ilk bakım

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
volki
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: kamu

ilk bakım

Mesajgönderen volki » 06 Nis 2016, 12:48

arkadaşlar konuyu bir de burada açayım dedim kimse cevap vermedi 2015 nissan Qashgai 1.6 dizel otomatik aracıma ilk bakım yapılacak yaptıranlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim nelere dikkat etmeliyim fiatlar ne kadar gereksiz bulduğunuz değişimler oldumu mesela cam suyu gibi yağ olarak kaç litre kullanılıyor hangi marka tecrübe edenler varsa paylaşırsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
volki
Silver Üye
Silver Üye

Re: ilk bakım

Mesajgönderen volki » 25 Nis 2016, 13:52

yokmu yaptıran bi allahın kulu bi cevap veren

Kullanıcı avatarı
Outlander
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Outlander » 25 Nis 2016, 14:36

Ozellikle Garanti bitene kadar yetkili servise götür, ancak garanti bittikten sonra insiyatif sende olur istediğin parçanın fiyatin pazarlığıni yapabilirsin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:DD

Kullanıcı avatarı
sametberberoglu
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgi İşlem

Mesajgönderen sametberberoglu » 30 Nis 2016, 17:14

Valla hocam bende 10 bin bakima gidicem. Ama forumdaki arkadaslar bu konuda biraz ketum.Ben genel bir fiyat arastirmasi yaptim.En pahali fiyati Yuzbasioglu verdi. Servis olarak bilmiyorum ama nisaan park plazada bakim yaptirmayi dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Resim

Kullanıcı avatarı
volki
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen volki » 20 May 2016, 10:54

Evet arkadaslar ilk bakıma gittim kımse burada paylaşım da bulunmadı ya kimse bakıma gitmedi yada umursamadı ben paylaşayım . 17 mayıs ta Adana okar dan bir hafta önce aradılar randevu için saat 9.00 servise ulaştım benimle tel den görüşen arkadaş hemen kapıda karşıladı aracı sıraya aldı sonra birlikte masasına gectik arac bilgilerini aldı km falan sonra sikayetlerimi not aldı servisten araca bakacak ustayı cagırdı birlikte test sürüsüne cıktık sadece belli devir aralığında bir trimm sesi geliyordu megerse kronikmiş yeni kasalarda söyler söylemez guldu test sürüsü sırasında da fark etti megerse hava filtresinin hortum bağlantı yerinden oluyormuş baska bir problemim yoktu şükür onun dısında yağ yağ fitresi hava filtresi değişti klima temizliği kampanyası varmış ücretsiz yaptılar servis danışmanına bakımdan once silecek suyuma ve silecek lastiklerine dokunmamalarını söyledim arac zaten 3900 km deydi ama yıl olarak bir yılı doldurduğu için mecburen bakıma girdim sadece yukarıda yazılanlar değişti gerisi işte balata fren diskleri kontrolu yapıldı aku cam duğmeleri aku falan filan yani yağ yağ filtresi ve hava filtresi ılk on bin bakımında bunlar değişiyormuş fix fiyat 720 tl indirim le 600 tl para verdimservis danışmanına sordum yinede fazla dedim bana kullanılan yağ çok özel bir yağ dedi nissan için ozel uretiliyormuş İngiltereden geliyormuş garantisi olan araçlara garanti süresince mekanik bir sorun çıkarmasın diye bu yağı koymak mecburi imiş yaklaşık 6 litre yağ konuyormuş garanti bittikten sonra normal 5-30 tam sentetik yağ konuyormuş fiatın yüksek çıkmasının sebebi buymuş bunun dışında servis işleyişinden servisteki ilgi alakadan cok memnun kaldım birde söylemeden geçemeyeceğim orada ki görevli ıki hanımefendı ye ayrıca teşekkür etmek istiyorum beni çaysız kahvesiz bırakmadıkları için saat 9.00 da girdim 12 ye doğru çıktım durum bu arkadaşlar sormak istediğniz sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olurum herkese keyifli sürüşler

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

oto anahtarı