Nissan Qashqai Alacağım

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
bulnes
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Makina Mühendisi

Nissan Qashqai Alacağım

Mesajgönderen bulnes » 18 Ağu 2014, 12:39

Merhaba Arkadaşlar,
Yıl bitmeden önce Nissan Qashqai almak için araştırmalarıma başladım.
Yaptığım araştırmalar sonucunda aşağıdaki gibi kısa özet çıkardım.
En düşük model Visia olarak çıkıyor karşımıza, 88.990 TL
Visia modeline sis farı ve park sensörü eklenmesi durumunda Tekna modeli olup fiyat farkı 7.000 TL. (95.990 TL)
Tekna modeline sunroof ve navigasyon eklenmesi durumunda Black Edition modeli olup fiyat farkı 9.000 TL. (104.990 TL)
Black Edition modeline kararan dikiz aynası ve deri koltuk döşeme eklenmesi durumunda Platinum modeli olup fiyat farkı 8.000 TL. dir. (112.990 TL)

Açıkcası temel farklar bunlar ise bu farklar için toplam 24.000 TL fazla vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
Deri koltuk zaten istemem acayip terletiyor, sunroof olmazsa olmaz değil zaten. Navigasyon dediğiniz ayrıca alınıp kullanılabilir. Zaten forumdan anlaşıldığı gibi güncelleme sorunu var. Araç büyük olduğu için park sensörü gerekebilir açıkcası, bilmediğim denemediğim için bir şey diyemiyorum.

1) Hangi modeli almak performans/maliyet analizine göre daha iyidir.
2) İlk defa sıfır araç alacağım için, ekonomik fiyattan alabilmek adına nasıl hareket etmeliyim. Bir yerde okumuştum şehir dışındaki galerilerden almak daha ekonomik olur gibilerinden.(Ben İstanbul'dayım)
3) Nissan Qashqai piyasa da oldukça var. Bu 2.el piyasasını olumsuz yönde etkilemez mi? Ayrıca bir kaç yerden duydum ki nissan araçlarını satarsın ama beklemen gerekir diye. Yani geç satılırmış?
4) Yıl sonuna doğru almakta ekonomik almak için bir fırsatmış sanırım. Bir de ben kredi filan kullanmayacağım, direkt nakit alacağım. Bu da bir fırsat mı benim için.
5) Benim elimde şu an ilk arabam olan naçizane Renault Clio Alize var. Bu aracı satıp parayı cebime atıp mı Nissan Qashqai almaya gideyim.
Yoksa arabasız kalmamak adına Nissan bayisine (bilmiyorum alırlar mı) aracımı takas ettirmek mi? Hangisinin benim için avantaj ve dezavantaj olur?
Yani Nissan bayisi aracımı değerinde alırsa 1 gün bile arabasız kalmamış olurum.
6) Yoksa 2015 yılındaki (yeni kasa veya std. kasa) Nissan Qashqai larımı beklemek daha mantıklı?

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Öğrenci

Re: Nissan Qashqai Alacağım

Mesajgönderen cdogu » 18 Ağu 2014, 15:20

1- ben her zaman imkan varsa en donanımlıyı alma taraftarıyım. Hem kullanış hem de ticari maksat olarak daha karlı.
2- pek çok galeri gezip tek tek fiyat alın. Hepsi farklı olur elbette.
3- yeni kasa qashqai çok fazla yok. Olumsuz etkilemez diye dusunuyorum.
4- evet yil sonu indirimleri yaparlar. Nakit almaniz da fiyatta yapilacak indirim icin olumlu bir durum.
5- takasta aracin ederinden cok az verirler. O yuzden satip gitmenizde fayda var.
6- yeni kasa gelecek mi bir bilgim yok. Olsa bile makyaj yapilir en fazla. Daha yeni kasa cikali ne kadar oldu sonucta :)

Kullanıcı avatarı
bulnes
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen bulnes » 18 Ağu 2014, 15:23

cdogu yazdı:1- ben her zaman imkan varsa en donanımlıyı alma taraftarıyım. Hem kullanış hem de ticari maksat olarak daha karlı.
2- pek çok galeri gezip tek tek fiyat alın. Hepsi farklı olur elbette.
3- yeni kasa qashqai çok fazla yok. Olumsuz etkilemez diye dusunuyorum.
4- evet yil sonu indirimleri yaparlar. Nakit almaniz da fiyatta yapilacak indirim icin olumlu bir durum.
5- takasta aracin ederinden cok az verirler. O yuzden satip gitmenizde fayda var.
6- yeni kasa gelecek mi bir bilgim yok. Olsa bile makyaj yapilir en fazla. Daha yeni kasa cikali ne kadar oldu sonucta :)

Ellerine sağlık, ilgin için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Ağu 2014, 17:53

Cebimde 88 bin olsa dönüp qq almam açıkçası. O paraya farklı markalara bakarım. Nissan sıfır fiyatları gereksiz yüksek. İkinci el araçlar daha mantıklı ayrıca.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
bulnes
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen bulnes » 18 Ağu 2014, 19:59

FelixCrail yazdı:Cebimde 88 bin olsa dönüp qq almam açıkçası. O paraya farklı markalara bakarım. Nissan sıfır fiyatları gereksiz yüksek. İkinci el araçlar daha mantıklı ayrıca.

İlginiz için teşekkürler. Evet miktar yüksek olunca seçenek çoğalıyor, haliyle karar vermekte zorlaşıyor.
Bu segment te yani SUV türü hangi markayı öneriyorsunuz peki.
Aslında Peugeot 2008 de hoşuma gitti gibi (her ne kadar canlı canlı göremedim sadece internette gördüm) ama Peugeot deyince herkes yaklaşma diyor.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Ağu 2014, 20:34

İlla suv alacak olsaydım ikinci elden honda crv bakardım. Donanım olarak qq den hem daha iyi hemde 2.el olması nedeniyle en az 20-25bin tl daha ucuza gelir.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
bulnes
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen bulnes » 18 Ağu 2014, 20:50

FelixCrail yazdı:İlla suv alacak olsaydım ikinci elden honda crv bakardım. Donanım olarak qq den hem daha iyi hemde 2.el olması nedeniyle en az 20-25bin tl daha ucuza gelir.

2.el Honda CRV ye baktığımızda 15000 km olanlar 90000 TL. (Tabi 1,6 motor için bakıyorum 2,0 değil)
Bence pek hesaplı gelmedi gibi.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Ağu 2014, 21:02

Benim bahsettiğim 2008-2009 model 2.0 olanlar. Az önve baktım da cam tavan, elektrikli ve ısıtmalı koltuk, cruise control vb gibi visiada olmayan bir sürü ek özellik var.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
bulnes
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen bulnes » 19 Ağu 2014, 10:00

FelixCrail yazdı:Benim bahsettiğim 2008-2009 model 2.0 olanlar. Az önve baktım da cam tavan, elektrikli ve ısıtmalı koltuk, cruise control vb gibi visiada olmayan bir sürü ek özellik var.

Anladım,ilginiz için teşekkürler.
Ben prensip olarak 3 yaşından büyük almak istemiyorum.
Çünkü bende 5-6 sene kullanınca neredeyse 10 yaşında bir aracı elden çıkartmakla uğraşmak istemiyorum.
Ben öyle zırt-pırt araç değiştiren birisi de olmadığımdan.....

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 19 Ağu 2014, 11:50

Siz bilirsiniz ama satarken 88bin liraya satılmayacak. Zararınız fazla olacak baya.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı