Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
aanlkmn
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: psikolojik danışman
İletişim:

Re: Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

Mesajgönderen aanlkmn » 16 Oca 2016, 10:16

Merhabalar, 2011 QQ tekna sahibiyim,kontak anahtarı ACC konumundayken kilit tuşuna 5-10 saniye basınca bip sesinin ardından aktif oluyor.

saygılarımla

Kullanıcı avatarı
neccum
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: muhasebe

Mesajgönderen neccum » 22 Mar 2016, 10:22

2014 MODEL QASQAİ PP SAHİBİYİM HIZA DUYARLI KİLİT YOKK

2014 Qashgai ppp

Kullanıcı avatarı
mehmet.ihsan.demirci
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen mehmet.ihsan.demirci » 28 Haz 2016, 03:54

Evet bizdede 2012 model qashqai var. Dediğiniz gibi normalde belirli bir hızdan sonra kapının içeriden kilitlenmesi gerekiyor. Ben bu sorunu arka kapılardaki çocuk kilidini açarak çözdüm sayılır. Fakat bu seferde mecburen sadece dışarıdan açabiliyorum. Bir önerisi olan var mı?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
leventyuzgec
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Pazarlama

Mesajgönderen leventyuzgec » 13 Eki 2016, 09:55

deredengel yazdı:araba çalışınca dışarıdan kapıların kilitlenmesin istiyorum ama el frenin yanındaki düğmeye basarak değil kendiliğinden kilitlenmesini istiyorum, bu nasıl yapılabilir, bu özelik piyasadan aldığınız alarmlar da var bu alarmı taktığınızda bu özellik kazanılıyor, fakat QQ ye piyasa alarmı takmayacağım..
peki sitesinde de tanıtımında da teknik özellikleri içinde yazılı bulunan bu "hıza duyarlı otomatik kapı kilidi nedir ozaman"
esen kalın....

kapı kilitleme tuşuna 5 veya 10 saniye civarında basınca sistem araç hızlanmaya başladığında 20 veya 30 km hıza geldiğinde otomatik kilitler.
bu arada ben araç yavaş veya hızlı giderken içeriden açılmayan kilit duymadım. çocuk kilidi aktif değilse her türlü kapı açılır.

2012
Qashqai Tekna CVt
1.6 Benzin 117 BG
158 Nm /4400 dev/dak

Kullanıcı avatarı
furkancelik
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgisayar Mühendisi

Mesajgönderen furkancelik » 06 Şub 2017, 14:05

Merhaba, Eski Hyundai aracımda bu özellik vardı, 30KM hıza çıktığımda kapıları otomatik kilitliyordu. 1.2 Skypack QQ aldım, servise sordum ancak bu özelliğin yasaklandığını artık hiç bir markanın koyamayacağını söylediler. Eskiden varmış, yeni modellerde aktif olmuyormuş.

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Makina Teknisyeni

Re: RE: Re: Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

Mesajgönderen NeXuS » 06 Şub 2017, 17:36

furkancelik yazdı:Merhaba, Eski Hyundai aracımda bu özellik vardı, 30KM hıza çıktığımda kapıları otomatik kilitliyordu. 1.2 Skypack QQ aldım, servise sordum ancak bu özelliğin yasaklandığını artık hiç bir markanın koyamayacağını söylediler. Eskiden varmış, yeni modellerde aktif olmuyormuş.

Hiçbir markanın koymayacagi biraz uc nokta olmus. Neredeyse tüm vw modellerinde mevcut.

Samsung'tan gönderildi...

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
Fikret
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ticaret

Mesajgönderen Fikret » 21 Mar 2017, 15:26

yokmu bunun bir çaresi

Nissan Qashqai
1.2 DIG-T
Black Edıtıon A/T

Kullanıcı avatarı
sinaaat
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknik Hoca

Mesajgönderen sinaaat » 18 May 2017, 18:34

selamlar ..2011 QQ dci sahibiyim .Bende de yukarda arkadaşların tarif ettiği gibi ,butona basılı tutunca bu özellik aktif veya pasif oluyordu..Geçenlerde bu özelliği kapatmak istedim ama olmadı baya bi uğraştım yok olmuyor.Sonradan şunu fark ettim,, ben araca sonradan cam kaldırma modülü taktım.Cam kaldırma modülü de kilit sistemi ile haberleşen bir cihaz ve Sanırım cam kaldırma modülü bu özelliği açıp kapamayı engelliyor..Modülü iptal etmem için ön kapı yüzünü sökmem lazım.Deneyince sonucu yazarım..

Kullanıcı avatarı
sinaaat
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknik Hoca

Mesajgönderen sinaaat » 18 May 2017, 18:34

Bu arada aracı alalı 1 yıl oldu aldığımdan beri ,
1-kontak anahtar sorunu....(anahtarı kontaktan çekince iç mekanizmanın şaakk diye tam atması lazım yoksa anahtar var gibi algılanıyor ve merkezi kilit çalışmıyor--bende bu bazen takılı kalıyordu WD 40 ile hallettik...bide anahtarı kontaktan çekip direksiyon kilitliyken eğer direksiyonu oynatıp sona dayandırırsam kontak kısmı hareket ediyor..anahtarcı bi anlam veremedi..sizde boyle bir durum varsa bilgi verirseniz sevinirim.)

2-camların yavaş kalkması....(bütün krikoları temizleyip yağladım fitillere slikonlu spreyler ..ama nafile yine yavaş yine yavaş..eğer camlar ıslaksa nerdeyse duracak....sanırım motorlar zayıf biraz )

3-cam açma düğmelerinin randımansız çalışması...(kaç kere söktim kontak spreyle temizledim hatırlamıyorum :) butona çok bastırmanız gerekiyorsa ve temizlik yapmanıza rağmen düzelmiyorsa butonun aşağıya dayanan kısmını ince zımparayla veya ince eğe ile yarım milim eritin işe yarar.yağsız kontak kullanın.

4-Son olarak dün sağ arka kilitten ,açma butonuna basınca ccaaarrt diye bir ses gelmeye başladı ..araştırdım arka kilit mekanizmasının içindeki sonsuz vidanın karşılık dişlisi kırılmış.dişliyi bulmak zor, reno gurubunda bazı modellerle aynıymış :( şimdilik boyle devam..

Valla pişman oldum bu kadar ıvır zıvır sorun çıkaran aracım olmadı şimdiye dek.

Kullanıcı avatarı
Hy61
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Polis

Mesajgönderen Hy61 » 04 Nis 2018, 21:51

Arkadaşlar merhaba
Nissan Juke modellerde hareket halindeyken kapı kilitlenmesinin nasıl ayarlandığı hakkında bilgi vermek istiyorum
1-Arkadaşlar ilk önce kontağı açıyoruz ancak aracı çalıştırmıyoruz
2-Daha sonra şoför kapsında bulunan manuel kapı kilitlemeye yarıyan iki tuş bulunmakta
3-Bu tuşlardan kapı kilitleme tuşuna basıyoruz ve kapı kilitleniyor ancak tuştan parmağımızı çekmeden yaklaşık beş saniye kadar tuşa basmaya devam ediyoruz
4- Artık aracı çalıştırabiliriz kapı kilitli vaziyette sürebiliriz
5-Bunfan sonra araca binip her çalıştırıp yol aldığınızda araç 30 km hıza geldiğinde kapılar haraket halindeyken otomatik olarak kilitlenecektir
Güle güle kullanın arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
Admin6327
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Admin6327 » 03 Ağu 2018, 21:43

Benim arabamdada kilit tuşuna basınca içersen kilit olmuyor arka kapı içerden açılabiliyor. Bu tüm nissanlardami var yoksa bir kombinasyonu mu var

Kullanıcı avatarı
azureusecz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Eczacı

Mesajgönderen azureusecz » 07 Eki 2021, 11:23

2021 modellerde var mıa caba?

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

oto anahtarı