Aracın altından gelen ses hk

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
tolgab.
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Aracın altından gelen ses hk

Mesajgönderen tolgab. » 03 Tem 2023, 14:35

Merhaba
Aracım henüz 1500 km’de. Qashqai skypack (j12) 4X4 modeli. Geçtiğimiz hafta araçta arka koltukta yolcu varken kalkış esnasında arkadan bir gacırdama gelmeye başladı, arkada yolcu yok iken ise bu ses gelmiyordu. Bayram öncesi ve Cumartesi olduğu için servise sadece bilgi sormaya gittim, usta balatadan geliyor dedi.

Ancak bayram boyunca aracı kullandığımda, bu sesin kalkışta değil, aracın sağa sola salınımında veya kasis geçişi gibi yukarı aşağı salınımında da geldiğini farkettim, hatta son noktada araçta sadece sürücü varken bile kasis geçişlerinde bu ses gelmeye başladı.

Buradan hareket ile, sesin –ustanın dediği gibi- balata kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Aşağıdaki girdide bence çok değerli bir video linki var. Bunu izlediğimde aracın alt takım komponentlerinin biri kaynaklı bir ses olabilir sonucuna vardım.

Nissan’dan yakın tarih servis randevusu almak mümkün değil. İstanbul/Anadolu yakasında ikamet ediyorum, ancak aracı aldığım Avrupa yakasındaki servisten randevu koparabildim. Cumartesi günü gideceğim kısmetse. Videodaki gibi yağlayıp göndermezler umuduyla gidiyorum. Araç henüz 1 aylık, ve bu sesin geçici olarak çözülmesi hiç hoş olmaz.

Sizlerde de benzer bir sorun var mı? Özel olarak kontrol edilmesi gerekli bir alan var mı

Son olarak İstanbul’da özellikle Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir servis var mı? Her seferinde kadıköy’den Eyüp’e gitmek zor olacak

Saygılarımla

viewtopic.php?f=14&t=4986&p=49374&hilit=G%C4%B1c%C4%B1rt%C4%B1#p48783

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

oto anahtarı