Micra otomatik şanzıman sorunu

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
tunaboylu19
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: öğretmen

Micra otomatik şanzıman sorunu

Okunmamış mesajgönderen tunaboylu19 » 15 May 2018, 22:59

Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Micra 1.2 2005 model otomatik benzinli bir aracımız var. Sorun şu: R'de herhangi bir sorun yok ancak vitesi D'ye aldığımda sanki boştaymış gibi hiçbir tepki vermiyor. 1 ve 2'de de aynı sıkıntı var. Gaza basınca birden araç kendini atıyor ve vitese geçiyor. Şanzıman yağı kontrolünü yaptırdım. Yağ eksilmişti eklediler ancak sorun devam ediyor. Özellikle motor sıcakken bu sorun daha çok yaşanıyor. Daha önce hiç otomatik şanzıman kullanmadım o yüzden ne tanıdığım bir usta ne de bu konuda yaşadığım bir tecrübem var. Malum otomatik şanzıman deyince hep akla uçuk fiyatlar geliyor ve sanayide çarpılmaktan da korkuyorum. Ne yapmalıyım? Sizce arıza neden kaynaklıdır, ne önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
tunaboylu19
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: Micra otomatik şanzıman sorunu

Okunmamış mesajgönderen tunaboylu19 » 16 May 2018, 11:34

Kimse cevap vermeyecek mi ?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra otomatik şanzıman sorunu

Okunmamış mesajgönderen Ally_07 » 16 May 2018, 21:25

Şu başlığı incelediniz mi https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Internet üzerinden teşhis etmek pek kolay değil. Bir çok sebep olabilir.
tunaboylu19 yazdı:Kimse cevap vermeyecek mi ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam
K13 Micra 1.2 Tekna CVT 2011
MK4 Seat Toledo 1.2 TSI MT Style 2013

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Okunmamış mesajgönderen nissanmuhibi » 16 May 2018, 21:57

tunaboylu19 yazdı:Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Micra 1.2 2005 model otomatik benzinli bir aracımız var. Sorun şu: R'de herhangi bir sorun yok ancak vitesi D'ye aldığımda sanki boştaymış gibi hiçbir tepki vermiyor. 1 ve 2'de de aynı sıkıntı var. Gaza basınca birden araç kendini atıyor ve vitese geçiyor. Şanzıman yağı kontrolünü yaptırdım. Yağ eksilmişti eklediler ancak sorun devam ediyor. Özellikle motor sıcakken bu sorun daha çok yaşanıyor. Daha önce hiç otomatik şanzıman kullanmadım o yüzden ne tanıdığım bir usta ne de bu konuda yaşadığım bir tecrübem var. Malum otomatik şanzıman deyince hep akla uçuk fiyatlar geliyor ve sanayide çarpılmaktan da korkuyorum. Ne yapmalıyım? Sizce arıza neden kaynaklıdır, ne önerirsiniz?

Merhaba,
Mutlaka aracınızı orijinal Nissan cihazına bağlayarak arıza tespit yoluna gitmelisiniz. Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum, fakat Ankara'da iseniz güvenilir özel servisler bulabilirsiniz.
Antalya'dan Güçlü usta ile de görüşebilirsiniz. Size yardımcı olacaktır.

Selamlar...

Kullanıcı avatarı
tunaboylu19
NissanClubTr
NissanClubTr

Okunmamış mesajgönderen tunaboylu19 » 16 May 2018, 22:25

nissanmuhibi yazdı:
tunaboylu19 yazdı:Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Micra 1.2 2005 model otomatik benzinli bir aracımız var. Sorun şu: R'de herhangi bir sorun yok ancak vitesi D'ye aldığımda sanki boştaymış gibi hiçbir tepki vermiyor. 1 ve 2'de de aynı sıkıntı var. Gaza basınca birden araç kendini atıyor ve vitese geçiyor. Şanzıman yağı kontrolünü yaptırdım. Yağ eksilmişti eklediler ancak sorun devam ediyor. Özellikle motor sıcakken bu sorun daha çok yaşanıyor. Daha önce hiç otomatik şanzıman kullanmadım o yüzden ne tanıdığım bir usta ne de bu konuda yaşadığım bir tecrübem var. Malum otomatik şanzıman deyince hep akla uçuk fiyatlar geliyor ve sanayide çarpılmaktan da korkuyorum. Ne yapmalıyım? Sizce arıza neden kaynaklıdır, ne önerirsiniz?

Merhaba,
Mutlaka aracınızı orijinal Nissan cihazına bağlayarak arıza tespit yoluna gitmelisiniz. Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum, fakat Ankara'da iseniz güvenilir özel servisler bulabilirsiniz.
Antalya'dan Güçlü usta ile de görüşebilirsiniz. Size yardımcı olacaktır.

Selamlar...

Çorum'da yaşıyorum. Maalesef işinin ehli bir usta bulamadım. Bir şanzımancı aracı bırakmamı, beyin kontrolü yapması gerektiğini söyledi ve 500-1000 tl arası fiyat söyledi. Aracı bırakmadım. Elimde bir tane çıkma şanzıman beyni var. Onu takıp deneyeceğim. Arıza devam ederse artık ne yapacağım bilmiyorum.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir