Tavsiye

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
headoverheels
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Öğretmen

Tavsiye

Mesajgönderen headoverheels » 15 Ağu 2016, 16:37

Arkadaşlar merhaba. Müstakbel bir nissan sahibi olma yolunda siz değerli ustalarımının tavsiyelerine ihtiyacım var. Eşime qashqai almayı düşünüyorum ama çevremde bir micra kullanıcısı dışında Nissan sahibi yok. İhtiyaçlarımı söyleyim siz beni yönlendirin en iyisi.

Otomatik vites olacak.
Küçük bir ilçede yaşadığımız için ev okul arada bir gezme dersek aylık 300-400 km yaz tatiliyle birlikte en fazla 10.000 km yapılacak. Benzinli daha mantıklı değil mi?
Micra sahibinin motoru 1.2 ve biraz şikayetçi. Eşimide bir türlü 1.2 ye ikna edemiyorum. En sonunda burayı okutacağım.
Bayan kullanacağı için park kolaylıkları, güvenlik önemli. Hangi donanımı tavsiye edersiniz.

Kullanıcı avatarı
pinpause
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Havacilik

Re: Tavsiye

Mesajgönderen pinpause » 16 Ağu 2016, 09:42

merhaba foruma hosgeldiniz. acikcasi istekleriniz icin en ideal otomobil de micra gibi duruyor.

micranin 1.2 motoru olmasina ragmen cvt sanzumandan dolayi pek sikayet duymadim. tabi gidip bmw 1.16 ya da mercedes a180 kullanan birisi haliyle micra'nin motorundan sikayetci olabiliyor. aracta economic ve sport modlari var (onceki kasasinda da off drive olarak geciyordu). economic modundayken yokuslarda mukemmel bir ivmelenme beklememek gerekli ama sehir ici kullanim icin inanilmaz bir kolayligi var. ozellikle donme capi sayesinde cok rahat park saglanabiliyor. qashqai konusunda cok bir bilgim yok ama micra dusunurseniz zaten su anda turkiyede 2 otomatik modeli var (desire ve match). bu ikisi arasinda kalirsaniz kesinlikle match modelini almanizi tavsiye ederim (desire modelinde dijital klima yok).
eger bir eski kasasinda almayi dusunuyorsaniz tekna modeli en dolu paketidir.

Nissan K12C Micra 1.2 Passion 2009
Ford Kuga 1.5 Ecoboost Titanium 4x4 2014

Kullanıcı avatarı
headoverheels
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Öğretmen

Re: Tavsiye

Mesajgönderen headoverheels » 16 Ağu 2016, 14:31

pinpause yazdı:merhaba foruma hosgeldiniz. acikcasi istekleriniz icin en ideal otomobil de micra gibi duruyor.

micranin 1.2 motoru olmasina ragmen cvt sanzumandan dolayi pek sikayet duymadim. tabi gidip bmw 1.16 ya da mercedes a180 kullanan birisi haliyle micra'nin motorundan sikayetci olabiliyor. aracta economic ve sport modlari var (onceki kasasinda da off drive olarak geciyordu). economic modundayken yokuslarda mukemmel bir ivmelenme beklememek gerekli ama sehir ici kullanim icin inanilmaz bir kolayligi var. ozellikle donme capi sayesinde cok rahat park saglanabiliyor. qashqai konusunda cok bir bilgim yok ama micra dusunurseniz zaten su anda turkiyede 2 otomatik modeli var (desire ve match). bu ikisi arasinda kalirsaniz kesinlikle match modelini almanizi tavsiye ederim (desire modelinde dijital klima yok).
eger bir eski kasasinda almayi dusunuyorsaniz tekna modeli en dolu paketidir.

Teşekkür ediyorum.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 17 misafir

oto anahtarı