torpidonun içinden gelen ses

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
ahmet53
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: muhasebe

torpidonun içinden gelen ses

Mesajgönderen ahmet53 » 12 Eki 2015, 11:52

Arkadaşlar selamlar

2012 Model Qashqai arac sahibiyim.
Yaklaşık olarak bir aydan beri torpidonun içinden tak tak diye bir ses geliyor. Servise sordum torpidoyu komple söküp bakmamız gerekiyor dedi. Ne olabilieceğini sordum kaloriferin sıcak ve soğuk ayarını yapan klape motorundan olabileceğini söylediler. Dışarda bir ustaya gittim. ama sesi devamlı yapmadığından ötürü usta baktı ancak bir şey söyleyemedi ona sorunu anlattım oda aynı şekilde klape motorudur büyük ihtimalle dedi. Klape motorunu sağolsun bir arkadaşım aracılığı ile temin ettim. Torpidoyu sökmeye gerek kalmadan alt kapağı sökerek motoru değiştirdi usta. Ustanın yanındayken ses gelmedi. Bu sabah tekrar ses yapmaya başladı. Genellikle sabahları yapıyor ve yapmaya başladığı zaman yaklaşık olarak 20-25 dakika boyunca devam ediyor bu ses. Sanki torpidonun içinde saat varmış gibi tık tık diye sesi yapmaya devam ediyor. Sorunum sesi devamlı yapmadığından ötürü usta tam olarak birşey söyleyemiyor. böyle bir durum ile daha önce karşılaşan kimse varmı?

Kullanıcı avatarı
Outlander
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: torpidonun içinden gelen ses

Mesajgönderen Outlander » 09 Mar 2016, 00:41

Kardeş torpidodaki yada herhangi bir yerindeki sesler hic bitmiyo maalesef

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:DD

Kullanıcı avatarı
sergibarjuan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Navara
Meslek: Turizm

Re: torpidonun içinden gelen ses

Mesajgönderen sergibarjuan » 04 Nis 2022, 13:00

Merhaba, bu sesin kaynağını bulabildiniz mi? Benim aracımda da aynı sorun başladı.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

oto anahtarı