Titreme sorunu qasqai 2012 otomatik 1.6 benzin cvt

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Teknapack05
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Memur

Titreme sorunu qasqai 2012 otomatik 1.6 benzin cvt

Mesajgönderen Teknapack05 » 02 Eki 2019, 23:30

S.A. örnek veriyim ( kasise geldiğimde yavaşlıyorum ve kasisten geçtikten sonra gaza basıyorum araba titriyor sanki 2. Visteste gitmek gerekiyorda 3. Viteste kalkıyormuş gibi) dediğin gibi her zaman olmuyor arada bir oluyor anlamadım gitti.. Hafif hızlanana kadar güzelce titriyor 3-4 saniye felan. Kalkışlarda yapmıyor ama 10-20 km hıza düştüğünde yavaşladığımda ve sonra tekrar gaza bastığımda aynı şeyi arada bir yapıyor. Kronik mi boyle bir durumla karşılaşan varmı acaba.

Kullanıcı avatarı
osman3536
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Öğretmen

Re: Titreme sorunu qasqai 2012 otomatik 1.6 benzin cvt

Mesajgönderen osman3536 » 03 Eki 2019, 21:27

Aynı sorunu yaşıyorum fakat bişey bulamadım. Bu bı sorun mu onu bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
defiant
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen defiant » 06 Eki 2019, 11:53

Teknapack05 yazdı:S.A. örnek veriyim ( kasise geldiğimde yavaşlıyorum ve kasisten geçtikten sonra gaza basıyorum araba titriyor sanki 2. Visteste gitmek gerekiyorda 3. Viteste kalkıyormuş gibi) dediğin gibi her zaman olmuyor arada bir oluyor anlamadım gitti.. Hafif hızlanana kadar güzelce titriyor 3-4 saniye felan. Kalkışlarda yapmıyor ama 10-20 km hıza düştüğünde yavaşladığımda ve sonra tekrar gaza bastığımda aynı şeyi arada bir yapıyor. Kronik mi boyle bir durumla karşılaşan varmı acaba.

Kronik şanzıman sorunu garanti yok sanırım serviste 40-45 bin lira çünkü tamiri yoj komple değişcek dışarda 12-13 binciğe bulabilirseniz revizyon yapan yerler var.zaten nissan kronik diye dct çift kavramaya geçti

2016 1.2 skpack manuel

Kullanıcı avatarı
osman3536
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen osman3536 » 21 Eki 2019, 22:13

Teknapack05 yazdı:S.A. örnek veriyim ( kasise geldiğimde yavaşlıyorum ve kasisten geçtikten sonra gaza basıyorum araba titriyor sanki 2. Visteste gitmek gerekiyorda 3. Viteste kalkıyormuş gibi) dediğin gibi her zaman olmuyor arada bir oluyor anlamadım gitti.. Hafif hızlanana kadar güzelce titriyor 3-4 saniye felan. Kalkışlarda yapmıyor ama 10-20 km hıza düştüğünde yavaşladığımda ve sonra tekrar gaza bastığımda aynı şeyi arada bir yapıyor. Kronik mi boyle bir durumla karşılaşan varmı acaba.

Şanzıman yağı değiştirdim sorun ortadan kalktı.

Kullanıcı avatarı
oğuz er
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen oğuz er » 09 Haz 2022, 13:52

osman3536 yazdı:

Şanzıman yağı değiştirdim sorun ortadan kalktı.

osman bey şanzıman yağını nerden değiştirdiniz aynı sorun ben de var

Kullanıcı avatarı
ASKAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: cvt uzmanı

Mesajgönderen ASKAR » 15 Eyl 2022, 15:11

Şanzımanınızın onarımı ve revizyonu mümkündür. Komple değiştirmek sizin için çok çok maliyetli olur. Sizin aracın normal bakımı değil ağır bakımı gelmiş. Yağ değişimi aspirin tedavisidir. Ağır bakımını hemen yaptırmadığınız takdir de çok kısa bir süre sonra revizyonlu olursunuz masrafınız sıfır kadar olmasa d yine biraz daha pahalı olacaktır. ASKAR OTOMATİK ŞANZIMAN olarak cvt şanzıman gruplarının revizyonunu mümkün kılıyoruz

Kullanıcı avatarı
atuncer
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: MİMAR

Mesajgönderen atuncer » 06 Ara 2022, 13:16

aynı sorun var. aracım 105 bin kmde. ustama şanszıman yağını değiştirme talebinde bulundum lakin gerek olmadığını sorunun yağ değişimi ile alakalı olmadığını söyledi. hiç değişmemiş şanzıman yağı bugüne kadar sizce değiştirmelimiyim ağır bakım konusuna katılıyorum ama bu araçlarda yağ değişimi kaç bin km de bir yapılmalıdır.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

oto anahtarı