MİCRA 2006 MOOD (İLK ARABAM)

Forumu kullanmaya başlamadan önce burada kendinizi tanıtınız
Kullanıcı avatarı
Lostbrain
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Psikolog

MİCRA 2006 MOOD (İLK ARABAM)

Mesajgönderen Lostbrain » 19 Eyl 2021, 14:42

Herkese Merhabalar,
Çanakkale'de yaşıyorum Psikoloğum. İlk arabam. Yıllardır işe başlayınca ilk yapacaklarım arasında olan Micra alma hedefimi gerçekleştirdim.
Çok yeni 210 Binde Benzin ve LPG'li Micra 2006 Mood modelini aldım.
Ekspertiz görüntülerini paylaşıyor olacağım. Sizlerden fikrinizi almak istediğim konular var.

1. Yıllık bakım gelmiş bunları bu hafta içinde Çanakkale'de yaptırmayı planlıyorum. Nelere dikkat etmeliyim. Ekspertiz raporuna da bakarak fikir verirseniz çok sevinirim.
2. Arabamın kliması soğutmuyor. Çalışıyor ve çok ses çıkartıyor (sesten kastım gaz kaçağı sesi gibi) ancak soğutmuyor. Satan kişi ben herşeyini yaptırdım polen filtresindendir dedi ancak polen filtresinden olsa hiç mi soğutmaz bilmiyorum.
3. Arabamın elektrik aksamında sıkıntı olabilir mi bilmiyorum ama sol ön kapı penceresi bazen takılıyor. Yani yukarı kaldırmada sorun yok ama indirirken tuşa bastığımda bazen bazen inmiyor.
4. Aracımın benzin göstergesi çalışmıyor galiba sıfır duruyor ışık yanıyor ama çok fazla benzin aldım kımıldamadı bile.
5. Arıza lambası yanıyor satan adam LPG'li araçlarda yanar dedi ama sinir ediyor beni acaba kronikse LPG'yi iptal etsem ne olur ki? zaten çok fazla KM yapan birisi değilim.
6. Belki de en önemlisi arabanın müzik çalar kısmı (orjinali) ölmüş gibi bir şey ve yeni bir multimedya almak istiyorum ancak araştırmama rağmen pek göremedim. Bu modele uygun multimedya önerisi olan olursa çok sevinirim.
7. Bir de arabada ufak çukurda bile her yerinen iç kısmında torpido, camlar vs. ses geliyor yani eski araba doğal ama Çanakkale'yi bilen bilir birçok yer kilit taşı ve özellik bu yolda arabanın içinde her şey titriyor biraz rahatsız edici. Yapacak bir şeyim var mı?
8. Bir de araba otobanda sağ çekiyor ve 120 km üzerine çıkınca titriyor.

Resim

“Tanışma Bölümü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı