Nissan Qashqai 1.6 CVT den Qashqai 1.2 X-Tronik Geçmek Istiyorum.Yardim ?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
onurevsen
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Lojistik

Nissan Qashqai 1.6 CVT den Qashqai 1.2 X-Tronik Geçmek Istiyorum.Yardim ?

Mesajgönderen onurevsen » 30 Haz 2016, 10:38

Basliktadada belirttigim gibi 1.6 CVT tekna pack 2012 model qashqai aracim var kasanin yenilenmesi dolasiyisiyla yeni modele gecis yapmak istiyorum.Fakat aklimda bikac soru var ;
1-Arac kullandigim aractan daha performansiz olur mu ?
2-Yakit olarak beni uzer mi suan kullandigim yakit gostergesi 100km/7.6
3.Yilda 8-10 bin km yapiyorum benzinli daha mantikli mi ?

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ederim..

Nissan Qashqai 1.6 Cvt Tekna ..

Kullanıcı avatarı
bfidan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mali Müşavir
İletişim:

Re: Nissan Qashqai 1.6 CVT den Qashqai 1.2 X-Tronik Geçmek Istiyorum.Yardim ?

Mesajgönderen bfidan » 02 Tem 2016, 11:36

kimse cevap vermemiş :(

Bana kalırsa qashqai olsun çamurdan olsun :)

Kimmiyim : 1 haftalık QQ kullanıcısı...

Bülent Fidan
FCS Fidan Consulting & Strategy

Kullanıcı avatarı
onurevsen
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen onurevsen » 05 Tem 2016, 19:46

Tesekkurler cevap icin bakalim artik kismet..

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: İnşaat Mühendisi

Mesajgönderen kaan2993 » 06 Tem 2016, 22:36

Cvt sanziman calismanin teknolojisi degisken oranli viteslerle oluyor ama x tronic cift kavramali sanziman bana kalirsa cvt sanziman daha iyi ama cok fazla kahir ceken bi sanziman degil. Guc performansa gelirsek 1.6 atmosferik motor turbosuz 1.2 turbolu bi motor daha performansli olacaktir sakin kullanimda asagi yukari ayni yakar ama fazla zorlarsaniz ust limiti yok. Bana kalirsa yeni qashqai daha modern ve daha yakisikli karar sizin :)

Kullanıcı avatarı
onurevsen
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen onurevsen » 08 Tem 2016, 23:36

kaan2993 yazdı:Cvt sanziman calismanin teknolojisi degisken oranli viteslerle oluyor ama x tronic cift kavramali sanziman bana kalirsa cvt sanziman daha iyi ama cok fazla kahir ceken bi sanziman degil. Guc performansa gelirsek 1.6 atmosferik motor turbosuz 1.2 turbolu bi motor daha performansli olacaktir sakin kullanimda asagi yukari ayni yakar ama fazla zorlarsaniz ust limiti yok. Bana kalirsa yeni qashqai daha modern ve daha yakisikli karar sizin :)

Kesinlikle modern ve spora gidip kas yapmis hali diyebiliriz kullandigim kasaya gore..Cok fazla kahir cekin sanziman degil derken onu anlamadim ustadim..Ilan actim bakalim artik istedigim fiyati bulursam degerlendiricem..Kismet.

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen kaan2993 » 10 Tem 2016, 23:46

Yani bildigim kadariyla cvt sanziman cok fazla guc yuklemesi yapilan bir sanziman degil. Yani fazla sıkıstırmada sorunlar cikarabilir

Kullanıcı avatarı
onurevsen
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen onurevsen » 11 Tem 2016, 12:24

kaan2993 yazdı:Yani bildigim kadariyla cvt sanziman cok fazla guc yuklemesi yapilan bir sanziman degil. Yani fazla sıkıstırmada sorunlar cikarabilir

Anladim ustadim..Tesekkurler cevap icin..

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen kaan2993 » 11 Tem 2016, 21:16

Yok canim ne ustadi forumdaki abilerimizden ogrendigimiz kadar :) hayirli satislar size

Kullanıcı avatarı
mhtozel
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mhtozel » 18 Tem 2016, 20:16

Bende arkadaşlara katılıyorum cvt de x tronic de birbirinin çok benzeri şanzımanları olarak yüksek torklu ve çok sıkıştırmalı hareketleri çok taşıyamayan şanzımanlar bu sebeple 1.6 dizel modelde çok sıkıntı veriyor ama ben 1 yıldır 1.2 turbo kullanıyorum çekişi çok iyi ve hiç şanzıman sıkıntısı olanı gormedim. yakıtı İzmir bursa gibi yerlerde normal olarak değerlendirdiğim yerler de istediğiniz değerleri görür. Daha 15 gün once uzun yol yaptım 99 a sabitledim karstan sivasa 5 lt ortalamayla gittim 140-160 arası Sivas Ankara gittim ortalama da da 7 leri gordum
Kısaca normal kullanımda istediğiniz değerleri gorursunuz ama agresif kullanımda sizi tatmin ederken cebinizi tahrik eder :)

Kullanıcı avatarı
onurevsen
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen onurevsen » 19 Tem 2016, 22:35

mhtozel yazdı:Bende arkadaşlara katılıyorum cvt de x tronic de birbirinin çok benzeri şanzımanları olarak yüksek torklu ve çok sıkıştırmalı hareketleri çok taşıyamayan şanzımanlar bu sebeple 1.6 dizel modelde çok sıkıntı veriyor ama ben 1 yıldır 1.2 turbo kullanıyorum çekişi çok iyi ve hiç şanzıman sıkıntısı olanı gormedim. yakıtı İzmir bursa gibi yerlerde normal olarak değerlendirdiğim yerler de istediğiniz değerleri görür. Daha 15 gün once uzun yol yaptım 99 a sabitledim karstan sivasa 5 lt ortalamayla gittim 140-160 arası Sivas Ankara gittim ortalama da da 7 leri gordum
Kısaca normal kullanımda istediğiniz değerleri gorursunuz ama agresif kullanımda sizi tatmin ederken cebinizi tahrik eder :)

Dediginiz gibi 1.2 Xtronik arastirmalara basladim..Sakin kullanan biriyim zaten 1.6 CVT den sonra yetersiz kalir diye dusunuyodum ama gerek sizin yorumlariniz gerek arastirmalar sonucu performansin butce ile ilgili oldugunu gordum.Ford kugayi inceledim bayide Cumartesi gunu cok kaliteli geldi gerek yapisi gerek genisligi ama onunda en buyuk sorunu yakit cok fazla yakar ama okadarda gider diyolar..

Cevap icin cok tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
mhtozel
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mhtozel » 20 Tem 2016, 13:52

Aynen benim de baktigimbbir araçtı o hem fiyat olarak çok yüksek hem de çok fazla yakıyor ayrıca vergisi de yüksek olmalı onun 1.2 x-tronic için en güzel şeylerden biri daha yeni odediginiz 311 tl vergisi :)

Kullanıcı avatarı
moguz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen moguz » 30 Tem 2016, 16:06

mrb,
bende de 1.2 cvt xtronic var, 5600km de
uzun yolda 5.5 gibi bir değeri var, şehir içi karışık 7.5 ama yaklaşık 40-50 m bir kasis olan bir şehir içi :)
düz yolda 5 lt de görmüşlüğüm var. Klima açık olunca %20 artıyor yakıt tüketimi lakin perfomans kaybını pek yaşamadım klima açıkken. Daha önce astra 1.3 cdti vardı klimayı açınca bayır aşağı inerken bile araba bir kerkiniyordu :) . performans isterseniz ekonomi modunu kapatırsınız. Zaten motor 1.6 motordan farksız (direkt püskürtme ve turbo sayeside) , bir de yavaş yavaş dizel pahalılanmaya başlayacak bunu da gözden kaçırmayın, (avrupa dizeli silecek egzos gazı zehirli olduğu için Wv emisyon olayından çıkan sonuç . kaynak bbc)

tavsiye ederim.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

oto anahtarı