Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Oca 2017, 13:02

arifoem yazdı: Antalya servisi aradım. çelik muhafaza var dedi. kargo ile gönderiyor. fiyatı 300tl

Kargo dahil fiyat mı?

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
arifoem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Re: RE: Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen arifoem » 27 Oca 2017, 15:21

Ally_07 yazdı: Kargo dahil fiyat mı?

değil zannedersem. ama fiyatta iskonto yaparız dedi. muhtemelen kargo ile birlikte 300 e falan hallolur.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Oca 2017, 15:33

arifoem yazdı: değil zannedersem. ama fiyatta iskonto yaparız dedi. muhtemelen kargo ile birlikte 300 e falan hallolur.

Kargo ücreti dahil olursa ve montajı için masraf yapmazsanız (zaten gayet basit, sadece lifte kaldırmak lazım) makul gibi. Bu arada benim orada gördüklerim gri renkli idi.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
arifoem
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen arifoem » 27 Oca 2017, 15:58

telefondaki kişi plastikten bir koruma olacak arabanızda dedi. plastiği çelikle değişecez dedi. plastik varsa işimi görebilir aslında çelikle değişmeye gerek yok. haftaya arabayı teslim alıp bakalım duruma göre eğer hiç yoksa Antalya'da satılan çelik korumayı alıp takacağım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Oca 2017, 01:11

arifoem yazdı:telefondaki kişi plastikten bir koruma olacak arabanızda dedi. plastiği çelikle değişecez dedi. plastik varsa işimi görebilir aslında çelikle değişmeye gerek yok. haftaya arabayı teslim alıp bakalım duruma göre eğer hiç yoksa Antalya'da satılan çelik korumayı alıp takacağım.

Vallahi Türkiye yollarında plastik pek yeterli gelmiyor, çabucak deforme olabiliyor.

Kullanıcı avatarı
arifoem
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen arifoem » 08 Şub 2017, 08:37

Ally_07 yazdı:
arifoem yazdı:telefondaki kişi plastikten bir koruma olacak arabanızda dedi. plastiği çelikle değişecez dedi. plastik varsa işimi görebilir aslında çelikle değişmeye gerek yok. haftaya arabayı teslim alıp bakalım duruma göre eğer hiç yoksa Antalya'da satılan çelik korumayı alıp takacağım.

Vallahi Türkiye yollarında plastik pek yeterli gelmiyor, çabucak deforme olabiliyor.

Günaydın,
İstanbul Ümraniye Nissan servisinden 280 tl (kargo dahil) temin ettim bir günde Bolu'ya gönderdiler.
Dün sanayide ustaya 20 tl ye taktırdım. Ürün gayet kaliteli. orijinal ürün diye satsalar muhtemelen çoğumuz anlamayız.
Bilgilendirmeniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Her araçta zaruri olması geren bir ürün, almak niyetinde olanlara tavsiye edilir.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen MicraR » 10 Şub 2017, 14:33

Arkadaşlar 2014 Micra aracımı sattığım ve sahibi kullanmayacak olduğu için kışlık paspaslarını satılığa çıkarttığım için yazayım dedim, malum sitedeki ilan numarası 397861100 . Foruma özel cüzi indirim yaparım

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Sigulbio
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Pazarlama Uzmanı

Mesajgönderen Sigulbio » 12 Nis 2017, 17:21

arifoem yazdı:
Ally_07 yazdı:

Günaydın,
İstanbul Ümraniye Nissan servisinden 280 tl (kargo dahil) temin ettim bir günde Bolu'ya gönderdiler.
Dün sanayide ustaya 20 tl ye taktırdım. Ürün gayet kaliteli. orijinal ürün diye satsalar muhtemelen çoğumuz anlamayız.
Bilgilendirmeniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Her araçta zaruri olması geren bir ürün, almak niyetinde olanlara tavsiye edilir.

Ben geçtiğimiz hafta aynı ürünü http://promocodius.com/tr/magazalar/media-markt-indirim-kodu üzerinden ilerleyip Media Markt'dan 220 liraya aldım. Kargoya da para istemediler. Herhalde hala geçerlidir ama benim sorunum Esenyurt'ta arabayı montaj için bırakabileceğim iyi bir servis bulmak. İşe gidip gelirken lazım olduğu için Gaziosmanpaşa'da bırakamam, mesai saatleri içinde halledecek biri varsa tavsiye edebileceğiniz bekliyorum. Hiç bildiğim bir semt değil, malum Nissan da çok bilinen bir marka değil..

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Nis 2017, 17:33

Sigulbio yazdı:[quote="arifoem"][quote="Ally_07"][quote="arifoem"]telefondaki kişi plastikten bir koruma olacak arabanızda dedi. plastiği çelikle değişecez dedi. plastik varsa işimi görebilir aslında çelikle değişmeye gerek yok. haftaya arabayı teslim alıp bakalım duruma göre eğer hiç yoksa Antalya'da satılan çelik korumayı alıp takacağım.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."[/quote]

Günaydın,
Bilgilendirmeniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Her araçta zaruri olması geren bir ürün, almak niyetinde olanlara tavsiye edilir.[/quote]

Ben geçtiğimiz hafta aynı ürünü [url]http://promocodius.com/tr/magazalar/media-markt-indirim-kodu[/url] üzerinden ilerleyip Media Markt'dan 220 liraya aldım. Kargoya da para istemediler. Herhalde hala geçerlidir ama benim sorunum Esenyurt'ta arabayı montaj için bırakabileceğim iyi bir servis bulmak. İşe gidip gelirken lazım olduğu için Gaziosmanpaşa'da bırakamam, mesai saatleri içinde halledecek biri varsa tavsiye edebileceğiniz bekliyorum. Hiç bildiğim bir semt değil, malum Nissan da çok bilinen bir marka değil..[/quote]
Karter muhafaza aldınız değil mi? MediaMarkt diyince emin olamadım da :mrgreen:

Atölyesinde lift sistemi olan herhangi bir yerde yaptırabilirsiniz, illa nissancı aramanıza gerek yok. Montajı 4 kalınca somun vida ile gayet kolay ve 5-10 dakikalık bir işlem çünkü.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Nis 2017, 23:50

Bu gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile Osram Night Breaker Laser ampullerinden alıp taktım. Araçlarımızın ampul tipi H4. n11'den çiftini 65 TL'ye aldım. 1 günde geldi ürünler orijinal Alman.

Biraz uğraştım ama montajı zor değil. Henüz gece yol performansını denemedim ama karşıdan bakınca bariz bir aydınlatma artışı görülebiliyor (özellikle biri normal biri değiştirilmiş far olarak yakıp karşılaştırma yapınca). Beyaz veya xenon rengi değil, normal renk ama daha berrak olduğunu düşünün. Ki zaten ben de özellikle standart ışık rengi alacağımı bilerek ve isteyerek tercih ettim. Bu ampuller için kısa ömürlü diyenler var ama hem internetten okuduklarım hem de arkadaşımın "yaklaşık 3 senedir kullanıyorum" demesi bana yeterli geldi şahsen. Kullanmak isteyenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim. Hatta benim Seat Toledo'ya da aldım, o H7 onu da yarın takacağım.

Resim

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 26 Nis 2017, 16:54

2017 micra icin bagaj havuzu ariyorum, bagaj onceki k13ler ile ayni midir?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 26 Nis 2017, 17:29

justorcun yazdı:2017 micra icin bagaj havuzu ariyorum, bagaj onceki k13ler ile ayni midir?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2010'un ikinci yarısından günümüze kadarkilerin hepsi K13 kasa zaten. Sadece 2012'den sonra birkaç görsel makyaj yapılmış. O yüzden aynı olmalı çünkü hala kasa değişmedi. Henüz K14 kasa olanlar çıkmadı, en azından bizim ülkede.

Yalnız internette Micra için sürücü sol ayak dayama kısmı olan, "araç içi 3D paspas" seti olanlar K12 kasalar için. Yani sadece "2002 sonrası" veya "2002-2013" diye yazdığına aldanmayın. Onu bizzat deneyimledim maalesef, büyük geldi uymadı geri gönderdim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı