Tekna 1.2 yakıt, hıza duyarlı kapı kilidi, kontrol paneli ışığı

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Memur

Tekna 1.2 yakıt, hıza duyarlı kapı kilidi, kontrol paneli ışığı

Mesajgönderen Shamil » 04 Eyl 2016, 20:39

Selam yaklaşık iki ay önce almaya karar verdiğim, formada yazdığım 1.2 Tekna mı 1 Eylül de Kayseri İnoto dan teslim aldım hayırlısı ile.Merak ettiğim bazı konular var yardımcı olursanız sevinirim.
Bayiye verdiğim kia rio sedan 1.4 atmosferik aracım ile Erzincan dan Kayseri iline yapmış olduğum yakıt tüketimim 140 km hızın altına çok nadir inmekle birlikte 0,31 krş oldu, juke u ise Kayseriden Erzincan a getirirken normal modda ve yine 140 km hızın altına nadiren inmekle yakıt tüketimim 0,41 krş a çıktı juke 1.2 motor olmasına rağmen 1.4 atmosferik motordan daha fazla yakıyor olması normalmi, rodaj süresinden sonra bu tüketim oranı biraz daha düşerimi, yoksa hep bu şekilde uzun yolda 0,41krş mu yakıcak ki şehir içini düşünmek bile istemiyorum bu durumda :)
Diğer bir konu ise rio da 10 km hızdan sonra otomatik kilitlenen kapılar, juke da da bu özelliğin var olduğu el kitabında yazıyor olmasına rağmen bu özelliğin bir türlü devreye girmemesi, devreye girmesi için el kitabında ve nette yazan işlemi yaptım ancak yine devreye girmiyor, bu özelliğin devreye girmesinin bir yolu varmı,
Bir diğer konu ise farları yaktığımda clima ve drive mod fonksiyonlarının ve tuşlarını bulunduğu panelin ışıklarının parlaklığının azalması, farlar yanık iken bu parlaklığı artırmanın bir yolu yokmu.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
willrock
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: pak gıda

Re: Tekna 1.2 yakıt, hıza duyarlı kapı kilidi, kontrol paneli ışığı

Mesajgönderen willrock » 08 Eyl 2016, 09:25

Mrb bnm araç dizel o yüzende yakıt için birşey söyliyemem

Kapı kitlenmesi aracım 2013 tekna paket ben denedim oldu. Kontağı takıp araçı çalıştırmadan bir önceki konuma getirip kapı kitleme tuşuna 10 saniye basılı tutunca devreye girer.

Işık sorunu ise araba çalışık vaziyette ama hareket etmeden drive setting ayarı var ordan button light gibi yazar ordan ayarlanıyor.

Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Memur

Re: Tekna 1.2 yakıt, hıza duyarlı kapı kilidi, kontrol paneli ışığı

Mesajgönderen Shamil » 10 Eyl 2016, 08:47

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,
Kapı kilidini dediğiniz gibi denedim ancak devreye girmedi, servisi arayıp sordum, 2014 ve sonrasında bu sistemin kullanılmadığını söylediler, güya nissan bu sistemi güvenlik zaafiyeti olarak görüyormuş, 2013 e kadar güvenlik gereği gördüğü sistemi sonrasında zaafiyet olarak görmesi bana pek mantıklı gelmedi.Artık araç hareket ettiğinde içeriden kilitleme düğmesine basarak bu sorunu da böyle halledicem artık.
Panel ışığı olayını dediğiniz yerden ayarladım, hiç bir sıkıntı yok.
Yakıtım hala 0,40 krş :)

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

oto anahtarı