QQ dci 1.5 Memnuniyet

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: eğitim
İletişim:

Re: QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen captainmemo3 » 26 Mar 2013, 17:59

Arkadaşlar selam,
benim aracım 2012 1.5 dci tekna Gr-nc.
aracı kendi içinde değerlendirdiğimde memnun olduğumu hatta eksiklerinin de olduğunu söyleyebilirim ancak bir önceki aracım Opel Astra 1.3 cdti ile kıyasladığımda QQ lehine arada dağlar var. Uzun yıllar içinde sanırım iyi bir araç olduğu düşüncesi ile aldığım; keşke hiç yanından bile geçmeseydim dediğim araç opel astra 1.3cdti den sonra Qashqai açık yüreklilikle süper bir araç diyebilirim.
Araçtan bir insanın beklentisi nedir. ?
1) GÜVENLİK
2) KONFOR
a) Araç iç dizayn
b) Yol tutuş ve rahat sürüş
c) Günün teknolojisine uygun elektronik donanım ve gelişime açık yapı tekniği.
3) YAKIT TÜKETİMİ
4) ARACIN MADDİ DEĞERİ
5) GÖZE HOŞ GELEN VE KİŞİYE GÖRE DEĞİŞEN AMA ÇOĞUNLUĞUN BEĞENİSİNE AÇIK DIŞ YAPISI
6) İKİNCİ EL DEĞERİNİN OLMASI

Bence QQ bunlara sahip bir SUV otomobil ama jeep midir?. Hayır. jeep değil. Bana göre , eğer qashqai yi jeep gibi kullanmak isterseniz bu performansı bulamayacağınızı düşünüyorum.
Yukarıda da dediğim gibi ben eski aracıma göre QQ den memnunum. tüm beklentilerimi karşılıyor mu? Evet ama bazı eksikler yok mu? var bazı arkadaşlarımız da değindiği gibi izolasyon sorunu var. İsterseniz küçük bir maliyet ile çözümü var. Ya benim gibi 4 yıl içinde ne zaman sorun çıkaracak korkusuyla yola çıktığınız bir araç olsa tiyatro dönüşü vs. geriye taksi ile dönmek zorunda kalsanız. Aracınızı severmisiniz.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 26 Mar 2013, 18:50

haklısın ben hayatımda astra 1.3 cdti kadar çok yakan arabaya binmedim. resmen gördükce söverim arabaya hala

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 27 Mar 2013, 15:06

ghettoparty yazdı:haklısın ben hayatımda astra 1.3 cdti kadar çok yakan arabaya binmedim. resmen gördükce söverim arabaya hala

Evet ne yazık ki o araç hala benim elimde oğlum kulanıyor ama o da bıktı artık her an satabiliriz hoş alıcı bulursak.
Bence otomobil firmalarının satışlarının gerilemeye başladıkları dönemde ürettikleri araçları satın almayacaksın. inanın ki "morali bozuk kadınların yemekleri nasıl tatsız oluyorsa (bu sadece bir benzetme hanımlar alınmasın) otomobil firmalarının da çöküş dönemlerinde ürettikleri araçlar baştan savma oluyor. Astra da bunlardan birisi. Astra öncesi aracım Opel Vectra idi. ya inanmazsınız 9 yıl kullandım araçtan tık gelmedi. 5 krş. masraf yapmadım. Dedim Vectra bu ise astra da odur. Aldım aldığıma bin pişman oldum. Bir daha mı opel yakınından geçmem valla ..

gelelim QQ ye bu araca ilk aldığım dönemlerde ne yalan söyliyeyim alışamadım. Yüksekliği, biraz sert oluşu yada alçak bir arabadan yüksek bir araca geçmenin verdiği bir alışamamazlık denebilir. astra yı aldığım 2006 yılında qq de reklemlar vardı. ama 2006 ekim de teslim edilebiliyordu. bende astra aldım. bakın astra kaç yeni kasa denedi . QQ ise aynı kasaya makyaj yaptı. ve şimdi gerçekten aracın bu kadar sene aynı kasayı satmasının bir tesadüf olmadığına karar verdim.
Katılırmısınız bilmem.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 27 Mar 2013, 16:26

dediklerine tamamen katılıyorum

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
SINAN M.
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ISCI

Mesajgönderen SINAN M. » 30 Mar 2013, 20:31

HERKESE MERHABA. QQ DCI 1.5 MUZIK SETINDE "MUTE (SESSIZ) " TUSU YA DA SECENEGI VAR MIDIR? BULAMADIM...

Kullanıcı avatarı
hüseyin
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen hüseyin » 10 Nis 2013, 20:48

galiba yok tabi niye yok sorgulamak gerekir...

Kullanıcı avatarı
bkworkshop
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: MEMUR

Mesajgönderen bkworkshop » 22 Nis 2013, 10:21

12 Ocak 2013 Tarihinde Ankara Baykoçlar Otomotivden 1.5 Dci Platinium M/T Avm Paket araç satın aldım. Yaklaşık 4 ay kadar bir süredir kullanmaktayım. Aracım sınıfının en dolu paketi ve oldukça da memnunum. Aracın performans, konfor, yol tutuşu, güvenlik konularında hiç tereddütüm olmadı. Aracı almadan önce Hyundai İX35, Kia Sportage, ve VW Tiguan düşünmüştüm ama (1.6 TDCİ 2011 Ford Focus aracım ile 235 TL ile 1400 km yol yapınca) dizel araç almak daha mantıklı ve cazip geliyordu. Bu noktada Qashqai benim için içlerinde en uygun araçtı. 4 aydır kullanıyorum yakıt konusunda gerçekten çok güzel ve bir crossrover havası veriyor. Aracın iç aksamı da oldukça güzel. Tavsiye edilecek ve binilmesi gereken bir araç. Uzun yolda verdiği hazzı tatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
QQ+2
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: medya

Mesajgönderen QQ+2 » 06 May 2013, 14:34

BU ARACA 1,5 DCİ MOTOR YETMİYOR, EMİNİM 1,6 DCİ TORK'U İLE KAFİ GELİYORDUR. ARACIMDA İKİNCİ VİTESE DÜŞÜK DEVİRDE YAKALANIRSAM ÇEKMİYOR.

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 24 Tem 2013, 16:04

Selamlar;

Ben 2012 mayıs ayından beri QQ 1.5 dci Tekna Gr/ NC sahibiyim,
Çok uzun yıllardır araç kullanıyorum. Bir sürücünün aracından neler beklediği ve aracının bu beklentisini karşılayıp karşılamadığıdır. Araç beğenisi memnuniyeti budur.

Her tür binek araç minibüs vs kullanma imakanım oldu ancak SUV bir araç kullanmamıştım. Bu nedenle suv arayışım QQ de bitti. Bir yıldır QQ kullanıyorum. Beklentilerimi üç ana bölümde değerlendirmem daha doğru olduğunu düşünüyorum.
1) Performans
2) Elektronik
3) Kasa yapısı
Geçtiğimiz dönemde ki araçlarda pek fazla elektronik aksam bulunmadığından aracın dış görüntüsü ve motor perfonmansı insanların beğenisini kazandığında araç tercihi için yeterli geliyordu. Ancak son 15- 20 yıl içinde bu durum tamamen değişti. İnanır mısınız aracın performansına bakmadan sırf elektronik cihaz vs. i için aracı tercih eden insanlar var. Bana ne diyor motoru 1500 olmuş 2000 olmuş ben içinde kliması iyi soğutuyor mu? Müzik sistemi Kaç watt ses veriyor?, markası ne? TV var mı? gibi isteklerine göre araç belirliyor "bana ne motordan ben tamircimiyim" diyenler olduğunu belirtmek istiyorum.

Performans : Aracın hızlanması, viraj hakimiyeti, fren esansında ki durumu ve yakıt sarfiyatına baktığımda ben aracımın performansından memnunum. 1.5 Motordan elde edilebilecek güç ve performansı yakaladığımı düşünüyorum.

Elektronik : Bu konuda motor elektroniği ve multimedya elektroniği olarak ikiye ayırdığımda motor elektroniğinden çok memnun olmama rağmen Multi medya elektroniğiden MEMNUN DEĞİLİM. Neden ? Çünkü bir aracın elektroniği ki bu Qashqai de Nissan Connect deniyor. Memnun değilim çünkü nissan bu konuda müthiş bir hata yaparak kendi adına LEKE gelmesine neden olmuş. Bu da NAVİGASYON programının 2009 yılı verilerine göre düzenlenmiş olduğundan ve buna karşılık Nissan ın bu kadar zaman içinde ÇÖZÜM ÜRETEMEDİĞİNDEN kaynaklanıyor. Halbuki dünya markası Nissan ın bu konuyu ne pahasına olursa olsun çözmesi gerekiyordu. YAPAMADI ,YAPAMAZ, YAPMADI. Tüm şikayetlerimize karşılık çözüm yok . Araç satın alacak arkadaşlarımızı uyarıyorum.
Kasa Yapısı
bir SUV araç kasası ve iç dizaynı konusunda söylenecek bir şey yok son derece rahat bir iç hacime sahip olduğunu ve dış yapısının da Suv beklentisini karşıladığını düşünüyorum. Cam tavan bana hiç bir sorun çıkarmadı ama çok da açtığımı ve ondan yararlandığımı söyleyemem. gece bir yerde arabanın içinde durduğunuzda tavan açıksa yıldızları görebilirsiniz. Güzel bişey aaraca kattığı estetik de taktir edilir. İç döşeme kumaşında sentetik oranı çok yüksek olduğundan yazın yakıyor.
olumlu ve olumsuz yanları bence bunlar ama genel olarak bakıldığında aracın fiyatı ve ona oaranlı donanım için iyi olduğunu söylemek mümkün.
ben olumsuzluklar dışında memnunum . Dizel de 1500 kg araç için yakıt sarfiyatı çok iyi düzeyde olduğunu bilmenizi isterim.

HEPİNİZE HAYIRLI YOLCULUKLAR

Kullanıcı avatarı
serdar2110
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen serdar2110 » 18 Ağu 2013, 00:54

Performans dan bende memnun değil im

Kullanıcı avatarı
serdar2110
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen serdar2110 » 18 Ağu 2013, 14:57

serdar2110 yazdı:Performans dan bende memnun değil im

4 sene Hyundai matrix 1.5 CRDi 110 bg kullandim ve 30 bin liralık araba gaz yemede ve kalkisda bundan başarılı ydi , ayrica gözlük koyacak yer bile yok saklama alanları yok, yol sesi izolasyonu başarılı ama motor sesi çok alıyor içeriye matrix de tam tersi , alırken 1.6 dci çok istedim ama bayide olmadigindan bunu çok onerdiler ama performans kalkiş da çok kötü

Kullanıcı avatarı
alisak
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen alisak » 09 Eki 2013, 14:54

arkadaşlar lütfen elma ile armudu kıyaslamayalım. hyundai matrixi kendi sınıfındaki bir başka araçla (mesela ford focus c max yada peguot 5008 v.s.) kıyaslayın. qq ile aynı sınıfta sayılan hyundai ix35 ya da kia spo. gibi araçlarla deneyerek kıyasladım, sonuçta qq ya aygır dersek aynı sınıfta olan diğer araçlar yanında ancak eşşek kalır...

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı