QQ dci 1.5 Memnuniyet

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
deniz1906
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Kamu görevlisi

QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen deniz1906 » 11 Oca 2013, 03:12

Arkadaşlar arabalarınızdan memnunmusunuz (yakıt,gösteriş,dizayn v.s) ?

Keşke bu paraya farklı bir marka alayım dediğiniz oldu mu ?

Aldıktan sonra Keşke şu özellikleride olsaydı dediğiniz oldu mu ?

Araçlarda begendiğiniz ve begenmediğiniz unsurlar var mı ?

-Mesela benim aracımda keşke cam tavan olsaydı diyorum ve birde keşke 15 gün sonra almış olsaydım 2-3 bin lira daha uygun alacakmışım oda şansıma oldu artık :D

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Re: QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen Muhammet Murat » 12 Oca 2013, 16:39

güle güle bin kardeşim takma küçük ayrıntıları kafana umarım memnun kalırsın onun için sıfır araç alırken hemen atlamamak lazım araştırıp almak lazım galiba aceleye geldi sizinki

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
deniz1906
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen deniz1906 » 13 Oca 2013, 01:34

konyahooligans yazdı:güle güle bin kardeşim takma küçük ayrıntıları kafana umarım memnun kalırsın onun için sıfır araç alırken hemen atlamamak lazım araştırıp almak lazım galiba aceleye geldi sizinki

Yok memnunum araçtan genel merkezdende aradılar memnuniyetimi ölçmek adına; 15 gün sonra alsaymışım dedim ama 2012 araçlar yok satmış Türkiyedeki bütün stokları bitirmişler adamlar. Kendileride bu kadar satılacağını tahmin etmiyorlardı galiba :)

Kullanıcı avatarı
ayncalut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ayncalut » 17 Oca 2013, 10:38

Selamlar;

Ben 2012 mayıs ayından beri QQ 1.5 dci sahibiyim, bir araçta beklentinin ne olduğu ve onları karşılayıp karşılamadığı önemli.

Benim üç ana beklentim vardı yeni alacağım araçta. 1- Güvenli olsun 2- Yerden yüksek olsun 3-Dizel olsun. Yoksa şu elektronik olsun şu olsun bu olsun diye bir beklentim yoktu. (Önceki aracım kendi sınıfında full bir araçtı ama o kadar fark verip aldığım donanımların kaç tanesini kullandın derseniz, sadece otomatik klima :) ) Hatta cam tavan bile istemedim, benim aldığımda Nissan cam tavanı hediye veriyordu ona rağmen almadım. (İstemememin bir kaç sebebi var güvenlik, tavanda perdeden dolayı özellikle arkada alan kaybı yapıyor. Son söylediğim kısa boylular için sorun olmayabilir)

Eğer otomobilden crossover bir araca geçiş yapıyorsanız (benim gibi) ağırlık merkezinden dolayı virajlara normal bir otomobile göre daha yavaş girmeniz gerekiyor, ayrıca süspansiyon sistemi gene ağırlık merkezinden dolayı yol tutuşu artırmak için biraz sert ayarlanmış ki normal.

Motor sesi izolasyonundan memnunum dizel bir araç için gerekli yeterli sessizliği sağlıyor.

Yakıt sarfiyatından memnunum, çünkü önceki aracım benzinli bir motora sahipti dolayısıyla benim için tasarruflu bir araç.

Birde forumlarda mutlaka okumuşsunuzdur yağışlı havalarda ve tozlu yollarda arka tekerlerin davlumbazından içeri çok ses geliyor söylentisi bir şehir efsanesi değil gerçek.

Aracınızı güle güle sorunsuz günlerde kullanın.

Kullanıcı avatarı
aasgard
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen aasgard » 25 Oca 2013, 15:28

Dostum bu davlumbaz hikayesini en yakin sonax`ta 100 tl odiyerek ses izolasyonu yaptirarak cozuyorsun:)))
yani yine efsane olarak kaliyor:)))

Kullanıcı avatarı
ayncalut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ayncalut » 25 Oca 2013, 16:29

aasgard yazdı:Dostum bu davlumbaz hikayesini en yakin sonax`ta 100 tl odiyerek ses izolasyonu yaptirarak cozuyorsun:)))
yani yine efsane olarak kaliyor:)))

:)) haklısın efsane olan bu zaten, 3 ncü parti çözümler aramak ;)

Kullanıcı avatarı
dtkem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen dtkem » 08 Şub 2013, 18:47

1.5 platinium dci aracım var 2011 ocaktan berikullanıyorum.aracım fullhemtaşıt pulundan hemyakıttanhemde yol güvenliği ve hakimiyetinden memnunum.virajlı yollarda espyi kapatmadığınızsürece hiç bir şekilde dsavrulma yok en sevdiğim yönü frenleri.bu derece kuvvetli fren sistemi ve konfor mercedesten sonra sadece qq de var.tek sıkıntım arka koltuk gövde açısı biraz daha geriye ayarlı yada yatık olabilirdi,çocuklara sıkıntıyok ama uzun yolda yetişkin 170cmboy ve üstünü rahatsız ediyor navigasyon kartı sıkıntı, arka cam otomatikleri sıkıntı çok yavaş açıp kapatıyor,lastikleri sıkıntı 18 inc ve fiyat açısından.şunu da belirtiyim platinium yani en lüks modeli en full modeli ile en ucuzu arasında atla eşşek kadar fark var.benzinlisine hiç yanaşmayın.bineceğiniz model 1,5 dci platinium...1.6 ve 2000 cc vergi mtv avantajı yok 2000 cc çok yakıyor 5+2 hikaye arka koltuk+2 cüceler için uygun yada 3-4 yaş çocuk için ve istepne orjinalde 5+2 de yok satarken söylemiyorlar....kısaca 1.5 dci platinium qasqai 10üzeri 9

Kullanıcı avatarı
deniz1906
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen deniz1906 » 10 Şub 2013, 01:02

Kontak kapalıyken radio -cd player çalışmıyor kötü olmuş bu :(

Kullanıcı avatarı
norenli
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen norenli » 11 Şub 2013, 21:52

stepne orjinalde 5+2 de yok satarken söylemiyorlar....diyorsunuz ama bahsettiğiniz aracı kullanıyorum stepnesi var.

Kullanıcı avatarı
hüseyin
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen hüseyin » 06 Mar 2013, 21:35

Benim aracım 2012 1.5 dci tekna 17'' genel olarak memnuniyetim orta halli. Benim boyum 180 cm koltukların üst kısımları dar olduğundan dolayı sırtımın yan kısımları dışta kalıyor ve özellikle uzun yolda yorgunluğa sebe oluyor.Ayrıca kullanılan iç plartik malzemeleri kalitesizdış görüntüsü güzel ama içi öyle değil.
Bence 65000 lirayı hak edecek bir araç değil.

Kullanıcı avatarı
norenli
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen norenli » 23 Mar 2013, 21:49

doğru söylemişsiniz hüseyin bey ben de aldım kullanıyorum araç iyi ama bu parayı kesinlikle hak etmiyor.parasına göre çok basit ve kalitesiz.

Kullanıcı avatarı
xman5353
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen xman5353 » 24 Mar 2013, 12:46

Ben QQ almasaydım çok alakalı görünmeyebilir belki ama SuperB alırdım şahsen :)

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı