Note ile ilgili tavsiyeler...

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
akiz
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek:

Note ile ilgili tavsiyeler...

Mesajgönderen akiz » 20 Haz 2014, 17:26

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 8 aydır 2009 Note otomatik LPG li sahibiyim.Yaşadığım şehir olan Rize de yetkili servis yok ve aracın km si 20 bin oldu. Aracımın yağ, hava, yakıt ve polen filtrelerini, ön fren balatalarını ve yağını değiştirmeyi düşünüyorum. N11.com adlı sitede filtreleri buldum fakat balata ve yakıt filtresini nette bulamadım.Acaba bu ürünleri hangi siteden bulabilirim?
Bir de motor yağı olarak Castrol Magnatec 5W40 mı yoksa yine Castrol un LPG li araçlar için ürettiği GTX 20W50 yi mi kullan malıyım? Önceki yağ değişiminde 5W40 kullanılmış ancak ben aldıktan sonra LPG taktırdım.
Son olarak da vites topuzunun sol yan alttaki küçük düğmenin ne işe yaradığını tam olarak anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.OD gibi bir şey yazıyor üzerinde.
Şimdiden çok teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: Note ile ilgili tavsiyeler...

Mesajgönderen etap nissan » 21 Haz 2014, 23:13

akiz yazdı:Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 8 aydır 2009 Note otomatik LPG li sahibiyim.Yaşadığım şehir olan Rize de yetkili servis yok ve aracın km si 20 bin oldu. Aracımın yağ, hava, yakıt ve polen filtrelerini, ön fren balatalarını ve yağını değiştirmeyi düşünüyorum. N11.com adlı sitede filtreleri buldum fakat balata ve yakıt filtresini nette bulamadım.Acaba bu ürünleri hangi siteden bulabilirim?
Bir de motor yağı olarak Castrol Magnatec 5W40 mı yoksa yine Castrol un LPG li araçlar için ürettiği GTX 20W50 yi mi kullan malıyım? Önceki yağ değişiminde 5W40 kullanılmış ancak ben aldıktan sonra LPG taktırdım.
Son olarak da vites topuzunun sol yan alttaki küçük düğmenin ne işe yaradığını tam olarak anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.OD gibi bir şey yazıyor üzerinde.
Şimdiden çok teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Aracınız da yakıt filitresi yok fern balatanız reno clio ile aynı 10\40 yağ kullanın OD OFF düğmesi son vitesin iptalidir rampa iniş ve çıkışında kullanılır

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
akiz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen akiz » 24 Haz 2014, 21:41

Sağolun teşekkür ederim cevaplar için.

Kullanıcı avatarı
Kayek
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Ogrenci

Mesajgönderen Kayek » 16 Şub 2015, 11:43

Yanlis cevap o tus bi alt vitese geciriyor 4. Vitesi iptal ediyor 3.viteste kaliyor arac.

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

oto anahtarı