Juke 1.5 dci Motor Modifikasyonu

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
Bereware
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Juke 1.5 dci Motor Modifikasyonu

Mesajgönderen Bereware » 18 Ağu 2012, 12:07

Arkadaşlar aramızda hiç Juke'una motor modifiyesi yapan var mı? Aslında performansı oldukça yeten bir araç ama insan ister istemez daha iyisi olsun diliyor.
Ben Istanbulda 2 yerden yazılımla ilgili fiyat aldım. Ancak daha önce yapan veya tavsiye eden biri varsa onu değerlendirmeyi daha uygun görüyorum.
Sonra bir dump valve değişimiyle turbo ömrü uzatıp gaz pedalı tepkilerini arttırmayı düşünüyorum.

Ardından tüm egzoz sistemini değiştirip hem biraz dizel hırıltısından kurtulmak hem de spor görünümlü bu araca spor sesi eklemek istiyorum ama öyle aman aman yüksek bir ses değil. sadece dizeli örtbas edebilecek bir ses.

Tum hava kitini değiştirip bir Air Intake Kit ile de motora giren havayı arttırmak ve rahatlatmayı düşünüyorum...

Yapan veya başka kısa vadede yapılabilecek olanlardan tavsiye bekliyorum....

2012 Nissan Juke dCi

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: Juke 1.5 dci Motor Modifikasyonu

Mesajgönderen GhettoParty » 24 Ağu 2012, 11:59

aracı basıp geniş taban lastik şart yoksa dedikerine çok savurucaktır seni araç arkayı toplamak içim fiberciye rüzgarı güzel kullanacağın bir cam üstü spoiler taktırabilirsiniz. ayrıca güvenliğiniz için diskleri ve frenleri değiştirmeniz iyi olacaktır. değişecek parçalarda nismo ürünleri temin edebilirsen aracında güzelde bir olacaktır. yağ filtresi bile nismoda fark ettiren bir durum

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
Bereware
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen Bereware » 27 Ağu 2012, 17:55

şu an visia olduğundan 205lik r16 jantlarım var ama 235 civarı r17-r18 jantlar düşünüyorum ince yanak, mat füme veya siyah, kırmızı şeritli.
rüzgarlık zaten ilk fırsatta yaptıracağım. yazdıklarım motor modifikasyonları olarak.
Diskler ve frenleri yakın gelecekte düşünmüyorum ama stage 2'ye yaklaşınca ihtiyaç duyulacak gibi.
Nismo parçalar biraz tuzluya gelebilir ama nerden temin edebilirim? Bir fiyatlara baksam, bir de kendi durumuma baksam da ona göre değerlendirsem?

2012 Nissan Juke dCi

Kullanıcı avatarı
Denizjuke
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen Denizjuke » 17 Eyl 2013, 09:40

Ben yenibosna kuzeyde spoiler taktırdım 350 lira ama gercekten arabanın gidisini etkiliyo diyebilirim arkası biraz eğimli spoiler arabayı tamamlıyo gibi şiddetle tavsiye ederim ayrıca basamak yaptırdım buda arabanın ciddi anlamda yol tutuşunu arttırdı alttan rüzgarı az yiyiyo hem orjinal olsun hemde performans versin kafasındayım ben :)

Kullanıcı avatarı
juketr
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Organizatör

Mesajgönderen juketr » 09 Eki 2013, 00:03

Denizjuke yazdı:Ben yenibosna kuzeyde spoiler taktırdım 350 lira ama gercekten arabanın gidisini etkiliyo diyebilirim arkası biraz eğimli spoiler arabayı tamamlıyo gibi şiddetle tavsiye ederim ayrıca basamak yaptırdım buda arabanın ciddi anlamda yol tutuşunu arttırdı alttan rüzgarı az yiyiyo hem orjinal olsun hemde performans versin kafasındayım ben :)

Merhaba Deniz Bey,

Spoilerin internette bir kaç tane çeşidi var. Hangisi daha uygun olur? Bi de yan basamak ne kadara mal oldu?

Son olarak spoiler ve yan basamağı nerde taktırdığınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar ve kazasız sürüşler...

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı