Nissan Navigasyon GüncellenMEmesi!

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Mar 2013, 14:42

en başından beri anlatmaya çalıştığımı deneyen biri oldu sonunda. durumu biraz ilerletip kullanımı kolay olan igo primo bile yüklenebilir. bu dosyalar illegal. nette linkleri barındıran gps forumlar var ama. ordan indirilebilir. gps cihazlarımı bolca kurcalayan biri olarak istanbul anadolu yakasındaki arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olurum.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 10 Mar 2013, 22:23

alikozan yazdı:az evvel bişey yaptım bunu sizle paylaşmak istedim.. eski arabamda navitech marka navigasyonlu dvd player vs (duble dedikleri) cihazım vardı. o cihazın navigasyonuna ait sdmicrokarttaki bilgileri bilgisayarımda yedeklemiştim.. qasqha+2'mdeki sd kartı çıkarttım, içini pcye boşalttım. daha sonra naviteche ait yedekteki dosyaları nissandan çıkan sd karta kopyaladım. ve bu sd kartı qashqai ye taktım. ve çalışan güncel bir haritam var artık. :) ayrıca bu navitechi kendi internet sitesinden sürekli güncelleyebilme imkanı da var.. sizlerde, etrafınızda bu tarz cihazı olanların sd kartını nissanlarınızın sd kartına kopyalayıp yapabilirsiniz.. teşekkürler.. bendeki yedek dosyayı paylaşmak isterdim ama yasal problemler olabilir belki..

paylaşım için çok teşekkürler. kartın içeriği kopyalandığında sorunsuz çalışıyorsa bu kadar üzülmeye gerek yokmuş. ancak dediğiniz gibi yazılımı burdan paylaşmak sorun olur. nissan aracım yok sadece merak ettiğim için soruyorum bu map dosyalarının boyutu ne kadar.

ayrıca ek olarak konunun en başından beri herkes başka haritalarının nissanda engellendiğini söylüyordu yada başka harita oluyormu diye soruyordu. ama kimse çıkıpda ben bu işle uğraştım şunları yaptım bunları yaptım denedim ancak olmadı diye bir bilgi vermemiş. hep üçüncü kişilerden duyulan bir bilgi gibi kalmış. sanırım yanlız siz uğraşıp denemişsiniz.. elinize sağlık.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Mar 2013, 23:53

Genelde haritalar 50mb yi asmiyor sanirim. En azindan basarsoft haritalari asmiyor. En son surumu yanlis hatirlamiyorsam 36mb idi. Kendi cihazimdan bakarim.

Birde rica etsem sd kartin icerigini gosteren bir screen shot'u burda paylasabilecek varmi? Bakalim icinde hangi yazilimin dosyalari varmis.ona gore gelistirme yapabiliriz

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 11 Mar 2013, 01:30

FelixCrail teşekkürler bilgi için. sd kartın içeriğini bende görmek isterdim.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
exstasi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: EMEKLİ

Mesajgönderen exstasi » 11 Mar 2013, 13:05

radar yerleri tespit programı varmış bilen anlartır yada link atarsa sevinirim

SEYRANGAH

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 11 Mar 2013, 20:59

radar tespit programı değil o. sabit radarların yerlerinin harita üzerinde işaretlediği yerler var. bu bilgiler yazılımın içindeki speedcam klasörü altında depolanan txt dosyası içinde. çok sağlıklı çalışan bir olay değil. bende eds kameralarına uyarı veriyor mesela. yada radar olmasa bile uyarı verdiği oluyor.

eğer teybinizin sd kartının içeriğindeki yazılımı iGO ile değiştirir ve speedcam klasörü içine dediğim txt dosyasını atıp, navigasyon menüsünden hız kameralarını gösteri işaretlerseniz sizi uyarır. hatta daha da ileri gidip benim gibi POI ikonları yükleyebilirsiniz. böylece kendi seçiminize bağlı olarak benzin istasyonlarının logoları, araç servislerinin logoları, süper marketlerin logoları (BİM,DİA,ŞOK,Migros vs) harita üzerinde gözükür. ilerde bir benzinci var ama acaba hangisi diye öğrenmek için ekrana bakmak yeterli.

eğer qq teybi iGO primoyu çalıştıraak güçte ise (ki bence çalıştırır) şu görüntüde olacak herşey. istanbulda olan biri çıkıpta al kardeşim dene benim arabada dese burdan herkese navigasyon konusunda yardımcı olucam ama henüz bir gönüllü çıkmadı. sizin kartın içeriğine bakıp, o karta hiç dokunmadan farklı bir sd karta yeni programın yüklemesini yapıp deneyeceğiz. böylece sizin elinizdeki kartı takınca eski sisteminiz çalışmaya devam edecek. tek kaybedeceğiniz şey biraz zaman , birde alacağımız 20tl lik sd kart sadece.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

EDS kameraları gözüküyor resimde
Resim

Yoldaki talelaların görünümü
Resim

Kavşaklara gelince yönlendirmesi
Resim

Resim

bazı önemli binaların 3 boyutlu birebir aynı görüntüsünü söylememe gerek yok sanırım. :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: English Teacher

Mesajgönderen ERSE67 » 12 Mar 2013, 13:22

ben kartı yollasam size nasıl olur acaba ?

"A friend in need is a friend indeed"

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Mar 2013, 20:10

Olur olmasina da ilk denemede calismazsa sd kart icindeki ayarlari degistirmek icin tekrar kargo vs derken astari yuzunu gecer. Siz bana sd kartin icindeki dosyalari gosteren bir ekran goruntusu alip buraya koyarmisiniz?

Bu sayede ben size burdan islem yaptirtmaya calisayim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen ERSE67 » 12 Mar 2013, 21:42

tamam yarın akşama koyarım inşallah,teşekkürler

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Mar 2013, 22:35

ok bekliyorum. elinde fazladan en az 1 gblik kart varsa onla deneme yapalım. orjinal karta hiç ellemiş olursun böylece

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen ERSE67 » 13 Mar 2013, 18:00

kartın ekran görüntüsü bu şekilde,cihazım navitech Nav-cx 1200 modeli ,

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 13 Mar 2013, 19:36

kartın içine girince karşına çıkanlar bunlar. iyi haber ki bu yazılım iGO. senden ricam NNG klasörünün içeriğini buraya koyarmısın? Birde NNG klasörü içinde sys.txt dosyası olması lazım. onun da içinde yazanları buraya kopyalarsan sevinirim.

bu arada eğer navigasyon yazılımını değiştirmeden sadece harita güncellemek istiyorum dersen o zaman işimiz çok kolay. ben sana güncel harita dosyasını netten yollayacağım. sende onu indirip NNG/content/maps klasörü içine atarsan haritan güncellenmiş olucak. sen ne yapalım dersen o şekilde hareket edelim.

ister programını daha kullanışlı olan iGO primoya çevirmeyi deneyelim (güncel harita olacak tabiki içinde) , istersen de hiç uğraşmayıp direk haritanı güncel olanla değiştirelim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

oto anahtarı