SOL ÖN KAPI SORUNU

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
BLADECKS
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: finans

SOL ÖN KAPI SORUNU

Mesajgönderen BLADECKS » 07 Oca 2015, 10:46

MERHABA ARKADAŞLAR 2011 MOD. 1.5DCİ TEKNA GR+NC SAHİBİYİM. BUGÜN BAŞIMA GELEN OLAYI ANLATMAK İSTİYORUM. HAVA ŞUAN -5 DERECE KUMANDADAN KİLİT AÇMA DÜĞMESİNE BASTIM ŞOFÖR TARAFI ÖN KAPI AÇILMADI. DİĞER TARAFTAN İÇERİ GİRDİM AÇTIM. ŞİMDİDE KİTLENMİYOR. DİĞER TÜM KAPILAR KİTLENİYOR SADECE ŞOFÖR ÖN KAPISI KİTLEMİYOR. ÇARESİ, ÇÖZÜMÜ, ÖNERİSİ OLAN VARSA ÇOK SEVİNİRİM.

Kullanıcı avatarı
BLADECKS
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: finans

Re: SOL ÖN KAPI SORUNU

Mesajgönderen BLADECKS » 07 Oca 2015, 10:56

ARKADAŞLAR ŞUAN TEKRAR DENEDİM. ANAHTARI SOKUP KİTLEDİM AMA KUMANDA TUŞLARINDAN YAPMAYA ÇALIŞTIĞIMDA KİTLEYİP AÇMIYOR

Kullanıcı avatarı
POTBON
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Muhendis

Mesajgönderen POTBON » 15 Oca 2015, 18:08

Selam bende de aynı araç ve aynı sorun var, ama soğuktan olduğunu düşünmüyorum. Kapalı otoparkta ve üzerinde kar/buz yokken akşam sorunsuz bıraktım, sabah açılmıyordu kumandadan. Bugün balata spreyi ile temizleyip CRC 5-56 ile yağlayacağım bakalım çözülecek mi? Siz çözebildiniz mi?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

SOL ÖN KAPI SORUNU

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Oca 2015, 18:37

Kilit sorunu. Benim primera sağ arkam kapıda da var. Kilidini önce balata spreyi ile temizledim sonra ince yağ (crc 5-56) ile yağlayınca düzelmişti ama sanırım gene pislik doldu kilidin içine. Sizde bi deneyin

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 16 Oca 2015, 01:12

benim sürücü kapısında var kumandadan da olsa anahtarla da olsa açınca kapı açılmıyor baya can sıkıcı bir durum, sorun hala devam ediyor ben oynatmadım sağını solunu ama kolayını buldum, kumandadan açtıktan sonra kapı kolunun sağ üstünde kapıyı içeri doğru elimle bastırıp çekiyorum kolu çekince açılıyor sorun aynıysa çözümde aynı olacaktır deneyin

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
POTBON
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Muhendis

Mesajgönderen POTBON » 16 Oca 2015, 09:36

Selamlar,
CRC 5-56 ile temizlik sonucunda sorunu çözdüm. Size de tavsiye ederim. Kapı kollarına da uyguladım, hatta katlanır aynanın menteşesine de. CRC 5-56 yapı marketlerde var, tekzen den aldım 9 küsür tl. Bolca sıkın ve bir süre (2-3 dakika) bekleyin. Anahtarla açıp kapayın sıktıktan sonra, tekrar sıkın. Sorun anında çözülüyor.

Kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Patasana
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Işçi

Mesajgönderen Patasana » 01 Kas 2020, 09:02

2006 model primera m var sol ön kapı açılmıyordu iki gündür burada bir arkadaşın mesajını gördüm kapıyı bastırıp öyle açmayı deneyin diyordu aynısını yaptım işe yaradı çok mutlu oldum sorunumun düzeldiği için teşekkürler arkadaşım umarım aynı sorunu yaşayan olmaz olur ise çözümü bu kadar basit iyi günler

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

oto anahtarı