Yüksek hızda titreme

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Anil dede
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Yüksek hızda titreme

Mesajgönderen Anil dede » 09 Mar 2021, 08:34

Herkese merhaba. 2020 1.3 benzinli skypack aracımı henüz aldım. Beşiktaş Gerçek serviste Bridgestone 4 mevsim lastik taktırıp ilk uzun yol seyahatime çıktım. 120-130 km den sonra dipten gelen bir titreme oluştu araçta. Ama komple şasi titriyordu. Sadece direksiyon değil. Kol dayamadan kapıdan tabandan hissediliyordu. Hızlandıkça 160-170 e geldiğimde iyice arttı ama hala öyle çok rahatsız edici değildi yani balans nedeniyle olan titreme değil gibiydi. Gaz versemde vermesem de boşa taksamda titreme değişmiyordu. Yani aks kaynaklı da gözükmüyordu. Ankaraya bardığımda bir lastikçiye gittim balansa baktırmaya, sağolsun Gerçek servis orijinal ağırlıkları sökmeden atmış yenilerini parça parça olmuş onlarda. Güzelce sökülüp yeniden yapıldı. Ben de sevinmiştim sorunu bulduk diye ama istanbul dönüş yolunda baktımki değişen bir şey yok. Titreme aynı. Döner dönmez Maslak’a gittim orada bir usta kullandı aracı ama tabi istanbul trafiği max 100 e çıkabildi hiç bir şey yok araçta dedi. Ön takım aks vs olsa 100 km de de anlaşılırdı dedi. Bu nedenle ben de size sormak istedim acaba aracın orijinalimi böyle? Benim hissettiğim yolun kendisi mi? Bundan önce Bmw 118 vardı bu benim ilk SUV um acaba yüksek araç rüzgar direncinden mi rezonans yapıyor da ben onu mu hissediyorum?160-170 km de hissettiğim titreme normal mi?

Kullanıcı avatarı
Anil dede
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: Yüksek hızda titreme

Mesajgönderen Anil dede » 10 Mar 2021, 19:11

Qashqai si olup da 150km yi geçen yok mu hiç aramızda cevap verecek? :)

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 8 misafir

oto anahtarı