2014 Qasqai 1.5 dci Rolanti sorunu yardım lütfen

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Numan51
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Kamu

Re: 2014 Qasqai 1.5 dci Rolanti sorunu yardım lütfen

Mesajgönderen Numan51 » 13 Mar 2016, 20:21

2015 model 1,5 dci Qashqai Skypack aracımdaki kışın soğuk havalarda oluşan rolanti düzensizliği,motor sarsıntısı ve stop etme problemiyle ilgili yetkili serviste garanti kapsamında enjektör değişimi yapıldı.İnşallah aynı sorun tekrar olmaz.

En son Numan51 tarafından 21 Nis 2016, 12:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ramazan42
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Smmm

Mesajgönderen Ramazan42 » 03 Nis 2016, 19:20

enjektörler ve enjektör memeleri garantı kapsamında değişti inşaallah bırdaha boyle bır sıkıntı olmaz çünkü arabamı çok sevıyorum

Kullanıcı avatarı
Reform
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Reform » 25 Kas 2016, 21:27

Maalesef 2015 model 1.5 qashqai rölanti dalgalanması sorunum enjektör ve yazılım güncellemelesine rağmen çözülmedi ve devam ediyor.Enjektor değişimi ise yaramiyormus ,soğuklar başlayınca anladım.Bu işin peşini birakmayacagim .

Kullanıcı avatarı
dadasozden
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen dadasozden » 03 Oca 2017, 14:27

2014 ve sonrasi 1.5 dci motorlarin yakit deposundaki elektronik pompasının sıkıntıli olmasindan bu problem. 1.6 dci motorlarda boyle birbproblem yok sadece 1.5 motorda ve yazilimla malesef duzelmedi. Yani yazilima umut baglamayin. Bu ariza tarafindan malesef ki biliniyor. Ancak servis yapacak birsey yok diyip birkac saat araci sicak depoda bekletip yakit filtresini sac kurutmayla isitip araci calistirip oylece yolluyorlar. Bu 0 derecenin altinda aracin rolati devrinde kayip ve ardinfan stop etmesiyle sonlanirken daha dusuk sicakliklarda arac keainlikle calismiyor. Nissan musteri hizmetleri bu sorunu hemen dizel yakittaki jellesmeye baglasa da inanamayin. bu araclar ingiltere den rusya ya da gonderiliyor. Hakkini mahkemede aramak ve ayipli mal davasi acmak gerekiyor bence yoksa bunlarin sorun cozecegi yok.

Kullanıcı avatarı
hakan08
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen hakan08 » 03 Oca 2017, 22:58

BENDE BUGUN GONDERDIM ARACIMI NISSAN SKY PACK 2015 SOGUK HAVADA ROLANTİDE CALISMIYORDU GAZ VERMEYINCE STOP EDIYORDU..YAZILIM ATILDI KONUYLA ILGILI AMA SORUN HALEN DEVAM EDIYOR BAKALIM USTA ENJEKTORLERDEN OLABILIR DEDI 3 GUN SERVISTE KALABILIRMIS BAKALIM NE OLACAK SORUN COZULEBILECEKMI? SONUCU OLUMLU OLANLAR YAZARSA FIKIR EDINMIS OLURUZ ARKADASLAR..BEN ARACI TESLIM ALINCA CVP YAZICAM INSALLAH BIRI BU SISTEMI COZUP HEPIMIZI BU SIKINTIDAN KURTAR..

Kullanıcı avatarı
Kaşkayi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen Kaşkayi » 08 Oca 2017, 19:08

Yeni aldığım 2014 1.5 skypack aracımda da aynı sorun var. Severek aldım ama resmen moraller sıfır. Sabah -4 derecede çalıştırdım devir 5 ile 10 arasında gidip geliyor motor çok sarsıntılı çalıştı. Ertesi gün +4 derece sıkıntı yok. Servise gitti yazılımdandır dediler. 2 yazılım güncellemesi yaptılar bu sabah -1 çalıştırdım gitti geldi Çabuk toparladı ama birşrylerin yolunda gitmediği belli. Yarın sanırım -3 veya 4 olacak ozaman kesin birşeyler yazarım ama yazılım güncellemesi pek işe yaramadı gibi ne geliyor moraller sıfır Bu arada başka bir parça vs değişimi gerekirse garantiden karşılarlarmı acaba araç 2 seneyi doldurdu 1 ay geçti.

Kullanıcı avatarı
alfa giulia
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: doktor

Mesajgönderen alfa giulia » 08 Oca 2017, 19:14

benim aracımdada rölanti sorunu ve sallantılı çalışma problemi var.ısıtma bujileri kontrol edildi akü değişti hatta carbon clean falanda yaptırdım ama düzelme yok .son olarak geldik dizel pompa ve enjektörlere pompa sağlam cıktı enjektörlerden düşünüyoruz 2 arkadaşımızın aracına servis enjektörleri değiştirmiş.sonuc nedir yazarlarsa çözüm açısından yararlı olur.bu enjektörlerin tamiri yok galiba Siemens vdo üretimi bosch servisleri anlamıyor.numan 51 ve ramazan adlı arkadaşlardan değişen enjektörleri için yorum bekliyorum herkese selam

Kullanıcı avatarı
Kaşkayi
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Kaşkayi » 08 Oca 2017, 20:25

Sorun hep aynı çözüm bulan varsa lütfen paylaşsın arkadaşlar yoksa arabadan soğuyacagız.

Kullanıcı avatarı
hakan08
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen hakan08 » 08 Oca 2017, 21:47

Arkadaslar ben 30.000 km bakimina yaptirdim aracin sky pack 2015..yazilim atildi ilk olarak deneme amacli..duzelmedi..tekrar enjektorleri degistirelim dediler..denendi duzeldi su an bi rsoun yok normal calisiyor -17 de denedim..

Kullanıcı avatarı
Kaşkayi
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Kaşkayi » 08 Oca 2017, 22:27

hakan bey sorunun çözülmesine sevindim darısı başımıza. Aracın garantisi 2 yıl + 1 yılda kalite güvence gibi bir şey daha varmış enjektör değişimi derseler 25 aylık araç. Acaba garantidenmi olur.

Kullanıcı avatarı
alfa giulia
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: doktor

Mesajgönderen alfa giulia » 12 Oca 2017, 20:18

yokmu enjektör değiştiren arkadaşlardan cevap verecek olan.galıba sorunları hallolunca kımse uğramıyor siteye.ben problemi anlatmıştım.benim araç özellıkle dıger arkadaşların araçlarının tersıne sıcak havada yapıyor devir dalgalanması vesarsıntılı calısmayı soğukta problem olmuyor:))son olarak yazılımı da guncelledık biraz düzeldi ama kesin sonucu alamadım.enjektör diyorum tahminim bu başka bakacak yerde kalmadı

Kullanıcı avatarı
akkilic
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Emekli

Mesajgönderen akkilic » 27 Oca 2017, 02:29

Benim aracımda rölantide çok az oynama oluyordu. Servise gittim. Enjektörden şüphelendiler. Enjektörleri söküp testte gönderdiler. 4 enjektör Arızalı çıktı. Dış etken diye garanti kapsamında işlem yapmadılar. 11.000 tl istiyorlar. Yaptırmadım ve geri aldım. Hukuki sürecim devam ediyor.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı