qashqai ses geliyor

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
jayzman
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: qashqai ses geliyor

Mesajgönderen jayzman » 02 Kas 2014, 15:28

teşekkürler geko2011 hoşbulduk bu arada dediğiniz gibi dayanamayıp servise gittim aynı sizin dediklerinizi söylediler dalgakıran olmadığından depo yarının altındaysa bu ses gelir yapacak bir şey yok dediler

Kullanıcı avatarı
tekinismail
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen tekinismail » 03 Kas 2014, 21:55

Arkadaslar bende noyle bir ses yok kesinlikle. Genellikle yari depo ve altinda dolasiyorum.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 03 Kas 2014, 22:07

Hadi buyrun bakalım. Servis mi yalancı, yoksa kullanıcılar mı? Bence gittiğiniz servisleri değiştirin. İşi bileni bulun.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
tekinismail
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen tekinismail » 04 Kas 2014, 14:50

Ses olmadigina eminim cunku eski kasa cmax aracimda ve jettamda bu sesi net bir sekilde duyardim. Yani nasil bir ses oldugunu biliyorum. Ama bu aracimda kesinlikle yok. Cam acik dolasmiyorum zaten havalar soguk. Rafyoyuda kapadimmi aracla basbasayim. Ses falan yok. Saygilar.

Kullanıcı avatarı
geko2011
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen geko2011 » 04 Kas 2014, 16:07

Ben aracımı 2011 Eylül ayında teslim aldım. Önceleri farketmemekle birlikte başka bir forumda herkesçe bilinen bir sitenin qq kulubu başlığı altında kronik problemleri arasında yakıt deposunun boş olduğunda gelen ses diğer bir unsurda yağışlı havalarda arka sağ davlumbaz dan gelen adeta arka sağ kapının camı açıkmış misali gelen su sesiydi. 2. problemi kendim bi şekilde aştım. Ancak depodaki problem giderilecek gibi değil. Ve depo çizgisi yarıya aşağı düştüğünde özellikle geceleri dur kalk trafiğinde bariz bir şekilde duyulmakta ve ancak depoyu fullediğinizde bu ses kaybolmakta. 3 yılı aşkındır bu ses trafikte benim kulağımı tırmalıyor. Bende bunu biliyorum ve her daim yaşıyorum. Başkalarıda bu problemi yaşıyor ki aynı serzenişte bulunuyor. Bilgilerimizi düşüncelerimizi yaşadığımız ortak sıkıntıları bu başlık altında birbirimizden hiç bir şekilde haberimiz olmadan değişik zamanlarda kah kredi çekip kah altınımızı bozarak kah borç alarak satın aldığımız araçlarda böyle sorunlar çıkması kötü bir olgudur. Sadece bu platformda nicklerimiz den tanıdığımız belkide hayat boyu bir araya gelemeyecek insanların bir araya gelerek aynı ortak sıkıntıyı getirmesi sizce anormalmidir. Bu göz ardı edilemez.
Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
tekinismail
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen tekinismail » 04 Kas 2014, 19:08

Hocam benim kasa yeni olan. Acaba eski kasayla fark olabilirmi depo. Ben de sizin gibi ses manyagi olan biriyimdir. Bi ses kulagima takildimi iner yol ortasinda bile bakarim. Ama benim aracimda kesimlikle depo sesi yok eminim. Hatta eve donerken bile sadece ses varmi diye pisikopatca depoyu dinledim. :)

Kullanıcı avatarı
geko2011
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen geko2011 » 05 Kas 2014, 12:10

tekinismail yazdı:Hocam benim kasa yeni olan. Acaba eski kasayla fark olabilirmi depo. Ben de sizin gibi ses manyagi olan biriyimdir. Bi ses kulagima takildimi iner yol ortasinda bile bakarim. Ama benim aracimda kesimlikle depo sesi yok eminim. Hatta eve donerken bile sadece ses varmi diye pisikopatca depoyu dinledim. :)

Bakın tekinismail sizde benim gibi aynı hassasiyeti gösteriyorsunuz. Her ne kadar aynı şehirde yaşamasakta yada farklı zamanlarda araçlarımızı alsakta temel de aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Aracınızın yeni kasa olduğunu buradaki söylemlerinizden anlıyorum zaten. Tabii ki fark olabilir yeniden dizayn edilmiş yada ona göre yeniden izalasyonu sağlanmış da olabilir. Ancak konuyu bu başlık altın açmış ve yine yeni kasa olarak alan tabii ben yanlış anlamamışsam forumdaşımız jayzman da aynı sıkıntıyı söylemleriyle dillendirince demek ki içimden Nissan bu sorunun üzerinde sizde takdir edersinizki sorun olarak durmamış gibi düşündüm bende.

Kullanıcı avatarı
35kyc35
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen 35kyc35 » 26 Eyl 2017, 10:53

Göğüslük ten gelen ses nedeniyle aracımı sattım. Ses çözülemedi servisler problemi bulamadı. Ayna bile değişti bu sebeple. Kaç defa kameralara çektik dinlettik olmadı. sesler çoğaldı arkadan tekerden her yerden gelmeye başladı. En son Üst cam titremeye ve ses yapmaya ve sağ kapı camı 5 cm açıklıkta titremeye ve ses yapmaya başladı. Bu arada servis danışmanı Bu trim seslerinin çözülemediğini itiraf etti kafanı takmayacaksan bin dedi. bu sebeple sattım.

Kullanıcı avatarı
exim0
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Mesajgönderen exim0 » 02 Şub 2018, 16:47

Merhabalar,
aranıza yeni katıldım. Aracım 2013 model ve 50.000 km de. Gecen bir hafta bozuk yollarda kullanmak zorunda kaldım. Dönüş yolunda herhangi bir ses gelmiyordu. Döndüğümün ertesi günü aracı kullandığımda, sağ ön taraftan kasislerden veya bozuk yerlerden geçerken ses gelmeye başladı. Sesi tarif etmem zor ama sadece bozuk yerlerden geçerken geliyor. Aranızda daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Kullanıcı avatarı
cronus75tr
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cronus75tr » 07 May 2018, 17:08

Benim de yeni 2018 Qashqai aracımda motor çalıştığında en düşük devire 750 civarına inince bir vuruntu sesi geliyor konsoldan, cızırtı değil, vuruntu. Tırıltı, ne derseniz işte. Servise götürdüm klima boruları olabilir dediler ama düzelmedi, bir de servise gidince yapmadı meret. Arada sağdan soldan cızırtı geliyor ama çok takmıyorum ama bu vuruntu sesi enteresan. Olan var mı başka?

Kullanıcı avatarı
cronus75tr
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cronus75tr » 14 May 2018, 15:31

Bendeki sorun çözüldü sanıyorum, Yüzbaşıoğlu Otomotiv'de gevşeyen klima borusu klipsi sıkıldı. Ayrıca kapıda zırıltı vardı, onu da hallettiler. Gidip ne istediğinizi net şekilde anlatın mevzu halloluyor.

Kullanıcı avatarı
cronus75tr
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cronus75tr » 18 May 2018, 08:07

Maalesef çözülememiş, aynı ses gelmeye başladı, tam orta havalandırma ızgaralarının arkasından geliyor gibi geliyor bana..

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı