Nissan Pulsar

Neyse ki Pulsar Var!
Kullanıcı avatarı
serhatt137
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: Ogretmen

Re: Nissan Pulsar

Mesajgönderen serhatt137 » 27 Ağu 2017, 15:58

Alarmi gordum ancak hic aktive etmedim. Ancak bi kere zamani ayarladim sonunu beklemeden kapattim yani alarmin ne ise yaradigini bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
eskiemekli
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: emekli

Mesajgönderen eskiemekli » 10 Eyl 2017, 18:43

Selam arkadaşlar. Araçla ilgili paylaşım yapmak için biraz yol yapıp kullanmayı bekledim. 2016 pulsar 1.5 dizel N-tec kulllanıyorum. Şu anda 7500 km. de. Şimdiye kadar olumsuz bir şey görmedim. Hem şehir içi hem de uzun yol yaptım. Sakin kullanımda gerçekten çok cimri. Katalog değerlerine yakın veriler elde ettim. Yol tutuşu iyi. Kullanımı rahat. Kısacası aracımdan memnunum. Bu aracımdan önce 2005 Mitsubishi Lancer kullandım. 12 yıl kullandığım arabamdan da hiç şikayetim olmamıştı. Japonlar bu işi biliyor.
3 D paspas almayı düşünüyorum. Kullanan var mı? L.Locker marka paspas önerir misiniz?

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:09

serhatt137 yazdı:
singlewolf yazdı:Merhaba Kardeş,
Aracı sıfırmı aldınız. Alarm yok diye biliyorum. nereden ayarladınız alarmı ?? detaylı yazabilrimisiniz.
Digital hiz gostergesi ekraninda alarm menusu var oradan cikiyo ama hic kullanmadim. Kullanielrsan yazarsin

Arabada alarm yoktur. Yokuş kalkış desteği de yoktur ayrıca. CVT şanzıman olduğu için scooter gibi gidiyor o yüzedn yokuşlarda gitmeye kalkışıyor direk o yüzden hafif destek oluyor ama cok beklemeden gaza dokunun. isterseniz deneyin yokuşta arkaya kaçacaktır. Yokuş kalkış desteği kesin yoktur.

Ayrıca direksiyonda kornaya basarken tıkırtıgıcırtı gibi ses çıkan varmı ??

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:10

eskiemekli yazdı:Selam arkadaşlar. Araçla ilgili paylaşım yapmak için biraz yol yapıp kullanmayı bekledim. 2016 pulsar 1.5 dizel N-tec kulllanıyorum. Şu anda 7500 km. de. Şimdiye kadar olumsuz bir şey görmedim. Hem şehir içi hem de uzun yol yaptım. Sakin kullanımda gerçekten çok cimri. Katalog değerlerine yakın veriler elde ettim. Yol tutuşu iyi. Kullanımı rahat. Kısacası aracımdan memnunum. Bu aracımdan önce 2005 Mitsubishi Lancer kullandım. 12 yıl kullandığım arabamdan da hiç şikayetim olmamıştı. Japonlar bu işi biliyor.
3 D paspas almayı düşünüyorum. Kullanan var mı? L.Locker marka paspas önerir misiniz?

gittigidiyorda var paspas ben aldım. gayet oturdu cuk diye tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:13

serhatt137 yazdı:Alarmi gordum ancak hic aktive etmedim. Ancak bi kere zamani ayarladim sonunu beklemeden kapattim yani alarmin ne ise yaradigini bilmiyorum

Alarm yok kardeş.. nerde gördün açıkçası merak ettim :)

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:19

Pulsar yazdı:Arkadaşlar merhaba.

Ben de 1 ay oldu tekna dizel satın aldım. 1000 km yi buldum. Biraz daha kullandıktan sonra olumlu olumsuz deneyimlerimi paylaşacağım.

Ancak birkaç ufak sorum olacak sizlere:

Sis farlarım kontağı çevirince otomatik yanıyor devamlı açık. Ancak göstergede açık olduğuna dair bir ibare gözükmüyor. Parkları ya da kısayı yakınca sönüyor. Bunu şans eseri farkettim. Bir ayarımı var yoksa bir hata mı var?

Bir de cam suyu fışkırtması vasat: Her ikisinden de ince iki adet çubuk şeklinde fışkırtıyor ve camın alt taraflarına sıkıyor ortalara gelmiyor bile. Servisi böyle olduğunu söyledi ama sizlere sormak istedim sizin nasıl? Ayrıca camda küçük küçük çizikler mevcut... Daha bir kaç haftada çıktı, var mıydı ben mi yaptım bilmiyorum. Tozluyken kullanıldığında olmuştur cevabı verdi servis. Bir nevi kullanıcı hatası...Cam bunkadar kolay çizilir mi? ( ki tozlu yada susuz çalıştırmışlığımda yok, dağ tepe safariye de çıkmadım)

Şimdiden teşekkürler...

Tozdan yada kuruyken çalışınca olabilir haklı olabilirler. Bahsettiğiniz çizikler nasıl acaba. nokta nokta güneş ışığında gözüküyor bende de. bir garip şey var ama anlamadım.
cam suyu için iğneyle ayarlanır bence. sabit olacagını sanmıyorum. fışkıran yere ince iğneyi hafif sokup yukarı 1 milim kaldır çok değil.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:21

onur07081 yazdı:Merhaba, ben de 1 ay önce Nissan Note aracımı sattım ve Pulsar 1.2 xtronic tekna aldım. Genel olarak araçtan memnunum. Özellikle bagaj ve iç genişliği, virajlarda yol tutuşu, içeri ses almaması ve hızı hissettirmesi Note'dan sonra beni tatmin etti. Ancak ayağım gazdayken çekince cvt, üfleme tarzı ses yapıyor. Araştırdım, cvt'lerde olan bir durummuş. Ben 2016 modellere yapılan kampanya kapsamında 74000₺'ye almıştım, kampanya hala devam ediyorsa mutlaka yararlanın derim.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üfleme sesi turbo dan kardeş. cvt ile ilgili deildir. bende gayet memnunum.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:25

freedom33 yazdı:herkese merhaba, bugün 1.2 benzinli otomatik aracı test ettim ve aracı almaktan vazgeçtim. Bu araç sanki pikap kullanıyormuşsunuz gibi bir his veriyor. Bariz bir şekilde kalitesiz olduğunu belli ediyor. Yokuşta olduğu gibi kaydırıyor. Buraya yazıyor olmamın nedeni araştıran ve almayı düşünenlerin fikir sahibi olmasıdır

Merhaba kardeş, bu fiyata C sınıfı araba alamazsın. parasını sonuna kadar hakediyor. geniş ferah tam bir aile arabası. pikap kullandınızmı ki hiç ? :) alakası yoktur. yokuşta kaydırması da hemen olmuyor gaza dokunun tamamdır. zaten aşırı dik yokuşlu yerde yaşamıyorsanız sorun değil. birçok markaya göre taş gibidir. alacak arkadaşlara sonuna kadar tavsiye ederim. C sınıfı araçlarla karşılaştırırken fiyatlarına dikkat edin. özellikle bebekli ailelere öneriyorum.

Kullanıcı avatarı
eskiemekli
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen eskiemekli » 19 Eyl 2017, 13:19

singlewolf yazdı:
eskiemekli yazdı:Selam arkadaşlar. Araçla ilgili paylaşım yapmak için biraz yol yapıp kullanmayı bekledim. 2016 pulsar 1.5 dizel N-tec kulllanıyorum. Şu anda 7500 km. de. Şimdiye kadar olumsuz bir şey görmedim. Hem şehir içi hem de uzun yol yaptım. Sakin kullanımda gerçekten çok cimri. Katalog değerlerine yakın veriler elde ettim. Yol tutuşu iyi. Kullanımı rahat. Kısacası aracımdan memnunum. Bu aracımdan önce 2005 Mitsubishi Lancer kullandım. 12 yıl kullandığım arabamdan da hiç şikayetim olmamıştı. Japonlar bu işi biliyor.

gittigidiyorda var paspas ben aldım. gayet oturdu cuk diye tavsiye ederim.

Bende N11 den 129 liraya aldım. Ölçüsü ve kauçuk kalitesini beğendim. Ancak kutu üzerinde L.Locker yazmasına rağmen Paspas ta marka yok. Mağazaya geri iade etmedim ama yorumlara ve mağazaya da e posta ile bildirdim. Kendileri de bu konudan şikayetçi olduklarını ancak çözemediklerini belirttiler. Genede almak isteyen arkadaşlara memnun olduğumu söyleyebilirim.

Kullanıcı avatarı
Pulsarci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Avukat

Mesajgönderen Pulsarci » 26 Eyl 2017, 18:57

Merhaba
Ocak 3ten beri 1.2 ntec kullanıcısıyım. Daha önceden 1.2 micra’m vardı. Araçtan genel anlamıyla memnunum. Ancak söylemek ve sormak istediğim bir kaç husus var;

-aracım soğukken ısınana kadar motorunda titreme ve motordan “tıkır tıkır” ses yapıyor. Bu herkes de oluyor mu? Bana biraz garip geldi servise götürdüm ancak servis elemanının yanında herhangi bir ses yapmadı. O yüzden şu an serviste akşam kalacak sabah serviste deneyecekler

-üstteki şikayetim araç 105’i geçtiğinde de oluyor. Araba sanki titriyor kullanırken 110da daha çok hissediyorum.

-kendi kaydettiğim radyo kanallarını direksiyondan kontrol edemiyorum. Direksiyondan radyo değişimine bastığımda aracın kendi kayıtlı listesinden değişim yapıyor. Serviste bu şekilde olduğu söylendi ancak aracın kitabında kısa süreli basmada benim kaydettiğim arasında geçiş yapacağı belirtilmiş.

-benim de cam suyum çok aşağı sıkıyordu serviste onu ayarlattım.

Bence her servis işine gelen cevabı veriyor.

Sorularıma yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
eskiemekli
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen eskiemekli » 27 Eyl 2017, 11:01

Pulsarci yazdı:Merhaba
Ocak 3ten beri 1.2 ntec kullanıcısıyım. Daha önceden 1.2 micra’m vardı. Araçtan genel anlamıyla memnunum. Ancak söylemek ve sormak istediğim bir kaç husus var;

-aracım soğukken ısınana kadar motorunda titreme ve motordan “tıkır tıkır” ses yapıyor. Bu herkes de oluyor mu? Bana biraz garip geldi servise götürdüm ancak servis elemanının yanında herhangi bir ses yapmadı. O yüzden şu an serviste akşam kalacak sabah serviste deneyecekler

-üstteki şikayetim araç 105’i geçtiğinde de oluyor. Araba sanki titriyor kullanırken 110da daha çok hissediyorum.

-kendi kaydettiğim radyo kanallarını direksiyondan kontrol edemiyorum. Direksiyondan radyo değişimine bastığımda aracın kendi kayıtlı listesinden değişim yapıyor. Serviste bu şekilde olduğu söylendi ancak aracın kitabında kısa süreli basmada benim kaydettiğim arasında geçiş yapacağı belirtilmiş.

Teşekkürler

Merhaba öncelikle foruma hoş geldiniz.
Şikayetlerinize gelince; Şu ana kadar sizin yaşadığınız çalışma ve titreme sorunlarını yaşamadım. Aracım serviste denenecek demişsiniz. Servis sorunu çözecektir umarım. Kazasız mutlu sürüşler.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 27 Eyl 2017, 11:29

Pulsarci yazdı:Merhaba

Teşekkürler

Servis sonucunu paylaşır mısınız ?? Neler oldu kardeş ??

“Nissan Pulsar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı