YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
İsmail06
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Asker

Re: YENİ qashqai sahipleri

Mesajgönderen İsmail06 » 16 Kas 2018, 07:50

Hasan YILDIRIM yazdı:Çok bozuk yollar haricinde normal.(Unutmayalım aracta 45 yanak lastik var.) Daha önce VW golf kullanıyordum!!!!!

Merhaba ben aracıma kışlık lastik almak istiyorum boyutları nedir biliyor musunuz? Qashgai 2012 dizel

Kullanıcı avatarı
Mert.ozer
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Asker

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen Mert.ozer » 27 Kas 2018, 01:06

Selam 29 kasımda 2018 1.6 dci 130 bg skypack xtronic ile yanınızdayım .. tek soru yaz lastiklerini 19 yapayımmı? Ankaradayım ve yollar bence güzel? Konfor seçeneğini biliyorum

Kullanıcı avatarı
bilgehanyalcin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Çocuk Doktoru

Mesajgönderen bilgehanyalcin » 01 Ara 2018, 16:32

Yeni üye oldum. Daha önce de Qashqai kullanıyordum. Araçtan çok memnundum. 2 ay önce yeni model Qashqai aldım. Yine çok memnunum. Önceki aracımın satışı konusunda bu forumdan duyuru-ilan yapabilir miyim? Forum yöneticilerinden bilgi ve koşulları iletilirse sevinirim. Teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
akiferdem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen akiferdem » 03 Ara 2018, 16:49

kancelik26 yazdı:arkadaşlar oncelikle mrb
2016 tekna skypack 1.6 dci xtronik ile sraniza katildkm.
Allah hepimize kazasiz belasiz kullanmak nasip eylesin.
birkac sorjm olacakti yardkmci olursaniz sevinirim
1- arabayi park ederken P ye aliyorum. fakat P ye aldiktan sonra frenede bastigim icin start- stop devreye giriyor bende araci kapatma tusuna basiyorum. servise sordum böyle arac start- stop devredeyken kapatabilirsiniz bi sıkıntı olmaz diyor. yada istersen kapiyi acin yada emniyet kemerini cikartin start stop devreden cikar ve bu sekilde de kapatabilirsiniz diyor. Hangisi Doğru Park Etme Sekli??
2- arabayi calistiriken ve geri R alırken frene basiyorum. D ye gecerken frene basmiyorum dogru olan bu mu??
3- bizim tekna skypack donanımında cevre gorus sistemi var diye biliyorum arabaya necvox multimedia sistemi takildi. R ye aldığımda sadece geri gorus kamerasi devreye giriyor cevre gorus sistemi yok. acaba neden? tekna skypack te donanimda yok mu? bi ayari mi var?
4- necvox multimediada saat ayarlarından turkey oto. seciyorum saat bir saat geri. bende bir ileriki zaman dilimine aldim. bu nasil duzeltilir?
5- arabayı yeni aldkm. dizel arabam vardi ama dizel otomatik cvt ilk defa kullanacağım Aracla ilgili gerek kullanim gerekse diger tavsiyeleriniz Neler Nelere Dikkat Etmeliyim?

selam
araç durur haldeyken vites değiştirmem gerekirse daima frene basmak şanzıman ve yolcular için daha konforlu.D ye ve N ye geçmem gerekirse de hep frene basıyorum, tavsiyeler böyleydi.
saygılar

Kullanıcı avatarı
guvenuzman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Webmaster

Mesajgönderen guvenuzman » 18 Ara 2018, 23:47

Merhaba
Bende yeni aldığım 2018 1.6 dizel skypack xtronic ile aranıza katılmak istiyorum,

Kullanıcı avatarı
Epelek
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Emekli

Mesajgönderen Epelek » 20 Ara 2018, 03:57

Aracım qashqai 1.2 skypack otomatik bir aylık ve 3 bin km de
Ortalama 7.5 tl yakıyor. Sol camdan yada cam tavandan ses alıyor. Bunun dışında süspansiyon, şanzıman, direksiyon, yol tutuş/virajlar çok güzel. Bahsettiğim ses dışında yol yada motor sesi almıyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
Ali İhsan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Ali İhsan » 26 Ara 2018, 20:16

Mrb, Nissan Qashqai 1.5 DCi Tekna Sky Pack Start-Stop alalı 5 gün oldu. Şimdilik bir sıkıntı yok. otomobilden sonra Nissan Qashqai bir harika. Hele özellikler öyle bir konfor sunuyor ki anlatamam.
Herkese kazasız güzel seyirler temenni ediyorum.

Kullanıcı avatarı
onr.akk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Banker

Mesajgönderen onr.akk » 10 Şub 2019, 11:56

Merhabalar,
2018 Aralık'ta ötv kampanyasından faydalanıp benzinli 1.2 x-tronic visia aldım. Aracımdan memnunum. Multimedya sistemi, geri görüş kamerası ve park sensörü hediye ettiler. Şu ana kadar 2000 km yapabildim. İstanbul şehir içi çok sıkışık dur kalk trafikte 9-10 lt tüketime kadar çıkıyor. Onun haricinde yoğun akıcı trafikte 7 - 7.5 lt. civarında tüketim yaptım. Şehiriçi geceyarısı 70-80 km ile giderken 4.8 -5 lt'ye kadar düşürebildim. Şehirdışı 110-120 km ile giderken 7 ile 7.7 lt arasında değer gördüm. (Seyahat günü hava epey rüzgârlıydı). Tüketim değerlerinin ilerde biraz daha düşeceğini umit ediyorum Aracın konforu oldukça iyi içeride sizi geniş bir görüş açısı bekliyor. Önceki aracım audi a3'tü ve boyum 1.91 olduğu için inip binmek işkenceydi ve içerde kısıtlı görüş alanım vardı :) şu an qashqai bana oldukça geniş ve rahat geliyor. Her noktaya geniş bakış açısı sunuyor. motor sesi içeriye neredeyse hiç gelmiyor. Devir yükseldiğinde duyuyorsunuz. Şehir dışı giderken rüzgar sesi ister istemez oluşuyor. 100 km civarında almaya başlıyorsunuz. Ama rahatsızlık vermiyor. Araçtaki tek ve en saçma şey usb portunun kolçağın altındaki bölmede ve dip tarafta olması. Oraya flash bellek takmak için baya bi dikkatinizi dağıtmanız gerekiyor. Tabi bu aracın diğer güzel yönlerini etkileyemiyor :) almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
KadirK
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ekonomist

Mesajgönderen KadirK » 19 Şub 2019, 18:22

Merhaba,
İstanbul Acıbadem Kemal Tepretoğlu fiyat olarak iyi bir bayi, iyi fiyat ve hizmet alabilirsiniz,
Qashqai 2018 skypack dizel otm aldım.
Eski aracım 2015 Corolla ya göre motor ve rüzgar sesi bana çok geldi
Bilgi vermek istedim

Kullanıcı avatarı
gdemrat
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen gdemrat » 19 Mar 2019, 17:47

Merhaba
Geçen Temmuz ayında makyajlı kasa qashqai aldım. 1.6 dizel otomatik. Araçtan memnunum; kullanımı rahat, yol tutuşu iyi. Sıkıntı yok yani.
Problemli tarafları yok mu derseniz var tabii. Benim en canımı sıkan yanı 1000m rakımdan sonra aracın çekişi korkunç derecede düşüyor. Gaza basıyorsunuz araç bir müddet tepki vermiyor. Sonrasında yavaş yavaş harekete geçiyor. Bu esnada araç herhalde gitmeyecek diye düşünmeye başlıyorsunuz. Nissan servisinde yazılım güncelleme yaptırdım bugün. Bakalım işe yarayacak mı?

Kullanıcı avatarı
Honestman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Honestman » 12 Ara 2019, 20:08

Merhabalar yeni qashqai 1.5 dizel otomatik aracımı 2 gün önce aldım. Sizlere kazasız süfüşlef diliyorum

Kullanıcı avatarı
SADORETTO
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ELEKTRONİK

Mesajgönderen SADORETTO » 25 Ara 2019, 20:43

2019 Model QASHQAI 1,3 DIG-T 160 HP Benzinli 7 İleri DCT Otomatik SKYPACK aracımı 14 Aralık 2019 tarihinde İzmir Borovalı Nissan Bayisinden alarak aranıza katıldım.Tüm Nissan sahiplerine selamlar , kazasız-belasız-sorunsuz yolculuklar dilerim.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı