QQ 1.6 Tekna Lpg Uyumu, Sorunları vs.

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
sarisinfirtinaa
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: memur

Re: 1.6 Tekna lpg uyumu, sorunları vs. yardım

Mesajgönderen sarisinfirtinaa » 20 Kas 2012, 16:50

2011 tekna pack 1.6 benzinli var 3 ay önce aldım.aldığım hafta lpg taktırdım lovato taktılar usta çok iyi ancak zaman rolesinden dolayı sürekli arabayı her çalıştırdığımda stop ediyordu arabadan soğumuştum atikere çevirdiler ve hiç sorun yok brc yi tavsiye ettiler ama uyum sağladığı için artık araştırma yapmıyorum usta iyi olacak kesinlikle çok az performans düşüklüğü var oda normal zaten...

Kullanıcı avatarı
konevi_84
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: polis

Mesajgönderen konevi_84 » 20 Oca 2013, 04:25

valla hocam ben yaklaşık 1 yıldır prins kullanıyorum araba tıkır tıkr çalışıyo çokk da ekonomik oldu ama şu 50000 den sonra motoru elin ealırsın lafı tırsıtmıyo değil haa burada lpgem yağlamalı sistem

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen serserim55 » 21 Oca 2013, 23:37

nasip se 28/01/2013 tarihinde brc taktıracam. ÇORUM DA BRC İÇ ANADOLU VE KARADENİZ BÖLGE BAYİSİNE. TAKTIRINCA DENEYİMLEERİ PAYLAŞIRIM. BEN 8 ENJEKTÖRE LPG TAKILIRMI DİYE MAİL ATMIŞTIM. BANA CEVAP OLARAK YAKLAŞIK 8 SAYFA CEVAP YOLLAMIŞ İSTEYEN VARSA MAİLİ YOLLAYABİLİRİM. BEN OKUDUM HOŞUMA GİTTİ VERDİĞİ CEVAP AMA SONUÇTA BEN USTA DEĞİLİM ANLAYAN VARSA OKUSUN KARARRINI VERSİN. YADA KENDİSİ MAİL ATSIN AKLINA TAKILAN SORULARI SORSUN GERÇEKTEN İLGİLENİR.
O KADAR BRC, LANDİRENZO , PRİNS OLSUN KAÇ USTAYA OLSUN KAÇ FİRMAYA OLSUN MAİL ATTIM KAÇ FORUMDA BU KONU HAKKINDA BİLGİ İSTEDİM HİÇ BİRİ TAM İSTEĞİM GİBİ AÇIKLIK GETİREMEDİ SORULARIMA. AMA BU USTANIN CEVAPLARI BENİ İKNA ETTİ.

Kullanıcı avatarı
onurerseven
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: asker

Mesajgönderen onurerseven » 27 Oca 2013, 19:38

2011 model 1,6 qashgai aracıma 5 ay önce atiker marka lpg taktırdım.aracımda hiçbir sorun yok yakıt tasarrufu süper...

Kullanıcı avatarı
ümit köse
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: kamu

Mesajgönderen ümit köse » 02 Şub 2013, 17:00

sıfır 1.6 qashqai almayı düşünüyorum ve lpg taktırıp kullanacagım ankarada nereye ve hangi marka daha iyi garanti işi nasıl oluyor bozuluyormu lpg taktırınca bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen serserim55 » 02 Şub 2013, 21:13

ümit bey ankara yı bilmem ama. ÇORUM özençler brc servisi var ben samsun dan onlara gittim işi bilen kişiler. başka forumlardan araştırırsan firmanın iyi olduğunu anlarsın. yada özençlerin sahibi mehmet beye mail atarsın aklına yatmayan her soruya uygun cevap verir. zaten özençler iç anadolu ve karadeniz merkez bayii. ben onlara taktırdım memnunun tavsiye derim. firma sahibi mehmet bey lpg konusunda kendini geliştiren biri gibi duruyor. bizim forum hariç bir çok forum da brc destek olarak insanlara yardımcı oluyor. bizim sitemizi de tavsiye ettim bakalım üye olur mu bilmem.
benim aracın yakıt oranları:
28/01/2013 lpg taktırdım ve şu an için memnunun. lpg de daha 600km yaptım.
310km----- 26lt gaz. gazı çorumdan ucuz bi marka idi. 200km şehirler arası 110km şehir içi. normal kullanım 90-130km hız
210km-----20lt gaz opet aygaz şehir içi normal kullanım.
şimdi ise total den aldım daha 50km gittim bütün işıklar yanıyor. ama nasipse cuma vada cumartesi samsun dan ağrı ya gidecem yakışı söylerim istersen ama bu yolda yakış artacaktır. soğukta ve yokuş çıkacam çok yakacaktır ama

Kullanıcı avatarı
konevi_84
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: polis

Mesajgönderen konevi_84 » 07 Şub 2013, 11:04

arkadaşlar ben prinsten şaşmayın derim valve care diye yağlama sistem var fiyatı 3500 tl ama araba 2012 tasarrufuna galince izinde 1400 km yol gittim sadce 280 tl lpg yaktı mardinden izmite daha önce aynı yolu 690 tl ye gittim insan acıyo valla benzine verdiği para sistem ve usta sağlam olsun gerisi kolay

Kullanıcı avatarı
caliskansecim
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: yönetici

Mesajgönderen caliskansecim » 15 Şub 2013, 23:14

aynı sorunu bende yaşıyorum lpg ile ilgili net bir cevap yok.1.6 tekna var bende 2011 model formun başında yazan uyumlu markaları bende duydum ama bize kullanan biri gerekli ,herkes izafi konuşuyor.Geçen gittiğim bakımda ustanın qashgai ye rektefe yaptığını gördüm sebebini sordum tüp dedi.Kafam karışık ,bu formu oluşturan yöneticilerin bir cevabı yokmu?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Şub 2013, 23:21

yöneticiler de sizler gibi belli bir modelin kullanıcısı. dolayısı ile yönetici demek herşeyi bilen demek değildir. benim de duyduğum, okuduğum kadarıyla QQ lpg ile sorun çıkaran bir araç subapları yüksek ısıya dayanmıyor.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen quasqhai » 04 Mar 2013, 02:12

Opel ve chevrolet kullanıcıları 20 bin ila 40 bin kmden sonra sorun yaşamaya başladıklarını açıkça ifade ediyorlar,ancak forumlarda, ben lpg den dolayı şu sorunu yaşadım ve bana masrafı bu kadar oldu diyen bir nissan kullanıcısına rastlamadım.Kullanıma bağlı olarak elbette bizlerde bu euro 5 motorlardan dolayı subap problemi yaşayacağız.Opel kullanıcıları servislerde 1500-2500 lira arasında tamir ücreti ,özel servislerde ise 900-1500 lira civarında tamir ücretinden bahsediyorlar.
Prinsin kiti ve valve care yağlama sistemi enjektör seçimine bağlı olarak 2400-3000 lira ,landirenzo flash fulbe yağlama sistemi ile birlikte 2000 lira civarında ,brc my 11 kiti ise 8 enjektörden dolayı emulgatör farkı ile birlikte 1800 lira .Tüm bu kitler arasında brc hdı sigorta ile 3. kişi mali sorumluluk sigortası yaptırıyor 3 yıllık sigorta ücreti 190 lira sanırım.teminat tutarı 3000 lira bazı yerlerde 25000 lira motor teminatı okudum Landirenzo ise 10 bin km yi geçmeyen araçlara yazılı teminat veriyor.Yağlama sistemli kitlerde ek olarak subap soğutma yağlarının 5 bin ila 8 bin kmlerde biteceğini farzedersek 65 ila 85 lira arasında bakıma ek olarak yağ giderleri olacak .Bu sistem subapları kesin korusa hiç dert etmiyeceğim ancak olası çıkacak bir subap probleminde yapılan tüm bu ek masraflar fuzuli olmuş olacak.
Bu durumda landirenzonun kitini yada brc yi seçeceğim.Sizlerin tavsiyeleri hangi yönde olur?

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen serserim55 » 04 Mar 2013, 19:24

bende landirenzo ve brc arasında kalmıştım. ben brc den yana kullandım tercihi mi. memnunum brc den ama ben daha 3bin km oldu taktıralı.

Kullanıcı avatarı
ATALAYADEM
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ATALAYADEM » 04 Mar 2013, 20:02

[quote="onurerseven"]2011 model 1,6 qashgai aracıma 5 ay önce atiker marka lpg taktırdım.aracımda hiçbir sorun yok yakıt tasarrufu süper..

onur bey aynı araç ben de de var bende düşünüyorum. nereye ve kime taktırdığınız hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim kazasız kullanımlar..

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı