Cam filmi uygulaması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
mattam
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen mattam » 29 Tem 2015, 23:59

Selam arkadaşlar,
Ön cam hariç her cama 2 numara film çektirdim,görüntü ve kullanışlık çok iyi oldu fakat bazı yerlerde baloncuk kaldı,birkaç günde gider dediler fakat gitmedi.
Araç döşemeleri açık renk olduğu için 2 numara tercih ettim yoksa önlere 1 numara yaptıracaktım.
Baloncuklardan kurtulmak için pratik çözüm bilen varmı?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 30 Tem 2015, 12:57

mattam yazdı:Selam arkadaşlar,
Ön cam hariç her cama 2 numara film çektirdim,görüntü ve kullanışlık çok iyi oldu fakat bazı yerlerde baloncuk kaldı,birkaç günde gider dediler fakat gitmedi.
Araç döşemeleri açık renk olduğu için 2 numara tercih ettim yoksa önlere 1 numara yaptıracaktım.
Baloncuklardan kurtulmak için pratik çözüm bilen varmı?

Bütün Filmciler aynı şeyi söylüyorlar, evet bazı baloncuklar güneş etkisi ile bir süre sonra kayboluyor ama bazıları olmayabiliyor, işçilikle alakalı olduğunu düşünüyorum. Eğer kaybolmayanlar ileride çok rahatsız ederse veya artarsa yeniden film çekmek gerekiyor. Tabi satıcıyı da ikna edebilirseniz. Veya eğer eliniz yatkınsa ve imkanınınz varsa camı sabunlu su ile ıslatıp ince bir spatulayla zedelemeden üzerinden geçmeğe çalışın bu esnada fön makinesi ile sıcak hava tutmak da bir nebze işe yarayabilir.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 03 Eyl 2015, 16:56

Arkadaşlar bende yeni Micrama 4 yan cam+1 bagaj kapağı olmak üzere 5 cama orta (2 numara) film çektirdim, çektirdiğim gün de çok güneşli bir gündü ve çektirdikten sonra ohh be dünya varmış dedim, gözümü almıyor, gereksiz yansımalardan, direkt güneş ışığından, akşam ise arkadan gelen kocaman far hüzmelerinden kurtuldum. 7/24 Güneş gözlüğü ile araç kullanıyormuşum hissi veriyor, sadece çok az bir zaman diliminde ve çok az bir açıdan görüşü engelliyor, o da geri geri yanaşırken arka kapılardaki camlardan bir miktar, o da ışığın çok az olduğu belli başlı bazı zaman dilimlerinde. Güneşin o direkt etkisinden kurtardı ya o yetti bana, kolum yanmaz oldu araç kullanırken. Tek riski polisin ceza yazma isteme anına denk gelmek, o da şans meselesi galiba. Çok fazla piyasa yapar gibi dolaşmadığım için de o riski aza indiriyorum o kadar. Bence siz de film çektirin en azından 1 numara bile olsa, ama 2 numara çok yakışıyor, karizması artıyor üst sınıf gibi duruyor dışarıdan. Hepimize kazasız belasız sürüşler.

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 03 Eyl 2015, 19:48

MicraR yazdı:Arkadaşlar bende yeni Micrama 4 yan cam+1 bagaj kapağı olmak üzere 5 cama orta (2 numara) film çektirdim, çektirdiğim gün de çok güneşli bir gündü ve çektirdikten sonra ohh be dünya varmış dedim, gözümü almıyor, gereksiz yansımalardan, direkt güneş ışığından, akşam ise arkadan gelen kocaman far hüzmelerinden kurtuldum. 7/24 Güneş gözlüğü ile araç kullanıyormuşum hissi veriyor, sadece çok az bir zaman diliminde ve çok az bir açıdan görüşü engelliyor, o da geri geri yanaşırken arka kapılardaki camlardan bir miktar, o da ışığın çok az olduğu belli başlı bazı zaman dilimlerinde. Güneşin o direkt etkisinden kurtardı ya o yetti bana, kolum yanmaz oldu araç kullanırken. Tek riski polisin ceza yazma isteme anına denk gelmek, o da şans meselesi galiba. Çok fazla piyasa yapar gibi dolaşmadığım için de o riski aza indiriyorum o kadar. Bence siz de film çektirin en azından 1 numara bile olsa, ama 2 numara çok yakışıyor, karizması artıyor üst sınıf gibi duruyor dışarıdan. Hepimize kazasız belasız sürüşler.

Güle güle kullanın, bu yaz kararsızlıkla geçti ama ben de gelecek yıl yaptıracağım. Şu an önceliği kışa girerken lastik değişimi ve 5. yıl 30000 km periyodik bakıma (şanzıman yağı ve kayışlar da dahil ) verdim.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 03 Eyl 2015, 21:44

Aracımın birinde koyu sayılacak seviyeden var. Diğerine de yaptırmayı düşünüyorum.kim ne derse desin aracı güzel gösteriyor

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 03 Eyl 2015, 23:47

FelixCrail yazdı:Aracımın birinde koyu sayılacak seviyeden var. Diğerine de yaptırmayı düşünüyorum.kim ne derse desin aracı güzel gösteriyor

Valla görüntü değil de Antalya güneşini biraz olsun kırıyor ya, işte o çok iyi. Şoför resmen sol koldan amele yanığı olur burada. Bir de arkada çek bırak perde var bizim ufaklık için ama film koyuluğu başka. Mesela benim Toledo'da arka camlar standart karartmalı baya faydası oluyor.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 08 Eyl 2015, 15:08

Ally_07 yazdı:
MicraR yazdı:Arkadaşlar bende yeni Micrama 4 yan cam+1 bagaj kapağı olmak üzere 5 cama orta (2 numara) film çektirdim, çektirdiğim gün de çok güneşli bir gündü ve çektirdikten sonra ohh be dünya varmış dedim, gözümü almıyor, gereksiz yansımalardan, direkt güneş ışığından, akşam ise arkadan gelen kocaman far hüzmelerinden kurtuldum. 7/24 Güneş gözlüğü ile araç kullanıyormuşum hissi veriyor, sadece çok az bir zaman diliminde ve çok az bir açıdan görüşü engelliyor, o da geri geri yanaşırken arka kapılardaki camlardan bir miktar, o da ışığın çok az olduğu belli başlı bazı zaman dilimlerinde. Güneşin o direkt etkisinden kurtardı ya o yetti bana, kolum yanmaz oldu araç kullanırken. Tek riski polisin ceza yazma isteme anına denk gelmek, o da şans meselesi galiba. Çok fazla piyasa yapar gibi dolaşmadığım için de o riski aza indiriyorum o kadar. Bence siz de film çektirin en azından 1 numara bile olsa, ama 2 numara çok yakışıyor, karizması artıyor üst sınıf gibi duruyor dışarıdan. Hepimize kazasız belasız sürüşler.

Güle güle kullanın, bu yaz kararsızlıkla geçti ama ben de gelecek yıl yaptıracağım. Şu an önceliği kışa girerken lastik değişimi ve 5. yıl 30000 km periyodik bakıma (şanzıman yağı ve kayışlar da dahil ) verdim.

Teşekkürler,
Size de lastik seçimi ve bakım konusunda kolaylıklar dilerim
Ancak aklıma takıldı şanzıman yağı ve kayışlar için erken değil mi ? Özel bir sorun falan mı yaşadınız yoksa yıl bazında eskimiş özelliğini yitirmiş olabileceğini mi düşünüyorsunuz ?

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Eyl 2015, 11:45

MicraR yazdı:
Ally_07 yazdı:

Teşekkürler,
Size de lastik seçimi ve bakım konusunda kolaylıklar dilerim
Ancak aklıma takıldı şanzıman yağı ve kayışlar için erken değil mi ? Özel bir sorun falan mı yaşadınız yoksa yıl bazında eskimiş özelliğini yitirmiş olabileceğini mi düşünüyorsunuz ?

Tamamen tedbir amaçlı. Şu an için hiç bir sorun yok çok şükür. Ancak araç 2011 Mayıs çıkışlı yani neredeyse 5 yaşını tamamlamak üzere. Dolayısıyla km fazla olmasa da bunları yaptırıp kafam rahat etsin diye düşünüyorum.

Daha önceki aracımız tork konvektörlü tam otomatik klasik şanzımandı. O zamana kadar otomatik araç kullanmamıştık. DH forum sitesinde bir şanzıman ustası kullanıcıların sorularını cevaplıyordu, ilk yorumunda "otomatik şanzımanlı araçlarda 4 yıl veya 60.000 km'de bir (hangisi önce gelirse) şanzıman yağının değiştirilmesi, özellikle de şanzımanın tipine uygun yağ ile değiştirilmesi gerekir" diye bir şey okumuştum. Sanayide güvendiğim ustalara sordum "o ustanın dediği şanzımanın uzun vadede sorun çıkarmamasına yardımcı olmak için doğru" dediler. Bir de Hem Türk hem de yabancı Honda Jazz forumlarında CVT için de (her halde bizimkilerden farklı değildir düşüncesiyle) 30-40 bin km'de bir yağ değişiminin faydalı olduğu yazıyor. Zaten normalde şanzıman yağı değiştirilirken özel bir vakum makinesi ile haznede 5-6 lt olan yağın tamamının boşaltılması lazım ama o makine her serviste bulunmuyor, yani değiştirdik dediğimizde bile yağın tamamı vakumla boşaltılamadığı için 2 lt kadar eski yağ kalıyor haznede (vakumsuz olarak tamamen çıkarmak için bir kaç kez üst üste 4'er lt 4'er litre doldur boşalt yağ değiştirmek gerekiyor ki o da çok maliyetli ve zahmetli tabi).

Kayışları da aynı mantıkla değiştirmek istiyorum, sonuçta o kadar yıl ve hava/kullanım şartlarından sonra kauçuk direncini kaybetmeğe başlamış olmalı.

Biz bu arabayı bi 3-4 yıl kullanmak istiyoruz, elden çıkarırken de gönül rahatlığı ile talibine teslim etmek isteriz. Yani Allah muhafaza, sonradan sıkıntı yaşama ihtimalimizi azaltmak için (ki kayda değer şekilde azalacağını düşünüyorum) hazır periyodik bakıma girmişken bunlar da aradan çıksın 3-4 sene daha rahat rahat binelim diye değiştireceğim.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 09 Eyl 2015, 21:23

Cam filmi konuşuyorduk

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Eyl 2015, 22:06

FelixCrail yazdı:Cam filmi konuşuyorduk

Doğru :( kusura bakılmasın, öyle bir genel bilgi mesajı olarak kabul edilsin lütfen.

Kullanıcı avatarı
Tamerwe
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kamu

Mesajgönderen Tamerwe » 21 Nis 2016, 18:39

Bende 2005 ateş kırmızısı micra var. Normal şartlarda bile güneşten çok rahatsız olan hassas gözlerim var. O yuzden cam filmi yaptırmak istiyorum. Şu ara araştırmaya başladım. Sanırım artık trafikte bir sıkıntı kalmadı. On cam hariç diğerlerine orta karar film düşünüyorum acaba araçta çok kötü durur mu. Aynı renk micraya yaptırmış arkadaş varsa fikirlerini bekliyorum mümkünse resim de.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Nis 2016, 20:06

Tamerwe yazdı:Bende 2005 ateş kırmızısı micra var. Normal şartlarda bile güneşten çok rahatsız olan hassas gözlerim var. O yuzden cam filmi yaptırmak istiyorum. Şu ara araştırmaya başladım. Sanırım artık trafikte bir sıkıntı kalmadı. On cam hariç diğerlerine orta karar film düşünüyorum acaba araçta çok kötü durur mu. Aynı renk micraya yaptırmış arkadaş varsa fikirlerini bekliyorum mümkünse resim de.

Cam filmi zaten her renk arabaya yakışıyor bence, ama ne amaçla yaptırdığınız önemli. Görüntü olsun diye mi yoksa güneş ışığının etkisini azaltsın diye mi? Yani fikir olarak yukarıda yazılanlar dışında ne verilebilir bilemiyorum. Gerisi zevkinize kalmış. Yine de koyu veya aynalı filmi ben pek uygun bulmuyorum şahsen.

Bu arada ön cama yaptırmamakla doğru karar veriyorsunuz. Ben ilk arabama yaptırmıştım, gündüz özellikle yoğun güneşli günlerde çok güzel oluyor ama akşam hava kararınca eğer sokak/cadde aydınlatması olmayan bir yolda seyir halindeyseniz resmen kör gibi oluyorsunuz. Ayrıca bu işlem için ön cam sökülmüştü ve sonrasında su sızdırma sorunu yaşamıştı.

Aslına keşke makul fiyatlı karartılmış cam olsa ben film yerine onu tercih ederim şahsen. Ama böyle ithal arabalar için, kar marjı yüksek film işi varken, kimse bu tip camları üretmez.

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

oto anahtarı