Micra ACİL Sıkıntım, Acil bir sorun...

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Japan vs Germany
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Serbest

Micra ACİL Sıkıntım, Acil bir sorun...

Mesajgönderen Japan vs Germany » 20 May 2013, 23:02

1 hafta önce 2004 model 1.2 visia manuel satın aldım.
Aldığım günden bir gün sonra ortaya çıkan bir sorun yüzünden resmen 1 haftadır sanayiden çıkamadım...
2 yetkili servise gösterdim ( BMS ve Baykoçlar - Ankara ) her ikisi de aynı sorun için farklı neden beyan ettiler...
Haricinde 3 tane de ustaya gösterdim, onların da hepsi başka bir sebep söylediler....

İlk olarak tamirci Bir arkadaşıma gösterdim, bilgisayardan beyine bağlanarak hatanın TPS sisteminde olduğunu, yetkili serviste tps programına baktırmamı, gerekirse yeniden yükletmemi önerdi, BMS'ye gittim, yaklaşık 1.5 saat serviste kaldıktan sonra Gaz kelebeğinde ya da programında arıza olmadığını, sorunun *muhtemelen* tesisattan ileri geldiğini söylediler. Net olarak sorun şu denilmedi; yine de ücreti ödedim..
hemen ardından Baykoçlar'a gittim, bu kez sorunun hava akış metre'den kaynaklandığı söylendi, üstelik burada da bilgisayardan beyne bağlanılarak bu sorun çıktığı söylendi...

2 yetkili servisten aynı sıkıntı adına 2 farklı sonuç çıkması bana garip geldi...

Şaşmazda bir ustaya gösterdim, Mutlaka Gaz kelebeğindendir, onu açıp bakmak lazım denildi önce...
2. Ustaya gösterdim, Maf sensöründen dolayı bu sorun dedi...
3. Usta TPS sensörü, 4. Usta ECT sensöründen dolayı olduğunu söyledi...

Bugün GAZ KELEBEĞİNİ temizlettim, bujileri kontrol ettirdim, sorun çözülmedi...
Deneme yanılma yoluyla bir hayli para harcadım şimdiden...

Daha önce bu sorunu yaşayıp çözmüş birisini bulabilmek amacıyla üye oldum...
Sorunum şu:

Aracı çalıştırdığım zaman marş bastıktan sonra rolanti 1000devir civarına inince gayet normal bir şekilde en ufak bir kesinti sıkıntı olmadan yola devam edebiliyorum. Ancak bazen marşa bastıktan sonra Rolanti 2000devir civarında kalıyor ve hem boştayken hem de vitesteyken araç 3000deviri göremiyor bile. Bir kaç kez yeniden çalıştırdıktan sonra tekrar Normal şekilde çalışıyor ve sıkıntısız olarak devam ediyor...

Aracı aldığım günden 1 gün sonbra bu sıkıntı başladı, LPG ile alakası yok zira LPG takmadan önce başladı bu sorun...

Bu sorunu daha önce yaşayan birisi varsa LÜTFEN SORUNUN ADI NEDİR, HANGİ PARÇADAN dolayı bu sorunu yaşıyorum yardım edebilir mi?
Yemin ederim tam 1 haftadır sanayideyim, herkes (yetkili servisler dahil) farklı bir sorun olduğunu söylüyor, gerçekten sıkıldım bu durumdan...
2 tane daha japon aracım var ve sırf sorunsuz oldukları için yine bir japon almayı tercih ederek aldım Micrayı, ama bu sorun yüzünden inanın sinirlerim bozuldu...

Bir de bu motorun Kodunu söyleyebilir misiniz bana lütfen? (2004 Micra 1.2lt manuel)

M.Resat SİMSEK

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: Micra ACİL Sıkıntım, Acil bir sorun...

Mesajgönderen GhettoParty » 21 May 2013, 02:10

bilmem ne kadar yardımı olur ama

bir arkadaşımın twingoda araç bazen normalde devirde çalışmakta bazende çalıştırdıktan sonra devir yukselmekte hatta bazen kendi kendine gaz vermekteydi

dediğin gibi bizde çok usta gezdik en son forumda gaz kelebegi kanısı koyduk temizlettik cok işe yaramadı parça değişiminden sonra araç kendine geldi

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

oto anahtarı