QQ dci 1.5 Memnuniyet

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
ozbekfe
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Re: QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen ozbekfe » 14 Oca 2015, 23:05

Merhaba, yeni arac alanlara hayirli olsun...kazasiz, arizasiz sürüsler diliyorum. Ben de nasip olursa mayis ayinda qq 1.5 dci visia almak istiyorum...birkac hususu danismak istiyorum sizlere: (i) bu model tercihimi nasil degerlendiriyorsunuz? (ii) alirken liste fiyati uzerinden ne kadar indirim yapilabilir? (iii) nissanda musteriye ozel indirim kategorileri var midir? (iv) aracin siparis ve gelme suresi yaklasik kac gun suruyor?... Simdiden yanitlar icin tsk. Ediyorum...saygilar...

Kullanıcı avatarı
oaydogan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen oaydogan » 22 Oca 2015, 19:48

Herkese merhaba,

2014 Aralık sonunda Yeni QQ 1.5 DCI Visia satın aldım. Tescil ve trafiğe çıkış 2015 başında oldu.
Aracı 73.500 TL'e aldım. Aracın yanında 2.000 TL'lik yakıt çeki, arka park sensörü ve köpekbalığı yüzgeci anteni de hediye verdiler.

Araç ile ilk 300 km'yi İstanbul'da şehir içinde yaptım.
Sonrasında da 1.000 km uzun yol (izmir - istanbul) yaptım. Uzun yolun %90'nını cruise control kullanarak yaklaşık 110 - 120 km arası hızlarda seyrettim. Yolun %10 luk kısmında 140 civarı hızlara çıktım. 1000 km'de 195 TL değerinde yakıt harcadı. Bence şahane bir tüketim değeri!
90 km/h ile seyahat edilirse bu değer daha da düşer.
Araç şu an 1.300 km'de ve ortalama yakıt tüketim değeri 5,5 lt/100km.
Km ilerledikçe daha da düşeceğini tahmin ediyorum.

Bence aracın izolasyonunda sorun yok. Bir kere, motor sesi neredeyse HİÇ duyulmuyor.
120 km/h üzerindeki hızlarda ise aynalardan rüzgar sesi duyuluyor, fakat o ses de normal düzeyde denebilir.
Şahsi fikrim; yeni Qashqai'de izolasyon sorunu yok.

Sanırım eski Qashqaiların iç hacmi daha darmış. Yeni kasanın genişliği oldukça yeterli denebilir.
1.95 m boy ve 120 kg'luk bir cüssem var :) Oldukça rahat bir pozisyonda oturuyorum. Arkamdaki koltuğa benim gibi biri daha "ucu ucuna da olsa" oturabiliyor. Normal boyutta biri ise rahatlıkla oturabiliyor.
Diz mesafesi yeterli. Kafa mesafesinde ise sorun yok.
Bence bagaj biraz daha büyük olabilirdi.

Şu ana dek karşılaştığım tek olumsuz nokta, araca uygun lastiklerin fiyatının yüksek olması. Ki bunun araçla ilgisi yok aslında.
Continental ContiCrossContact Winter kış lastiğinin tanesine 340 TL vermek zorunda kaldım. Üstelik bende 16' Jant var.
Eğer 17 veya 18' almış olsaydım fiyat daha da uçacaktı.

Araç almaya karar verdiğimizde dizel manuel Astra, VW Jetta, Megane vb. düşünüyorduk.
Dizel sedanların baz modellerinin fiyatları 70.000 sınırında olduğunu görünce şaşırmıştım.
Üstelik 65 - 70 bin TL istedikleri başlangıç modellerinde bluetooth, cruise control, usb girişi vb gibi özellikler yok.
Araçlar bomboş. Astra ve Megane'ın kokpitleri de oldukça dar.
Hal böyle olunca, hiç aklımda yokken arkadaşların önerisiyle Qashqai'lere baktım ve showroomdaki aracın koltuğuna oturduğum an kararı verdim.
Şu ana dek tercihimden oldukça memnunum.
Tereddütü olanlara tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen cdogu » 05 Şub 2015, 02:07

Sağ ön lastiğim yanaktan balon yaptı.Bu ikinci kışıydı halbuki.18' kışlık lastik için 700tl fiyat verildi.Aha şemsiye açıldı diyerek ödedim.. :)

Kullanıcı avatarı
lahan288
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: İnfermation Techno

Mesajgönderen lahan288 » 09 Mar 2015, 18:07

İyi forumlar değerli abilerim kardeşlerim,Bende araç değişikliği yapıcağım 2007 model Caddy'm var onu satıp VW Tiguan 1.4TSİ Sport Style Modeli ,Jetta 1.6TDİ Comfortline ,birde qashqai düşünüyorum fakat kafam karışık biraz ben volkswagen sevdalısıyım fakat yorumları okuyunca qashqai de benim cezbetmedide değil en fazla 60bin tl bütçem var fakat kafam karışık tiguanı benzinli olması beni soğutuyor qashaqai ise iç donanımı olarak biraz tuhaf görsel olarak iç kalite olarak volkswagene göre biraz düşük gibi ama qashaqai'nin +yönü ise dizel olması ve donanım olarak aynı olması yani sizlerden ricam olucak kafam karışık qashqai tavsiye ediyormusunuz ne yapmalıyım

Kullanıcı avatarı
musti1538
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: eğitim

Mesajgönderen musti1538 » 08 May 2015, 09:10

yakıtından memnun değilim... 17000 km. şehir içi 9.5 bıktırdı.

Kullanıcı avatarı
Smizrak1
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Smizrak1 » 08 Ağu 2015, 20:25

Merhaba
2013 model QQ 1.5 dci visia kullanıcısıyım bu kadar kalitesiz ve sorunlu bir araç olacağını hiç düşünmemiştim. Nerden başlayacağımı bilmiyorum..servis artık aracı komple değiştirip kurtulacak diye düşünüyorum. Tek bildiğim garantisi bitmiş QQ alınmaz.

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Makina Teknisyeni

Mesajgönderen NeXuS » 17 Ağu 2015, 10:43

musti1538 yazdı:yakıtından memnun değilim... 17000 km. şehir içi 9.5 bıktırdı.

1.5 dci ve 9.5 lt yakıt :W bunun için aracı çok kısa mesafede ve sadece dur kalk ıle kullanıyor olmanız lazım. motor ısınmadan yol bıtıyorsa araç fazla yakar. keza bu kullanımla başka bır dızel araç kullanıp kıyas yapmanız gerekli. eğerki 9.5 lıtre yakacak şekilde kullanılıyorsa aynı kullanımla farklı bır araç çok daha fazla yakacaktır bence. ben 10 lıtre gördüm. ama dip gaz 50 km yol yaptım. sürekli 180-200 km hızla. onun harıcınde tüm ortalamam daha 5 lıtre bıle olmadı :DD

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Makina Teknisyeni

Mesajgönderen NeXuS » 17 Ağu 2015, 10:45

Smizrak1 yazdı:Merhaba
2013 model QQ 1.5 dci visia kullanıcısıyım bu kadar kalitesiz ve sorunlu bir araç olacağını hiç düşünmemiştim. Nerden başlayacağımı bilmiyorum..servis artık aracı komple değiştirip kurtulacak diye düşünüyorum. Tek bildiğim garantisi bitmiş QQ alınmaz.

eski kasaları pek bilmiyorum ama sorunlarınızı paylaşırsanız bizlerde bilgi sahibi oluruz.

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
vasces
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilgi Teknolojileri

Mesajgönderen vasces » 28 Ağu 2016, 01:52

2015 model skypack dizel manuel, 37 binde aracım. Şu ana kadar çok şükür en ufak sorun yaşamadım. Aracın yakıtından çok memnunum. Günde 35 km yapıyor araç ve İstanbul içinde 880-1100 arası çok net bir depoyla yapıyorum. 1100 haftada 2 gün şehirler arası gidip geldiğim zaman oluyor. Yakıt ortalamam 5.6-5.7.
Virajlarda C sınıfı araç olmamasına rağmen gayet güvenli ve ağırlığını hissettiriyor. Süspansiyonun sert olması da beni hiç rahatsız etmiyor. İç konforundan memnunum. Sadece paspas vs biraz kalitesiz çok çabuk yıprandı onu da değiştireceğim.
Skypack gereksiz diye düşünenler olabilir, ama araca kesinlikle ferah ve genişlik hissi veriyor. Diğer SUV lardan alçak olması ve tavanının biraz basık olması bence skypack de hiç hissettirmiyor.

Sorun olarak gördüğüm ama göz ardı edilebilecek konu ise 120 nin üzerine çıktığında yan aynaların büyük olmasından kaynaklı ses sorunu. Diğer sorun da sorun mu bilmiyorum sanırım 1.5 dizel araçlarda var bu çünkü arkadaşımın 2016 aracında hissetmedim bu sorunu. 2.vites hafif yokuşlarda 3000 devire getirmezseniz aracı kesinlkle yığılıyor. Ama 3000 deviri bir kere görsün yokuşta 3-4. viteslerde bile sorun yaşanmıyor. Bunu bir türlü anlayamadım.

Tek pişmanlığım otomatik vites almamak oldu bir sonraki aracım yine qashqai ama bu sefer otomatik olacak.

Servis ve parça fiyatları pahalı maalesef.

Kullanıcı avatarı
20efe2013
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen 20efe2013 » 03 Eki 2016, 21:23

aracımı geçen hafta denizli bayisinden aldım.360 km şehir içi şehir dışı karışık gittim.Yakıt tüketimi iyi gibi şu an.110 beygir gayet yeterli geldi.fakat daha 100 km de iken göğüslükten trim sesleri gelmeye başladı.tek olumsuz tarafı bu.

Kullanıcı avatarı
Ferit
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: İşcçi

Mesajgönderen Ferit » 28 Haz 2017, 15:18

2012 model 1.5 dci ıslık sesi normalmi arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
krmpksy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen krmpksy » 29 Haz 2017, 09:20

[quote="Ferit"]2012 model 1.5 dci ıslık sesi normalmi arkadaşlar[/

Turbo arızalı olabilir aynı ses benim araçta da vardı turboyu revizyon yaptılar ona da güvenmiyorum pek turboyu değiştiricem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı