QQ 2020 Tekleme Sorunu

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
QQ2020_1.5
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

QQ 2020 Tekleme Sorunu

Mesajgönderen QQ2020_1.5 » 25 Eki 2020, 17:07

Merhabalar herkese.

2020 Ağustos ayında 1.5 dCI 115 Dizel 7 Ileri otomatik vites Qashqai satın aldık. Araç şu an 2000 km'de.

Şöyle bir durum mevcut. Aracı ilk aldığımızda henüz 200-300 kmlerdeyken bir kere cruise controlda 110 km/sa sabit hızda düz otoyolda kullanırken tekleme yaptı, yani şöyle bir silkelendi araç. Devir ibresi yukarı aşağı yukari aşağı titremeye başladı. Hemen cruise controlde çıkıp biraz daha gaz verdim düzeldi.

Geçen gün aynı durumu bu sefer cruise controlde değilken yaptı bir iki kere. Gaz verince ya da gaz kesince düzeliyor. Servise sordum, bir daha yaparsa getirin bakalım diyorlar ama sorun nedir merak ettim, servisten önce bir 800 km daha yol yapacağım çünkü.

Benzer bir durumla karşılaşmış olan veya sorun hakkında bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Selamlar herkese.

Kullanıcı avatarı
baranerdogan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Re: QQ 2020 Tekleme Sorunu

Mesajgönderen baranerdogan » 31 Eki 2020, 15:17

merhaba bendede 2016 modeli var bendede yokuş aşağı inerken arabada bazen tekleme oluyor sonrada egr ışığı yanıyor siz sorununuzun çözümünü buldunuz mu

Kullanıcı avatarı
Boraberk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Emekli

Mesajgönderen Boraberk » 02 Kas 2020, 14:04

Merhabalar aynı sorun benim Qasgai 2014 model Sky Pack otomatik aracım da da var servis de üç gün kaldı arıza tespiti yaptılar ve 2017 kasım ayında şanzımanın değişmesi gerektiğine karar veridi, tarih itibarı ile 35000 Tl ücret talep ettiler o tarih itibarı ile yargıya başvurdum ve bilirkişi raporları üretim hatası olduğunu tespit etti, mahkeme ocak ayında karar duruşması ile mağduriyetimi giderecek ve buradan da bilgi vereceğim, önerim garantiniz bitmeden sorunun giderilmesi için servise aracınızı götürün ve ısrarcı olunuz, çünkü otomatik şanzımanlarda yazılımdan kaynaklı üretim hataları mevcut bunu servis görevlileri de kabul ediyorlar, benim garantim tarih itibarı ile 3 ay önce bitmişti fakat ilgilenilmedi ben de hukuk yoluna başvurdum kazanmak üzereyim....

Kullanıcı avatarı
QQ2020_1.5
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen QQ2020_1.5 » 13 Kas 2020, 20:05

Servis randevusu aldım. Bakalım ne çıkacak. Umarım yazılımla alakalı bir durumdur ve kolayca hallederler. Sıfır araçta şanzuman hatasıyla uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Edindiğim bilgileri buraya yazacağım.

Kullanıcı avatarı
QQ2020_1.5
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen QQ2020_1.5 » 19 Kas 2020, 16:40

Tekrar merhaba. Forum çok aktif değil ancak internetten araştırırken yolu buraya düşen olursa diye bilgi amaçlı servis tecrübemi yazmak istedim.

Bu hafta servise girdi araç. Deneme sürüşüyle sorunu görememe ihtimali olduğunu, zira 1000 km'dir tekrar etmediğini belirttiğim için doğrudan servise aldılar. Bilgisayarla bağlanıp gerekli kontrolleri yaptılar. Herhangi bir arıza veya hata kaydı görülmemiş. Başlıkta bir arkadaşın belirttiği şanzıman sorunu olup olmayacağını sordum. Yetkili usta, bahsi geçen şanzıman sorununun eski modellerde olduğunu, bu aracın yeni tip şanzıman ve motora sahip olduğunu dolayısıyla o sorunun bu araçta olmayacağını belirtti. Sorun tekrar ederse videoya alıp kendileriyle paylaşmamı, onların da Nissan'la paylaşabileceklerini söyledi. Duruma göre yazılımsal bir güncelleme yapılabilecek bir sorun olup olmadığına bakarlarmış.

Durum bu. Başlığı açtığımdan beri bir daha tekrar etmedi, ama bu etmeyeceği anlamına gelmez. Yeni bir bilgi olursa paylaşırım. Benzer sorunu özellikle 2020 model dCi'larda yaşayan varsa paylaşırsa da çok iyi olur.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı