Nissan note e12 start stop sorunu

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
OğuzhanS
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: Öğrenci

Nissan note e12 start stop sorunu

Mesajgönderen OğuzhanS » 09 May 2018, 21:01

:Y :) :X

Kullanıcı avatarı
OğuzhanS
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: Nissan note e12 start stop sorunu

Mesajgönderen OğuzhanS » 09 May 2018, 21:04

Arkadaşlar herkeze selamlar forumda yeniyim yeni almış olduğum aracımın start stopu çalışırken birden ekranda yanıp sönen bir auto ışığı çıktı ve bidaha start stop çalışmadı ve sonrasında belli bi km yaptıktan sonra durup stop edince ekranda eco ve 3 sayısı beliriyor bi 5 sn durup kendiliğinden gidiyor böyle bi sorunla karşılaşan varsa yardımcı olurmu akü yeni aldım ama aynı şekil devam ediyo

Kullanıcı avatarı
mavi sakal
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen mavi sakal » 14 May 2018, 00:14

oguzhan bey merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz. aracınızon start stopu ışığı yanıp sönüyor mu yosa sürekli yanıyor mu? yanıp sönüyorsa arızasıyla ilgili fikrim yok, şayet sürekli yanıyorsa ve start-stop devreye girmiyorsa akünüzden yeterli voltajı alamıyor olabilir ki inşallah böyle değildir, uzun süre yolculuk yapıp aküyü iyice şarj ederek çözülebileceği gibi akü değişimine kadar gidebiliyor. bu da 350-500 arası masraf çıkarıyor servisde. ya da çok basit bir prog yükleme işlemi ile 2 dak. halledilebilecek bir sorun da olabilir benim başıma gelen böyle çözülmüştü hatta ücret bile almadılar.
ekranda 3 yazma meselesine gelirsek, aracınızı eco modda kullanıyorsunuz. el freninin hemen önünde eco tuşu var ona basmışssınız. hatta göstergeniz de mavi ışıklıdır şu an. araç kullanımıza puan veriyor. eco da kötü kullanırsanız 1, orta derecedeyseniz 3, iyi bir sürüş yaptıysanız 5 puan verir. o yüzden o3 sayısını görüyorsunuz. anahtarı çektiğiniz an yok olur, o rakam. el freninin oradaki eco tuşuna basın, eco moddan çıkacaksınız ve aracınıza can gelecek :D :D yani bu konuda her şey normal endişe etmeyin.

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Terzi

Mesajgönderen Udiyar » 12 Tem 2018, 18:51

Yanıp sönen auto ışığı aynı sorun bende de 1haftadır var bugün servise götürdüm cihaza bağladılar akü den dediler

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Udiyar » 12 Tem 2018, 18:55

2 ay geçmiş gerçi sorunu hallettinmi

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Udiyar » 28 Tem 2018, 18:55

Aküyü değiştirdim star_stop ışığı hala yanıp sönüyordu bilgisayardan hata silindi düzeldi

Kullanıcı avatarı
OğuzhanS
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen OğuzhanS » 21 Ağu 2018, 00:45

Udiyar adlı beyfendi çok teşekkürler ben o sorunu araştırdım sonrasında aküden olabileceğini söylediler ve aküyü değiştirdim mutlu akü ile sonrasında o ışık sönmedi ve gidip serviste makineye bağladılar ben içeri girdim bi su içtim tekrar bakmaya gittiğimde aracınız hazır dediler ve halledildi ama hala pek güvenemiyorum bu marş motoru bozulucak diye arada açıyorum arada kapıyorum

Kullanıcı avatarı
OğuzhanS
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen OğuzhanS » 21 Ağu 2018, 00:46

Cevap verdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler ben hallettim ama atmayı unutmuşum kbakmayın lütfen

Kullanıcı avatarı
Beti25
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Beti25 » 26 Eyl 2019, 11:11

Arkadaşlar bende de aynı sorun var start stop çalışmıyor zaten ve ışık yanıp sönüyor servise gidicem ama aküyü değişsem mi değişmesem mi bilemedim şimdilik bi sorun yok çalışmada flan

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı