QQ 1.6 Tekna Lpg Uyumu, Sorunları vs.

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğretmen

Re: 1.6 Tekna lpg uyumu, sorunları vs. yardım

Mesajgönderen quasqhai » 04 Mar 2013, 22:16

serserim55 yazdı:bende landirenzo ve brc arasında kalmıştım. ben brc den yana kullandım tercihi mi. memnunum brc den ama ben daha 3bin km oldu taktıralı.

Hayırlı olsun öğretmenim,umarım aracınızı lpgde de sıkıntısız kullanırsınız.Size daha önce kimberyalı rumuzu ile özelden mesaj atmıştım ,ancak şifremi unuttuğum için o rumuzla sisteme giremiyorum.Belkide mesajımı cevaplamışsınızdır.Size bazı sorularım olacak içtenlikle cevaplarsanız bizleride bilgilendirmiş olacaksınız.
1-HDI sigortadan aracın motoru için 3. şahıs mali sorumluluk sigortası yaptırdınız mı ?
2-Lpg takılınca araç komple mi garanti dışı kalıyor yoksa sadece lpg den doğacak sorunlarda mı garanti dışı?
3-Lpg enjektörlerinin sesi duyuluyor mu ?Kaportayı açınca enjektörler gözle görülüyor mu ?Bazı araçlarda motora bakılınca lpgli olduğunu anlayamazsınız gibi ifadeler kullanılıyor.
4-Lpg dolum ağzı benzin kapağının orda mı?
5-Tam olarak lpg yi kaça taktırdınız?
Görüşmek dileğiyle .... :XD

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen serserim55 » 05 Mar 2013, 02:14

yazmıştım :)
1) yaptırmadım gerek duymadım. (çorum özençler brc iç anadolu ve karadeniz bayisinde taktırdım. oraya mail atarsanız gelen mail okuyunca gerek duymadım. tavsiyem özençlerle irtibata gecerek bilgi almanız.)
2) lpg takınca araç sadece lpg den kaynaklı sorunlarda garanti dışına cıkıyor. (zaten başka bişey oluncada kullanıcı hatası diyorlar coğunlukla)
3) kaput kapanınca duyulmuyor. ama kaput acıkken duyuyorsun ama rahatsız edecek boyutta değil, arabanın içine enjektör sesi gelmiyor. kaportayı acınca enjektörler görünüyor. daha doğrusu görünmesi benim için sorun olmadığı için böyle bi talepte bulunmadım.
4) gaz dolum yerini benzin dolum yerinin yanına taktırdım. dıştan arabanın lpg olduğunu anlaşılmıyor.
5)elden nakit olarak 1600tl verdim. ruhsat için 70tl, muayene 160tl. 70tl sızdırmazlık. (bu 70 tl nin25tl gaz parasıydı) toplam 1900tl buldu.
samsun nissan servisi asal a gittim arakadaş bu arac lpg li bu gün araç sübap yaksa bana ne kadar maliyeti olur dedim her şey dağil 1500tl dediler. normal güvendiğin bi ustada (şayet benim var) 1000tl bulmaz.birde servis deki usta lpg sübab yakarsa size soruyoruz lpg yi sökelim mi yoksa lpg de devam mı edeceksiz diye lpgde devam diyorsanız konya da bi yerin ismini söyledide aklımda kalmadı oradan lpg ye dayanıklı sübap yaptırıyoruz demişti. ben olaya kendi acımdan şöyle bakıyorum. ben samsun luyum ağrı da öğretmenlik yapıyorum. 15 tatiline ağrıdan samsun a 350 tl gittim benzinde ama biraz yolda kapıştık arkadaşlarla 160 km hızı geçmedim ve yolun ağrı erzurum arası hızlıydım. erzurum ağrı 260km
geri samsun dan ağrıya normal hızda 90-130km hız arası 180tl döndüm. samsun ağrı arası 850km mesafe. ama tülen gecidi,zigana kop gibi dağlardan geciyon. yol düz değil yani. arada 170tl gibi bir fark var. unutmadan nerede ucuz gaz var oradan aldım. benzin opetin benziniydi. ben aracı kullanırken gaz la benzin arasındaki performan farkını hissediyorum. ama sonuçta lpg yi ekonomi için taktırdım. performan lazım oldyuğu zaman aracı benzinde kullanıyorum. aslında lpg markasının dan ziyade montajı yapacak usta iyi olacak ben ustamdan memnundum. siz dediğim firmaya mail atın onlar uzun uzadıya anlatıyorlar. benki çorum size uzaktır ama en azından güvenilir bi usta ismi verebilir. yok corum yakınsa gidip bi bakın derim. ben facebook özençleri takip ediyorum montaj yaptıkları araçların fotolarını yayınlıyorlar. oradanda iritbata gecebilirsiniz. birde facebook ta nissan QashQai- Türkiye grupuna üyeyim arada da bilgi paylaşımı yapıyoruz. haberiniz olsun

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 05 Mar 2013, 02:38

Öğretmenim hakikaten verdiğin bilgiler doğrultusunda lpg ye sıcak bakmaya başladım.Bende Amasya da okudum.Samsunlu epeyce arkadaşım var.Subap değişim ücreti bu araçlar için gayet makul tabii motorda başka zarar gören parça olmuyorsa.Sen diyorsun ki hiç fazla düşünmeye gerek yok lpg ni taktır,subaplar sıkıntı olursa çelik subaplarla değiştirtt ondan sonra sorunsuz bin.Senin brc kiti kaç bin devirden sonra benzin püskürtüyor?

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen serserim55 » 05 Mar 2013, 10:47

araba işi şans işi ben taktırırım 5000km sübap yakar sen tektırırsın 150000km re sonra sübap yakar. ben taktır yada taktırma demiyorum vebal almak istemediğimden. ben memnunum rahat ettim demek istiyorum. 4000bin devirden sonra olması gerekiyor. ozenclerotogaz@hotmail.com yada http://www.ozenclerotogaz.com.tr/ adreslerinden mehmet bey var onunla iletişime geciniz. o sübap konusu lpg konusunda aklınıza takılan bütün soruları cevaplar.

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 05 Mar 2013, 11:48

serserim55 yazdı:araba işi şans işi ben taktırırım 5000km sübap yakar sen tektırırsın 150000km re sonra sübap yakar. ben taktır yada taktırma demiyorum vebal almak istemediğimden. ben memnunum rahat ettim demek istiyorum. 4000bin devirden sonra olması gerekiyor. ozenclerotogaz@hotmail.com yada http://www.ozenclerotogaz.com.tr/ adreslerinden mehmet bey var onunla iletişime geciniz. o sübap konusu lpg konusunda aklınıza takılan bütün soruları cevaplar.

Teşekkür ediyorum öğretmenim.

Kullanıcı avatarı
trnilhan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Emekli

Mesajgönderen trnilhan » 12 Mar 2013, 10:24

Fatih Bey,
Bende 2010 model QQ tekna model var, 3 ay önce LOVATO marka LPG ve yağlama sistemi taktırdım (Ankara'da) çok memnunum. Herkese de tavsiye ederim. sanırım, sizin bahsettiğiniz sorunları yağlama sistemi ile halletmişler.

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 12 Mar 2013, 20:42

trnilhan yazdı:Fatih Bey,
Bende 2010 model QQ tekna model var, 3 ay önce LOVATO marka LPG ve yağlama sistemi taktırdım (Ankara'da) çok memnunum. Herkese de tavsiye ederim. sanırım, sizin bahsettiğiniz sorunları yağlama sistemi ile halletmişler.

Montaj ücreti ne kadar tuttu?Bahsedilen yağ kaç bin km de bitiyor?Yeni dolum ücreti nedir?

Kullanıcı avatarı
akarali
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen akarali » 08 Nis 2013, 22:05

06.04.2013 tarihinde 1.6 tekna aracıma çorum özençlerde brc lpg takdırdım. araç 20000 km de şuan için bir sıkıntı yok

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 09 Nis 2013, 09:57

akarali yazdı:06.04.2013 tarihinde 1.6 tekna aracıma çorum özençlerde brc lpg takdırdım. araç 20000 km de şuan için bir sıkıntı yok

Lpg kitiniz hayırlı olsun.Aracınız kaç model?Bende brc taktıracağım şuan zaman açısından müsait olmadığım için Haziran-Temmuz'u bekliyorum.Lpg taktırdığınızda 3.şahıs mali sorumluluk sigortası yaptırdınız mı?

Kullanıcı avatarı
konevi_84
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: polis

Mesajgönderen konevi_84 » 20 Nis 2013, 18:41

s.a 2012 q.q kullanıcısıyım polisim mardinden yazıyorum ben prins valve care yani yağlamalı sistem taktırdım aslıda km vurunca yılda kendi açımdan 2500 - 2800 tl benzinden karım var ayda benzinde 550 - 600 tl yakarken 250 - 270 tl ye düştü masrafın zaten bir yılda LPG kendini çıkardı farz edelim enjektör yaktı oda 1000 tl tutsa yine kardayım yine karlıyım sıkıntı yok ki bunu memur olduğum için 50000 km 3-4 yılda yaptığımı farz edersek aslında taktırmak en mantıklısı boşuna benzinin ameleliğini yapmaya gerek yok ki bunlar en kötü senaryo üzerinden düşünülürse....

Kullanıcı avatarı
jumboss
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Mesajgönderen jumboss » 22 Nis 2013, 13:26

CVT aracı olup da LPG taktıran var mı?

Kullanıcı avatarı
jumboss
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Mesajgönderen jumboss » 29 Nis 2013, 18:24

yok mu?

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

oto anahtarı