özel servisler de tespit yapabilirler.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Ara 2015, 13:14

Bir internet sitesinde otomatik vitesli araç kullanımına ilişkin faydalı bilgilere rastladım şu linkten bakabilirsiniz http://www.memurlar.net/haber/555404/.

CVT için 25000 km'de bir yağ değişimi öneriyorlar, bence de mantıklı, bu öneriyi yabancı kaynaklı sitelerde Honda Jazz'ın CVT modeli için de okumuştum.

Kullanıcı avatarı
alf
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

CVT'de park konumunun kullanımı

Mesajgönderen alf » 08 Oca 2016, 10:49

Merhaba,
Micra match otomatik aracı stop ederken bir husus aklıma takıldı. Sizlere danışmak isterim. Kafama takılan husus " Kontak anahtarının ne zaman kapatılacağı" konusu.
Aşağıdakilerden hangisi uygulanırsa sağlıklı olur.
1- Araç durunca -N ye al- ayağını frenden çek- el frenini çek- frene tekrar bas- KONTAĞI KAPA- frene bas- P ye al.
2- Araç durunca- N ye al- ayağını frenden çek-el frenini çek- frene tekrar bas- P ye al- KONTAĞI KAPA
3- Araç durunca- P ye al-el frenini çek- KONTAĞI KAPA

NOT: Forumu epey bir taradım. Ama bulamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim. Selam ve sevgilerimle. Sedat Yalçın

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: Aracı stop ettirme

Mesajgönderen spoilerci » 08 Oca 2016, 19:53

ayağını frenden kaldırmadan elfrenini çek Vitesi P konumuna getir motoru kapat.tüm yük elfreninde olsun şanzumana yük binmesin Ford servisinin Mondeo için tavsiyesi böyle idi.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Aracı stop ettirme

Mesajgönderen Ally_07 » 08 Oca 2016, 22:21

spoilerci yazdı:ayağını frenden kaldırmadan elfrenini çek Vitesi P konumuna getir motoru kapat.tüm yük elfreninde olsun şanzumana yük binmesin Ford servisinin Mondeo için tavsiyesi böyle idi.

Tam olarak doğru uygulama tarifi. Aktarma sisteminin uzun ömürlü olmasını sağlamak için sadece P'de bırakmak yanlış, mutlaka el freni ile birlikte kullanılması gerek.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı