QQ dci 1.5 Memnuniyet

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen Taylansancak » 08 Oca 2014, 19:46

cdogu yazdı:Bu fiyatlara secenek cok deyip,glk 250 alabilirdim demek..... :)

LG G2 Cihazımdan Tapatalk aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Benim anlattıklarım , umarım herkese size ulaştığı gibi ulaşmıyordur.. Saygılar..

Kullanıcı avatarı
serdar2110
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen serdar2110 » 24 Şub 2014, 15:07

Yeni qq test ettim eskisiyle hiçbir benzerlik yok
Malzeme daha kaliteli kesinlikle, ve 1.5 dizel de torkla oynamislar araba eski kasaya nazaran cok atak olmuş, ses izolasyonu da geliştirilmiş ve full versiyonu cok dolu olmuş , arka koltuklara inip binme daha rahatlamis , yumusacik bir direksiyon ve eskisine nazaran daha yumuşak vites geçişler, ve bir sedan araba rahatliginda olmuş ama tavsiyem 1,6 dizel müthiş tork gücü var
Bizim 1.5 dci 2013 model Platinum qq aksesuarli satılık .:)

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 02 Mar 2014, 00:23

Hala arabamda en çok ilgimi çeken şey 455 cm lik boyu. Yani qq+2. O yüzden yeni qq ile şuan için değişmem...

Kullanıcı avatarı
VGA
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mimar

Mesajgönderen VGA » 11 Mar 2014, 18:43

selamlar ;

aranızdaki en yeni qq kullanıcısı olarak yazacaklarım zaten bildiğinizi şeyler ya da daha objektif yaklaşımlar olabilir.
2012 model citroen c4 1.6 dizel comfort plus aracımı daha 37.000km'de iken, sadece elimdeki bir iş fırsatını değerlendirmek için değiştirdim. aslında kafamda araç değişikliği yoktu. bu bağlamda bir pazar günü karar vermek zorunda olup aklıma en çok yatan aracı aldım.
mevcut aracımdaki donanımlar full olduğundan sınıfının dolu bir aracını almak durumdaydım. çünkü şahsi fikrim olarak standart astraya binmektense full corsaya binmeyi tercih ederim gibi bir kaidem var. :)
bu bağlamda baktığım araçlar ;
- passat (mazeme kalitesi üst düzey ama nihayetinde sedan bir araç)
- mokka (test aracı var ama anahtarı yoktu)
- zafira (bayi bile hiç görmemiş bana nasıl göstersin)
- a3 sedan (çok pahalı)
- kia sportage (benzinli olduğu için son anda vazgeçtim)
- c4 Picasso (şu an için limitimin üzerinde geldi fiyatı)
sonuç itibari ile yüksek olması , dizel olması , cam tavanlı olması , aracımla aynı donanıma sahip olması (hemen hemen) qq seçmeme sebep oldu.
pişman da değil çok mutluyum aracımla.

herkese sevgiler.

Kullanıcı avatarı
musti1538
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: eğitim

Mesajgönderen musti1538 » 02 Ara 2014, 09:50

Memnunum ancak 15000 km de olmasına rağmen ve tüm kullanım şeklillerini denememe rağmen yakıt tüketimi 9'dan aşağı düşmüyor.

Kullanıcı avatarı
zarslan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: teknisyen

Mesajgönderen zarslan » 07 Ara 2014, 20:40

Arkadaşlar merhaba
Yeni QQ 1.5 dci black edition arac almak istiyorum performans ve diğer konularda deneyim ve bilgilerinizi paylasirmisiniz Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 07 Ara 2014, 21:32

bu yazıları ve 80-100tl ye araba alanları gördükçe ahhh ahh diyorum keşke benimde param olaydı bende lüks araba kullanaydım keşke ama nasip kısmet işte bu konuya ise iyidir detayları kafanıza takmayın derim üstüne üstlük bunu bulamayanlar var demek kalıyo bana :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
zarslan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: teknisyen

Mesajgönderen zarslan » 08 Ara 2014, 15:34

Allah herkese nasip etsin,teşekkür ederim.

Araç ile ilgili tecrübeleri olanlardan bilgilendirme beklerim.

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 08 Ara 2014, 21:09

zarslan yazdı:Allah herkese nasip etsin,teşekkür ederim.

Araç ile ilgili tecrübeleri olanlardan bilgilendirme beklerim.

AMİN inşallah bizimde birgün olsun isterim :) bu arada üstadım sana kasıtlı yazmadımki sinirlenmene gerek yok genel olarak söyledim ,çünkü dışarıda ekmek bulamayan insanlar var ve halimize şükretmek gerekirken elinin altındaki bollukla rahat davrananlar ve küçücük detayları (detay diyorum buna dikkat eksik değil) başkalarına lüks yarışı yapanları kınıyorum sadece kimse üstüne alınmasın,illaki detaylar tartışılır buna birşey denilemez ama insan karşısındakinide düşünmesi ve lüksünü önplana çıkararak değil detaları sorarak tartışılması gerekli haksızsam kusuruma bakmayınız saygılarımla...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
mevlut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: esnaf

Mesajgönderen mevlut » 21 Ara 2014, 21:36

Ruzgar sesi seni rahatsiz etmezse guzel bir arac

Kullanıcı avatarı
onur öztürk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: İnşaat Mühendisi

Mesajgönderen onur öztürk » 31 Ara 2014, 13:09

Aracım 1.5 dci Blackedition. 89.000 TL'e aldım. Yanında 2000 TL'de yakıt çeki verdiler.
1.000 TL'e de dışına seramik kaplama+araç altı koruma plakası+koltuk koruma ve cam üstü yağmur kaydırıcı uygulamalarını yaptırdım. Aracı alalı 15 gün oldu.

Şuan yakıt 6,8 lt/100 km. Daha da inecektir. Ful depo ile 900 km civarı gidiyor. Buda km'de 24 kuruş demek.
Aracın konforu ve yakıtı bence çok iyi. Bu fiyata bu konfor ve kaliteyi başka markada bulamazsınız.

2014 Qashqai 1.5 dci Blackedition

Kullanıcı avatarı
sekoya
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen sekoya » 05 Oca 2015, 22:07

Uzun araştırmalardan sonra bende 2.el 2011 model qq 1.5 tekna full aldım aranıza katıldım...daha önce hyundai grand saloon minibüs kullanıyodum ve çok memnundum ancak modeli artık eski(2001) olduğu için uzun zamandır değiştirmeyi düşünüyordum ve sattım minibüsümü ve QQ almaya karar verdim ve QQ ya binince müthiş gücü farkettim bence çok güzel bi araç evet haklısınız bazı eksiklikleri var ama artıları eksilerinden kat kat fazla zaten en pahalı ve lüks araçlarda da eksiklikler yokmu elbette vardır zaten o yüzden her yeni modelde buna göre tasarlanıyor... ben QQ dan çok memnun kaldım öyle aşırı hız merakım yok fakat aracın kullanım çok rahat ve güvenli... ayrıca belirtmeliyim ki iç mekanı bana pek de dar gelmedi... yalnız arkadaki emniyet kemerinin tavanda asılı olması çok komiğime gitti bunu hangi mantıkla yapmışlar bilemiyorum... Benim endişem bakım-onarım masraflarının pahalı olup olmadığı kolay olup olmaması endişesi siz deneyimli dostların verdiği-vereceği bilgilerinin yararlı olacağını düşünüyorum...
Saygılar...

sekoya...
yaşlı süvari

Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive 4X2 Pure Drive Cam Tavan....

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı