Nissan Micra 2004 Ön Sol Kapı Kilit Sorunu ACİL

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
egitim
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: öğretmen

Nissan Micra 2004 Ön Sol Kapı Kilit Sorunu ACİL

Mesajgönderen egitim » 09 Ağu 2013, 17:34

Sevgili arkdaşlar 1 Hafta Önce 2004 Model Nissan Micra 1.2 Tekna model bir araç aldım .Aracı test ettirdim hiç bir problem çıkmayınca satın aldım yanlız 2 gün sonra arabada bir problem gördüm Problem şu ki: Akşam eve geldiğimde kapıları kumandayla kilitliyorum ve kontrol ediyorum bütün kapılar kilitleniyor sabah gelip kumandayla açtıgımda tüm kapılar açılıyor yanlız şoför kapısı açılmıyor,diğer kapılaın birinden içeri girip açmak zorunda kalıyorum bu seferde kapıları kilitliyorum tüm kapılar kilitleniyor ama şöför kapısı kilitlenmiyor yaklaşık 30/40 dakika sonra sorun kendiliğinden tekrar düzeliyor.Servise götürdüm bilgisayara bağladılar bir sorun bulunamadı bayramdan sonra söktürmeye götüreceğim.Bu arada araba sabahları güneşte kalmıştı acaba sıçaklıktan mı kaynaklanıyor.arıza hangi parçada olabilir ve nereden bulabilirim yardımcı olabilirseniz çok minnettar oluru hepinize saygılar sunuyor şimdiden yarımınız için teşekkür ediyorum.

Not: Anahtardaki kumandayla denedim aynı sorum yine oldu kapı ,kollarındaki düğmelerden denedim yine aynı bu arada anahtar kodlamayı yaptım (Hani şu 5/10/ sn açma/kapamaya basılı tutma olayı) yine düzelmedi

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Nissan Micra 2004 Ön Sol Kapı Kilit Sorunu ACİL

Mesajgönderen FelixCrail » 09 Ağu 2013, 22:56

öncelikle kendinizi şurda tanıtınız : viewforum.php?f=7

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
egitim
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen egitim » 10 Ağu 2013, 11:39

Sayın admin Uyarınız için teşekkür ederim kendimi tanıtmaya çalıştım umarım doğru yapabilmişimdir.
Soorunum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum çalışmalarınızda başarılar dilerim

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 10 Ağu 2013, 12:13

Hocam merhaba hoşgeldiniz. Kendinizi tanıttığınız için teşekkür ederiz. Kilit motorunda problem olabilir. Takılı kalıyor olabilir. İlk olarak motoru kontrol ederler, parça numarası ile kontrol ettim ancak fiyat listesine ulaşamadım.
http://nissan-micra.sgpetch.co.uk/pages ... part=14383

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
micracan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: cx

Mesajgönderen micracan » 10 Ağu 2013, 14:08

evet benimde sol arka kapı aynı sorun.Kapının dıştan kolu ve içten kolunda sorun yok,sorun kapının içindeki mekanizmada,ben de ilerki haftalarda götürcem ustaya, micra larda kapı içi sökülmesi orta zorlukta yani 2-3 saat alabiliyor tamiri ama bu arka kapılar için, ön kapının içinin sökülmesi daha kolay,tahmini 30-70 tl arası usta parası tabi içte mekanizmada bi durum varsa o değişebilir.

Kullanıcı avatarı
egitim
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen egitim » 10 Ağu 2013, 14:09

Nistec kardeşim cevabın için teşekkür ederim vu arada arabayı servise götürmüştüm onlarda bilgisyara bagladılar ama bir sorun görünmüyor dediler.Sizin dediğiniz gibi acaba takılımı kalıyordur.

Kullanıcı avatarı
egitim
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen egitim » 10 Ağu 2013, 14:12

Micracan sen yaptırdığında bilgi cerirsen sevinirim en azından sorunu net öğrenmiş oluryz.ben bayram sonrası tekrar servise gideceğim

Kullanıcı avatarı
micracan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: cx

Mesajgönderen micracan » 28 Ağu 2013, 13:47

tamamdır,sonuçu yazarsın..

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

oto anahtarı