Micra tanışma

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
serdar77
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Micra tanışma

Mesajgönderen serdar77 » 16 Ara 2020, 03:19

Yaklaşık 1 aydır 2014 Micra kullanıcısiyim aracı eşim kullanıyor,kendisi yeni şoför başlangıç için ideal bir araç olacağını düşündük ve Micra maceramız böyle başladı.
Öncelikle araci aldıktan sonra bir kaç işlem yaptırdım bunları paylaşayım,Micra bana biraz yabancı bir araç ve olduğu için herşeyi internetten araştırdım kendim Passat kullanıyorum bundan önce de genelde vw grup araclarim oldu Micra ile birlikte ilk defa bu marka ve sınıfta bir araç tecrübe ediyorum neyse öncelikle aracı İzmir den aldık İstanbul'a getirdik, rutin kontrolleri için Eyupsultan daki NisCar a götürdüm klasik yağ filtre vs bakimi yapıldı yine aynı yerde park sensörü taktirdim,aracın kaloriferi çalışmıyordu manuel klimanın telinin kazana bağlandığı yerden çıktığı için çalışmadığı söylendi bunun için ön bölümün tamamen sokulecegi vsvs tarzı işlemlerin olacağı ve maliyetinin işçilik dahil yaklaşık 1000tl tutacağı söylendi bende aracı aldığımiz galeri ile iletişime geçtim İzmir'e gidince kendilerinin bu sorunu halledeceklerini söylediler, sonuç olarak NisCar dan memnuniyetsizlik gibi bir durumum olmadi ancak tekrar gidermiyim sanmıyorum.
Ertesi gün aracın artık soyulmaya ve kararmaya başlayan direksiyonunu Küçükçekmece deki Mert Oto Deri Döşeme ye götürdüm orda yapılan işlemden ve işçilikten son derece memnun kaldım direksiyon resmen yepyeni oldu bu işlem 250tl tuttu
Daha sonra aracın camlarına film yaptırmak için Bahçelievler de Kaya Cam Filmi isimli dükkana gittim burda da yapılan işçilikten memnun kaldım şimdilik baloncuk vs bir problem çıkarmadı,kalite kalite filmler vardı orta karar bir ürün tercih ettim burda da yaklaşık 500tl bir masraf çıktı.
Aracın kumaş paspaslari özellikle sürücü tarafı çok perişan haldeydi yeni paspas arayışına başladım bunun için de Bağcılar Koçman cd üzerindeki Eren Grup Oto Aksesuar isimli yere gittim 4 tane araca özel paspas siparişi verdim 3 gün sonra teslim ettiler inanılmaz kaliteli iş çıkarmışlar paspaslar tam oturdu gerçekten çok beğendim bunun da 160tl maliyeti oldu
Ertesi gün aracın arıza lambası yandı yine NisCar a gittim, bilgisayara bağladılar P0420 Catalyst... Şeklinde bir hata verdi,aracın oksijen sensörleri ve bujilerinin değişmesi gerektiği işlemlerin 1 gün süreceği söylendi bunun acil bir sorun çıkarmayacagi ama yapılması gerektiğini söylediler yaklaşık işçilik dahil 900 civarı bir masraf çıkaracağı söylendi,aracı müsait bir zamanda getirecegimi söyleyip çıktım zaten yeni bir arayistaydim sonra yine internetten bir tavsiye üzerine Maslak daki Üstün Oto ya gittim yine aynı işlemler aynı hata kodu çıktı,oradaki usta bunun birkaç nedeni olabileceğini söyledi şimdilik hata kaydını silelim mutlaka tekrar çıkacaktır eğer tekrarinda farklı bir kodla çıkarsa sorununun hangi yöne gittiğini anlar ona göre işlem yaparız dedi orayı genel olarak beğendim tamamen elektrik alma olayı belkide ama bundan sonra servis için muhakkak orayı tercih edicem
Bu arada aracın yedek anahtarı yoktu ve tepe anteni bağlandığı yerden kırılmıştı,anahtar için orjinal olursa 600 olmazsa 300 350 civarı rakamlar istendi,bende anahtarı ve anteni aliexpress den sipariş ettim anahtar geçen gün geldi anten henüz ortada yok,anahtarin kodlanması için Yenibosna daki Şahin Oto Anahtara gittim malesef anahtarın frekansı tutmadı 400 frekansla çalışıyormuş bu genelde abd de kullanilan bir frekansmis biz Avrupa'da 300 frekansını kullaniyormusuz neyse derken çip de sıkıntı çıkardı sonra usta kendi çiplerinden birini kullandı sonuç olarak yedek anahtar uzaktan kumanda işlevi hariç sorunsuz çalıştı kapıları manuel açıp kapatıyor aracı da sorunsuz çalıştırıyor bu da 100tl kodlama+70 aliexpress+8tl ptt toplam 180tl ye geldi
Son olarak anten henüz gelmedi ama onunla ilgili kafamda soru işaretleri var aldığım antenin parça kodu 28216BC20A ancak bu 2014 micralarin üzerindeki antenin parça kodu ile uyuşmuyor ama bakınca tip olarak aynilardi bende sipariş ettim bakalım geldiginde onu da tecrübe ederim,anten için cikmacilari ve bir kaç oto aksesuarciyi aradım istedikleri rakamlar biraz fazla geldi o yüzden yine aliexpress tercih ettim anten tabanı ve anten çubuğu için 50tl kargo için de 30tl odedim
Şimdilik böyle bu arada arabayı beğendim sürüşü gayet rahat vites geçişleri gayet seri ve dışardan küçük görünmesine rağmen içi ferah ve konforlu simdilik bu kadar herkese kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim...

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı