Juke Lpg

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
att81
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: bil. muh.

Juke Lpg

Mesajgönderen att81 » 26 Ağu 2013, 10:55

arkadaşlar merhaba

2012 model Juke 1.6 otomatik aracıma lpg taktırmak istiyorum her kafadan bir ses çıkıyor daha önce lpg taktıran var mı

Kullanıcı avatarı
uuzun
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: JUKE LPG

Mesajgönderen uuzun » 31 Ağu 2013, 10:37

Merhaba. 1 ay önce Juke 1.6 sport modelinden aldım. Dizel ile arasında 9.000Tl fiyat farkı olduğu için benzinli almak mantıklı geldi bana. Ortalama 2.5 devirli eco mod kullandığım halde 500-530 km arası yapabiliyorum. Dizel ise 900 km kadar yapabiliyormuş. Uzun lafın kısası LPG taktırmak istesem servis dışı olurmuyum, mantıklımıdır 1 aylık araca lpg taktırmak biraz araştırma yaptım bir çok firma karşıma çıktı. Anlıyacağınız bir sürü laf bolluğu var karşımda. Bilen bilgi sahibi yada yapan var ise paylaşabilir mi ?

Utku UZUN
Bursa

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 31 Ağu 2013, 13:19

lpg garantideki arabayı garanti dışı bırakır. garantin yoksa yada garantim olmasa da olur dersen işini bilen birine taktırırsın ve tasarrufa başlarsın. benzinin 5 lira olduğu bir ülkede araç çok az kullanılıyor da olsa lpg bence mantıklıdır.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Giray akar
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: kalite teknisyeni

Mesajgönderen Giray akar » 04 Eyl 2013, 00:55

ben derimki tüp hiç taktırma eco modda deyil spor modda kullan aracını ihtiyacın olduğu zaman gaza bas aynı yakıyor bende tekna benzinli var karma veya düz yolda bastığımda 300_350 arası 90 km geçmez düz yol yaparsam 260 civarı yakıyor buna tüp taktırdığında emin ol çok bişey farketmiycek tabi 10 kuruş için deyer dersen başka. eskiden gaz cok ucuz ve yakıtta baya farkediyordu fakat şuanda benzinle yarı yarıya birde 1 km gaz benzinden daha fazla harcadığını hesaba katarsak yeni nesil motorlar için çok bişey farketmiyor.

Kullanıcı avatarı
doctore_juke
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: doktor

Mesajgönderen doctore_juke » 09 Eyl 2013, 17:22

bende de manuel vites juke tekna var lpg taktırmak istiyorum hangisini önerirsiniz ,bir de lpg yakıtı ne kadar degiştiriyor?

Kullanıcı avatarı
doctore_juke
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen doctore_juke » 09 Eyl 2013, 22:20

Cok tesekkur ederim gokhan bey yardımlarınız için,yazdıklarınızı düşünücem,bana bir de prins marka lpg yi önermişlerdi en iyi o uyuyor demişlerdi siz ne dersiniz ?

Kullanıcı avatarı
doctore_juke
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen doctore_juke » 11 Eyl 2013, 00:07

arastırıyorum işte antalyada birkaç yer bakıcam ögrenince sizi de bilgilendiririm

Kullanıcı avatarı
dilekk
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: ingilizce öğretmeni

Mesajgönderen dilekk » 15 Eyl 2013, 01:14

Arkadaşlar Juke 2012 tekna manuel aracıma lpg taktırmak istiyorum. İstanbulda ikamet ediyorum. bugün bir ustaya gösterdim Gasitaly diye bir marka önerdi 8 enjektör 20 dakikada bir benzin alır araç yoksa subaplarda erime yapar dedi.Çok anlamam subapmış erimeymiş:( Ama ben bu markayı ilk defa duydum Prins felan daha mı iyidir? İst Anadolu yakasında önerebileceğiniz yerler var mı? Yorumları okuyorum kafam iyice karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim .

Shift the way you move

Kullanıcı avatarı
Ademßey
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Muhasebe

Mesajgönderen Ademßey » 15 Eyl 2013, 01:27

dilekk yazdı:Arkadaşlar Juke 2012 tekna manuel aracıma lpg taktırmak istiyorum. İstanbulda ikamet ediyorum. bugün bir ustaya gösterdim Gasitaly diye bir marka önerdi 8 enjektör 20 dakikada bir benzin alır araç yoksa subaplarda erime yapar dedi.Çok anlamam subapmış erimeymiş:( Ama ben bu markayı ilk defa duydum Prins felan daha mı iyidir? İst Anadolu yakasında önerebileceğiniz yerler var mı? Yorumları okuyorum kafam iyice karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim .

sayın dilek aşagıdaki linki kontrol edersen detaylı birli var

sitemizin ve nissanların ustası etap nissan diyor ki ;
leper yazdı:
Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatayım. cumartesi günü aracıma prins+valf care lpg kiti taktırdım. ilk izlenimlerim oldukça iyi, performansta bir değişiklik yok. zaman içinde tecrübe ve izlenimlerimi sizlerle paylaşırım.

Prins lpg sistemlerinde son nokta.En iyisini yapmışsın biraz fiyatı yüksek ama kaliteli cihaz.
Primera GT Turbo

bu arada sitemizde tanışma bölümü var biraz kendinizden bahsederseniz seviniriz.

Resim

Kullanıcı avatarı
dilekk
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen dilekk » 15 Eyl 2013, 01:32

Teşekkür ederim Adem bey biraz daha araştırma yapmam gerekecek sanırım...
tanışma bölümünü de gördüm onu da hallettim:)

Shift the way you move

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Eyl 2013, 08:59

ümraniyedeki candan otogazı öneririm. 1 ay kadar önce renault aracıma dönüşüm yaptırdım. hiç bir problem çıkmadı şimdiye kadar.işi bilen bir bayi

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
dilekk
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen dilekk » 16 Eyl 2013, 18:07