Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
nofrost
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: Lpg'li micra kullanicisi varmi?

Mesajgönderen nofrost » 25 Eyl 2015, 14:17

Merhaba Arkadaşlar,
Biz yeni 2005 model micra aldık. araç şuan 99 bin km De. araç henüz 61 bin km de iken 2011 yılında atiker sıralı otogaz taktırılmış. ve bunun üzerine 40 bin km yol yapmış. biz alırken hem kaporta hem de detaylı motor testine soktuk bildiğimiz ve tanıdığımız bir ustaya. aracın motorunda hiçbir sorun olmadığını söylediler. şuan aldık kullanıyoruz ve motor çok sessiz ve randımanlı çalışıyor. anlıcağınız hiçbir sorun yok. en güzeli de araç resmen yakıtı kokluyor. resmen bedavaya biniyoruz.

benim görüşüm lpg her araca zarar verebilir motor olarak. ancak yakıttan edeceğiniz karı iyi hesaplayın. belki 10 yıl sonra bir motor yaptırsanız taş çatlasın 5 bin tl ye patlar.. ama 10 yıl boyunca türkiye gibi benzinin pahalı olduğu bir ülkede yakıttan elde edeceğiniz kar marjı, motorun fiyatından fazla olacaktır diye düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
ebrugurlek
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Smmm

motor istop ediyor

Mesajgönderen ebrugurlek » 16 Kas 2015, 16:58

merhaba 2 bucuk aylık micra 1,4 tekna lpg li kullanıcısıyım.

araba ilk aldıgımda sorunsuzdu hatta kırmızı ısıkta beklerken okadar sessizdi ki bi kaç kere kontagı cevırıp arabayı calıstırmaya calısmıslıgım bıle vardır :)

ama bı gun sabah kontagı cevırdım araba calıstı sonra 1 adım gıdemeden pıt pıt tekledı ıstop ettı sonra bıdaha aksama kadar calısmadı , kontagı cevırıyorum mars basıyor ama motor calısmıyordu. aksam arkadaslar ugrastı calıstırdı gerı
bundan sonra motor eskisine oranla daha sesli calısmaya basladı tıtremesı daha hıssedılır hale geldı

bı kac kere daha ılk calıstırmada ıstop edecek gıbıyken gaz verıp kurtardım ıstop etmedı

butun yag fıltre vs bakımları yapıldı arabanın bu arada

gecen servıse goturdugumde sıbop ayarından oldugunu dedıler

ama sankı yakıtı almıyor atesleme yapmıyor gıbı cunku bugunde ılk bı calıstı hemen ıstop ettı sonra ugrastım calısmadı bende bıraktım ıse gıttım sızce nedendır

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: motor istop ediyor

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Kas 2015, 22:24

Lpg micraya uyumlu değil. Siboplarınız yanmış olabilir. Bu arada satış ilanınıza bu durumu da yazın ki alacak olan bilip alsın. Muhtemelen satış nedeninizde bu sorun sanırım

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
ebrugurlek
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ebrugurlek » 17 Kas 2015, 11:21

dün başka usta geldi sibop ayarı denen bişi kalmamıs dedı, ama calısmaması benzin deposundan o da bozulmus barı düşük dedi, bu ikisi tahmini nekadar tutar acaba.
satıs ılanımda yazmadım cunku araba bugun kapıdan alıncak servis tarafından yapılcak bu 2 gün ,satıs olmadan once bunları yaptırım vericem boyle verimiycem ,verilirmi hiç :)

AhmetEFE
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Memur

Mesajgönderen AhmetEFE » 17 Kas 2015, 11:50

Çalışmaması benzin pompasındanda kaynaklanıyor olabilir, gerçi sorunu serviste çözeceklermiş :) Geçmiş olsun, iyi günlerde kullanın.

Kullanıcı avatarı
ebrugurlek
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ebrugurlek » 18 Kas 2015, 11:24

bugun vazgectım servisten bi benzin pompasına sadece parca ucretı 2200 istediler

Kullanıcı avatarı
aozdemir
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Memur

Mesajgönderen aozdemir » 18 Kas 2015, 12:31

GEÇMİŞ OLSUN EN KISA ZAMANDA SATIN KURTULUN

Kullanıcı avatarı
ebrugurlek
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ebrugurlek » 25 Kas 2015, 12:31

ya bolede satılmazkı ama ya , usta ıle konustum pompa degıstı ondan degılmıs %90 sıbop ayarındanmıs dedıler 1500 cıvarıymıs oda :( ankarada bıldgınız nıssan ustası varmı baska gosterebılecegım ?

Kullanıcı avatarı
sergy
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

Mesajgönderen sergy » 14 Ara 2015, 03:16

akü yü kontrol ettinizmi..ben tekleme ve stop sorunu ile akü bitikken karşılaştım

Kullanıcı avatarı
mfa25
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğrenci

Re: Lpg'li micra kullanicisi varmi?

Mesajgönderen mfa25 » 23 May 2016, 15:41

bende yazayım bakan arkadaşlara faydalı olur belki.2005 model 1.2 tekna micra ma lpg taktırdım.Atiker takıldı.Takan usta gerçekten işinin ehli.Şuan 67 binde.En ufak bir sorun yok maşallah.57 lirayla 360 km yol gidiyor.Lpg fiyatı:2,02.Tüpü takan usta çok ama çok önemli.Dikkat edin.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Lpg'li micra kullanicisi varmi?

Mesajgönderen Ally_07 » 29 May 2016, 20:18

mfa25 yazdı:bende yazayım bakan arkadaşlara faydalı olur belki.2005 model 1.2 tekna micra ma lpg taktırdım.Atiker takıldı.Takan usta gerçekten işinin ehli.Şuan 67 binde.En ufak bir sorun yok maşallah.57 lirayla 360 km yol gidiyor.Lpg fiyatı:2,02.Tüpü takan usta çok ama çok önemli.Dikkat edin.

Kaç km de iken montaj yapıldı.

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
hakor
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

Mesajgönderen hakor » 16 Oca 2017, 15:53

Merhaba,
Otomatik 2016 Model Micra kullanıcısıyım. Otomatik Micra'ya LPG taktıran var mı?

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı