LPG'li Aracınızda Yakıt Artması Varsa; Ne Yapmalıyız?

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
halildonmez20
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: muhasebe

Re: LPG'li Aracınızda Yakıt Artması Varsa; Ne Yapmalıyız?

Mesajgönderen halildonmez20 » 01 Mar 2017, 13:31

lpg ve lambda sensörü ilişkisi var mıdır ?

Sorunum şu öncelikle aracım nissan primera 1,6 comfort / 2000 model sedan : Lpg ayarlarını yaptırdım aracım dalgalı rölanti yapıyor, durduğumda stop ediyor, yakıtımda oldukça öncekine göre arttı kısa bir araştırma yaptım (motorun önündeki) Lambda sensörü arızasından yaparmış konunun uzmanı değilim bilmiyorum Lpg ile lambda sensörü nün ilişkisi varmıdır ? bu konuda bilginiz varsa bilgi almak aracımın sorunun çözümü için neler yapmam gerektiği hususuda yardım istiyorum kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: ÖĞRETMEN

Re: RE: Re: LPG'li Aracınızda Yakıt Artması Varsa; Ne Yapmalıyız?

Mesajgönderen Memcos48 » 04 Mar 2017, 16:04

halildonmez20 yazdı:lpg ve lambda sensörü ilişkisi var mıdır ?

Sorunum şu öncelikle aracım nissan primera 1,6 comfort / 2000 model sedan : Lpg ayarlarını yaptırdım aracım dalgalı rölanti yapıyor, durduğumda stop ediyor, yakıtımda oldukça öncekine göre arttı kısa bir araştırma yaptım (motorun önündeki) Lambda sensörü arızasından yaparmış konunun uzmanı değilim bilmiyorum Lpg ile lambda sensörü nün ilişkisi varmıdır ? bu konuda bilginiz varsa bilgi almak aracımın sorunun çözümü için neler yapmam gerektiği hususuda yardım istiyorum kolay gelsin

Aracınızı consulta(bilgisayara) bağlatarak ilgili sensör kontrollerini yaptırırsanız belli olur. Egr ve maf(hava akışmetre) kontrolü de yaptırınız.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
yavuz.sismanlar
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Teknisyen

Re: LPG'li Aracınızda Yakıt Artması Varsa; Ne Yapmalıyız?

Mesajgönderen yavuz.sismanlar » 30 Eyl 2017, 21:31

SelimA yazdı:Merhaba, benim araç 2012 qashqai. Brc lpg taktırdım. İlk depo ile 26,5 kr ikinci depo ile 24,5 kr yaktım. Ağırlıklı şehir içi tüketimidir. Sanki biraz fazla gibi. Sizlerin görüşleri nasıldır? Teşekkür ederim...

Merhabalar,bende 2012 qashqai aracıma yeni lpg taktırdım.fakat dediğiniz rakamlara çok uzağım. Hocam bu verileri nasıl yakalıyorsunuz hayretler içinde okuyorum. Lpg fiyatları da ortada, Ve buna rağmen 25 kuruş nasıl olabiliyor. Aracın ortalama lpg tüketimi 8 lt.lerde olması lazım. Bu aracın benzin tüketimi 8 lt.lerde.

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı