Nissan Navigasyon GüncellenMEmesi!

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen FelixCrail » 04 Eki 2012, 06:46

beyler parasını verip uğraştıktan sonra herşey olur. ben nette primeranın orjinal ekranında navigasyon açan gördüm. hemde aracın orjinal navigasyon düğmesine basarak geçiş yapıyor.(normalde türkiyedeki hiçbir primerada navigasyon yok) videosu vardı nette.biraz orjinalliğin dışına çıkarsınız ama işinizi görürsünüz

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Hikmet
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen Hikmet » 17 Eki 2012, 22:41

Haziran başlarında güncelleme uyarısını uydudan alan cihazın aslında bir iletişim adresi de olması lazım ama NİSSAN neden bunu müşterilerinden saklıyor anlamak mümkün değil.

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: eğitim
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 21 Eki 2012, 15:42

Arkadaşlar,
ben Qashqai almadan önce qashqaiforumtr ye girerek bu model araç almak istediğimi ve fikirlerinize ihtiyacım var diyerek forumda konu açtm. Sağ olsun arkadaşlar tecrübe ve düşünceleri ile bana aracı almamı ancak Nissan Connect 'siz qashqai almamı söylediler. Nedeni de NC de video, tv kartlarının bulunmadığını navigasyon probleminin var olduğunu açıkça söylediler. Ancak gel egelelim bayi ile pazarlık aşamasında birtürlü N.Connect. siz uygun bir fiyat elde edemedim. Şimdi de ağlamaya hakkım yok..
ama hakkımı aramam ve aramamız gerekiyor. Ne yazık ki bunlar ile uğraşacak vaktim olmuyor. Vaktim olsa.. Sanayi bakanlığından tutun da Tüketici Hakem Heyetine, Tüketici mahkemesine her yolu denerdim. Peki bir de şöyle düşünelim haklı mıyız.? Bana göre
a) Aracı alırken üzerinde yüklenmiş bir navigasyon programı varmıydı? Evet..
b) Aracı alırken bize navigasyon göncellemeleri nissan tarafından ücretsiz yapılacak dediler mi? Hayır.

SORUN NERDE
Aracı satın alırken bu konularda mutabık KALDIK VE ALDIK ? Evet değil mi ? öyle ise adamların güncelleme yapmak mecburiyeti de yok.. Düşünelim ki navigasyon programını bize hediye ettiler. Sözümüz yok değil mi ?
A N C A K.............................
"NAVİGASYON PROGRAMININ GÜNCELLEMEYE, DEĞİŞİM YAPMAYA İZİN VERMEYEN BİR PROGRAM OLMASI "
ASIL SIKINTI YARATAN BENCE BU ÜZERİNE GİTMEMİZ GEREKEN DE BU BENCE..

BİZE BU CİHAZLARI ARAÇ İLE BİRLİKTE SATAN NİSSAN dan istediğimiz bir şekilde yeni program yüklemeye imkaan tanıyan bir çözüm üretmesidir..bu çözümü üretmeye de M E C B U R D U R..
düşüncelerim bunlar katılırsınız katılmazsınız, bilmem yanılıyor da olabilirim ama düşüncem bu?
saygılar hepinize

Kullanıcı avatarı
siyahus
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen siyahus » 22 Eki 2012, 13:55

Bende bu Nissan Navigasyonundan yok arkadaşlar ama biraz araştırınca bu navigasyon cihazlarına I-Go, tomtom , route 66, sygic gibi pek çok program yüklenerek onların haritalarıyla çalıştırılabildiğini gördüm. Cihazı usb ile bilgisayara bağlayıp gerekli dosyaları sd karta kopyaladıktan sonra default navigasyon klasöyü ve içinde olan sys dosyasını değiştirerek yeni navigasyon programınızı orjinal navigasyon gibi gösterebiliyorsunuz. Bu sizdeki cihazda bunu yapmanızı nasl engellemişle onu yabancı forumlardan yada navigasyon forumlarında araştırdınızmı hiç ? Birde türkiye de başarsoft'un haritası dışında düzgün çalışan pek haritada yok. I-Go Navigasyon programı + Başarsoft haritası su an için Türkiye navigasyonunda en başarılı birliktelik. Double din navigasyonlu cihazlarda millet üzerinde gelen dandik programlar yerine bu programları kurarak kullanabiliyor.

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: eğitim
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 11 Kas 2012, 22:37

Değerli arkadaşlar ve sn. siyahus .,

yazınızdan sonra NİSSAN TÜRKİYE ye yazdığım mesaj aşağıda

Nissan qashqai 1.5 dci GR N.C. sahibiyim. Aracın tesliminde NC de yüklü bulunan navigasyon sistemi 2009 yılı verilerini içermektedir. Navigasyon güncellemesi yapılması gerekiyor ancak hiç bir bayii veya kurum bu işlemi ücretli veya ücretsiz yapamıyor. Nissan Tarafından da bir yol veya kurum bize muhatap gösterilmiyor.

NC in yapısı gereği kilitli olan SD karta bu işte uzman navigasyon firmaları tarafından da yeni bir güncellemede yapılamaıyor. bu nasıl bir hizmet anlayışıdır anlamak mümkün değil. Nissan ben otomobil üreticisiyim navigasyona karışmam diyorsa eğer. Bu ilgisizlik de bu demek.

Lütfen Nissan merkezi ile iletişime geçilerek navigasyon yazılım firmasının hangisi olduğunu belirtirseniz bizler münferit olarak SD kartlarımızı gönderek yeni yazılım yükletir, ücreti ne ise veririz.
Ancak araçlar 2 yıllık garanti kapsamında olduğuna göre yazılım güncellemeleri de Nissanın sorumluluğunda olduğunu düşünüyorum. Lütfen mail adresime detaylı bir yanıt verirseniz memnun olacağım.
ayrıca yüzlerce navigasyon yazılım desteği veren naviextras.com isimli yazılım güncelleme firması ile de görüşürseniz muhakak bir çözüm önereceklerini düşünüyorum.....

saygılar
Şeklinde bir yazıydı.

[b]BUNA NİSSAN DAN GELEN CEVAP :

Öncelikle başvurunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler. (Cümleye bak ..kimle paylaşacağım ki )

Müşteri memnuniyeti kapsamında sizlere ücretsiz olarak sağlanan sd kart 2009 yazılımı olup, kapsama alanı konusunda detaylı bilgi sd kart kullanım kılavuzunda yer almaktadır .

Kapsama alanı ile ilgili geri bildirimler değerlendirilmiş olup, güncel yazılım temini için üreticimiz ile görüşmeler başlatılmıştır.
Mevcut sd kartlara yeni adres eklenememektedir. Güncellenmiş Türkiye Haritasının 2013 yıl içerisinde firmamıza ulaşması beklenmektedir.

Bilginizi rica eder, Nissan ile iletişiminizin devam etmesini dileriz

Şeklinde oldu. Sizler ne ne anladınız bu cevaptan yazarmısınız. Yaraya merhem olan bir söz var da ben mi göremiyorum.

Kullanıcı avatarı
siyahus
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen siyahus » 12 Kas 2012, 17:18

Herzamanki gibi Nissan gene geçiştirme maili ile işi bitirmiş :)

Kullanıcı avatarı
3ps
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen 3ps » 14 Kas 2012, 23:03

dacia bile harita güncelliyor

Nissan yapmıyor insanı aldığına pişman ediyorlar.....

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Mesajgönderen deredengel » 11 Ara 2012, 21:46

mapı bir türlü güncelleyemediler,

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
jingle
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kamu

Mesajgönderen jingle » 12 Ara 2012, 02:01

bu kadar zor mu yoksa süründürme politikası mı?

12' Qashqai 1.5 DCI Black Edition + AVM

Resim

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Mesajgönderen deredengel » 30 Ara 2012, 12:11

sadece hafıza kartı değisecek, piyasada bir sürü güncel harita var versinler parasını güncellesinler, bu hareketi acaba ingiltere, almanyada yapabiliyorlarmı nissan.türkiye ilgisiz ve alakasız yıllardır müsterinin bu isteğini bir türlü iletemediler çözemediler....

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
cekirge78
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen cekirge78 » 22 Oca 2013, 01:53

Arkadaşlar merhaba. Üzgünüm ama güncellemeden ümidimizi keselim. Aracımın modelini, mevcut sürümün versiyonunu ve ID numarasını vererek üretici firmanın İngiltere ofisiyle yazıştım. Adamlar upgrade için ürünü yeniden satınalmam gerektiğini belirttiler. Ben de "yanlışlık var galiba, ben zaten ilk başta bu ürünü satın almıştım, şimdi ise sadece upgrade istiyorum" dememe rağmen yemediler. Yanlış hatırlamıyorsam fiyat da 189 EUR civarındaydı. Nissan hayatta bu parayı ödeyip müşterilerine bedavaya vermez. Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
jingle
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kamu

Mesajgönderen jingle » 26 Oca 2013, 13:49

İyi de adam nissan için üretim yapıyor, nissan adam olsa kardeşim artık güncelle yada senden almıyorum demesi gerek ama nerdeee..

12' Qashqai 1.5 DCI Black Edition + AVM

Resim

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

oto anahtarı