hiza duyarli kilit calismiyor

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
erkange
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: hiza duyarli kilit calismiyor

Mesajgönderen erkange » 12 Ara 2012, 11:31

FelixCrail yazdı:Bende artik aliskanlik oldu. Arabaya binince ne zaman vitesin arkasindaki kilitleme tusuna bastim hatirlamiyorum bile. Bir sure sonra sizde farkina varmadan tusa basarsiniz benim gibi :)

Bu kadar basit bir özelliğin bile olmaması açıkcası beni biraz üzdü. Çok çok basit birşey oysaki.

Kullanıcı avatarı
erkange
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen erkange » 17 Ara 2012, 23:42

Merhaba,
Bugün Nisan Gülan oto servisinde arkadaşlar ayarladılar. Kontak anahtarı yarım durumdayken yani çalıştırmadan hemen önceki halindeyken o tuşa basılı tutunca sorun halloldu. Bilginize.

Kullanıcı avatarı
oflu
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen oflu » 23 Tem 2013, 23:13

s.a arkadaşlar 2013 tekna qasqai aldım daha 1 ay falan oldu kullanırken naptıysam merkezı kılıtle ılgılı aracdan ınıp kumandan kılıt dugmesıde bastıkdan sora arac kılıtlenıo ama merkezı kılıt dugmesı ( witesın arkasında olan ) sarı bı ısık acık kalıo naptıysam kapatamadım acaba hep olemıydı de ben mı farketmıodum bilgisi olan warsa paylaşması rica olunur şimdiden teşekkurler

Kullanıcı avatarı
alisak
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen alisak » 24 Eyl 2013, 13:29

oflu birederim aracın hıza duyarlı kapı kilitleri aktif olduğu için o ışık yanık kalır. devreden çıkarırsan ışık sadece sen kapıları kilitlediğinde yanacaktır. devreden çıkarmak için kapılar kapalı ve anahtar marşa basmadan bir önceki konumda ilken "bip "sesi duyuncaya kadar vitesin arkasındaki kilitleme düğmesine basılı tut.

Kullanıcı avatarı
Bozm
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Bozm » 22 Şub 2014, 00:03

Merhaba arkadaşlar
Ben de yeni qashqai aldım içerden açılması sıkıntılı bir durum,Honda vardı ben de otomatik kitlerdi kapıları içerden dışardan!
Burdan okuduğuma göre kilit tuşuna uzun bastığımda sistem aktif oluyor değil mi? Hergün aynı şeyi yapmama gerek yoktur herhalde?

MBOZ

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: İnşaat Mühendisi

Mesajgönderen kaan2993 » 23 Şub 2014, 02:57

Aynı sorun bende de vardı araç hareket halindeyken kendini kilitlemiyordu ama forumdaki bilgiler sayesinde hallettim. Öncelikle aracın kontağını açın ama araç çalışmasın ve kapılar kapalı olsun bip sesi gelene kadar araç içi kilitleme düğmesine basılı tutun sorununuz böylece çözülecektir. Bende kendi aracıma yaptım sorunsuz çalışıyor

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı