Gaza basıldığında TİTREME SORUNU !!! (Qashqai 2015 dizel otomatik)

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
gkarahan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: -

Gaza basıldığında TİTREME SORUNU !!! (Qashqai 2015 dizel otomatik)

Okunmamış mesajgönderen gkarahan » 20 Eki 2016, 14:55

Gaza bastığım an, ayağım gaz pedalında iken yani aracım hızlanırken yaşadığım 2-3 sn.lik titreme sorunu.
(aracın hafif şiddette kesik kesik titreyerek ilerlemesi)
NOT = (her zaman olmuyor.)

BU SORUN GÖREN DUYAN BİLEN , HERKESİN YORUMLARINI RİCA EDİYORUM.

Kullanıcı avatarı
Sagiroglu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Kuaför

Re: Gaza basıldığında TİTREME SORUNU !!! (Qashqai 2015 dizel otomatik)

Okunmamış mesajgönderen Sagiroglu » 11 Kas 2016, 00:45

Hocam aynı sorun bendede var , örnek veriyim ( kasise geldiğimde yavaşlıyorum ve kasisten geçtikten sonra gaza basıyorum araba titriyor sanki 2. Visteste gitmek gerekiyorda 3. Viteste kalkıyormuş gibi) dediğin gibi her zaman olmuyor arada bir oluyor anlamadım gitti.. Hafif hızlanana kadar güzelce titriyor 3-4 saniye felan. Kalkışlarda yapmıyor ama 10-20 km hıza düştüğünde yavaşladığımda ve sonra tekrar gaza bastığımda aynı şeyi arada bir yapıyor. Sizin araçta mı cvt şanzıman acaba?
Aracım : Nissan Micra(march) 2012 Cvt

Ben birşey fark ettim Cvt şanzımanda yavaşladığında vites geçişleri olmadığı için şanzıman geç mi algılıyor acaba küçük viteste olmasını ve o ara 3-4 saniyelik titremeyi yapıyor? Ondan sonra mı devire giriyor anlamadım ..

Kullanıcı avatarı
sinaaat
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknik Hoca

Okunmamış mesajgönderen sinaaat » 19 May 2017, 01:13

2011 dizel QQ..benzer bir durum oluyor,özellikle ilgili vites devrinin altına düşüp tekrar gaza yüklenince hafif bir silkelemenin ardından toparlıyo..eskiden yoktu bu durum,yakıt filtresini yan sanayi takmıştım ondan oldu diye düşünürken şu anda mazottan olduğunu düşünüyorum ,,mecbur kaldığım için moil den doldurmuştum depoyu sonra mazot bitmeye yakın BP den aldım bariz bir düzelme var...

Kullanıcı avatarı
Falconx
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Tekniker

Okunmamış mesajgönderen Falconx » 12 Haz 2018, 00:37

Sagiroglu yazdı:Hocam aynı sorun bendede var , örnek veriyim ( kasise geldiğimde yavaşlıyorum ve kasisten geçtikten sonra gaza basıyorum araba titriyor sanki 2. Visteste gitmek gerekiyorda 3. Viteste kalkıyormuş gibi) dediğin gibi her zaman olmuyor arada bir oluyor anlamadım gitti.. Hafif hızlanana kadar güzelce titriyor 3-4 saniye felan. Kalkışlarda yapmıyor ama 10-20 km hıza düştüğünde yavaşladığımda ve sonra tekrar gaza bastığımda aynı şeyi arada bir yapıyor. Sizin araçta mı cvt şanzıman acaba?
Aracım : Nissan Micra(march) 2012 Cvt

Ben birşey fark ettim Cvt şanzımanda yavaşladığında vites geçişleri olmadığı için şanzıman geç mi algılıyor acaba küçük viteste olmasını ve o ara 3-4 saniyelik titremeyi yapıyor? Ondan sonra mı devire giriyor anlamadım ..

Nissan Qashqai 2012 CVT (benzin +LPG) tarif ettiğiniz sorun birebir yaşıyorum. uzun süre geçmiş soruna çözüm bulundu mu acaba?

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir