Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Tem 2018, 13:00

Narsil yazdı:Anahtar fena degildi , kalitesi falan guzeldi aslinda, ancak bekledigimden daha buyuktu ve 2016 model micra anahtariyla uyumsuzdu malesef.
Arka taraf derken yolcu kismini kastettim, gerci bagaj kismindaki aydinlatmada yetersiz bence.
Aracin garantisi devam ettigi icin elektirik baglantilarina dokunmuyorum simdilik.
Aydinlatma ile ilgili farkli cozumlerin resimlerini paylasirsaniz sevinirim.
Kabinin arka yolcu kısmını aydınlatma için en pratik çözüm led şerit uygulaması olur kanaatimce. İç dikiz aynası önündeki lambadan çekilecek bir kablo ile halledilebilir. Tabi hattı tavan döşemesi içinden geçirmek biraz zahmet gerektirecektir ama temiz yapılırsa buna değer diye düşünüyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen sipartacus » 08 Tem 2018, 17:01

Ses yalıtımı için 3m2 kadar ses yalıtım malzemesi (arka koltukları katlayıp, oradan başlayıp bagajın içini davlumbazlar dahil bu kaplama ile kaplamayı planlıyorum) ve sustalı anahtar kabı sipariş ettim. Ürünler gelsin, uygulama yapınca paylaşırım.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 08 Tem 2018, 20:04

Ses yalıtımı için ben de aynı şekilde bir işlem yapacağım inşallah. Ayrıca 5 kutu pütür sprey aldım, aracı lifte kaldırıp çamurluk içlerine ve tabana da onları uygulayacağım. Ben de paylaşacağım bitince. Bir ses izolasyon başlığımız var bu micra kısmında. Onun altında devam edelim hatta.
sipartacus yazdı:Ses yalıtımı için 3m2 kadar ses yalıtım malzemesi (arka koltukları katlayıp, oradan başlayıp bagajın içini davlumbazlar dahil bu kaplama ile kaplamayı planlıyorum) ve sustalı anahtar kabı sipariş ettim. Ürünler gelsin, uygulama yapınca paylaşırım.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 08 Tem 2018, 22:44

Ally_07 yazdı:Ses yalıtımı için ben de aynı şekilde bir işlem yapacağım inşallah. Ayrıca 5 kutu pütür sprey aldım, aracı lifte kaldırıp çamurluk içlerine ve tabana da onları uygulayacağım. Ben de paylaşacağım bitince. Bir ses izolasyon başlığımız var bu micra kısmında. Onun altında devam edelim hatta.
sipartacus yazdı:Ses yalıtımı için 3m2 kadar ses yalıtım malzemesi (arka koltukları katlayıp, oradan başlayıp bagajın içini davlumbazlar dahil bu kaplama ile kaplamayı planlıyorum) ve sustalı anahtar kabı sipariş ettim. Ürünler gelsin, uygulama yapınca paylaşırım.

Pütür daha almadım ama aracın altına eğildiğimde sanki birşeyler sıkmışlar gibi görüyorum, alttaki ürünü aldım, yapabilirsem aracın içine uygulamak istiyorum.
https://www.adetasyapi.com/adeself-20cm-x-15mt

Kullanıcı avatarı
bellagio_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen bellagio_ » 07 Ağu 2018, 00:17

Arkadaşlar 1.2 platinum paket arabam var. Camları kumandadan kapatabilir miyim yoksa harici modül mü gerekli? Bir de araç içi şarj için çakmaklık nerde bulamadım :D teşekkürler.

Honda Civic
Nissan Micra Platinium

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Ağu 2018, 11:11

bellagio_ yazdı:Arkadaşlar 1.2 platinum paket arabam var. Camları kumandadan kapatabilir miyim yoksa harici modül mü gerekli? Bir de araç içi şarj için çakmaklık nerde bulamadım :D teşekkürler.

Harici modül gerekiyor evet.

Çakmaklık mı arıyorsunuz yoksa şarj ucu mu onu anlayamadım. Eğer çakmaklık arıyorsanız sanayi sitelerindeki Nissan parçacılarına bakın (genel olarak Japon araba parçası satan yerlerde de olabilir). Onlarda yoksa servise sorup parça numarasını alın, internette bulabileceğinizi sanıyorum

Kullanıcı avatarı
bellagio_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen bellagio_ » 07 Ağu 2018, 11:57

Ally_07 yazdı:
bellagio_ yazdı:Arkadaşlar 1.2 platinum paket arabam var. Camları kumandadan kapatabilir miyim yoksa harici modül mü gerekli? Bir de araç içi şarj için çakmaklık nerde bulamadım :D teşekkürler.

Çakmaklık mı arıyorsunuz yoksa şarj ucu mu onu anlayamadım. Eğer çakmaklık arıyorsanız sanayi sitelerindeki Nissan parçacılarına bakın (genel olarak Japon araba parçası satan yerlerde de olabilir). Onlarda yoksa servise sorup parça numarasını alın, internette bulabileceğinizi sanıyorum

Teşekkürler. Yolda giderken telefonumu şarj etmek istiyorum nasıl yapabilirim? Parça mı almak gerekiyor onun için?

Honda Civic
Nissan Micra Platinium

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Ağu 2018, 12:44

bellagio_ yazdı:
Ally_07 yazdı:

Teşekkürler. Yolda giderken telefonumu şarj etmek istiyorum nasıl yapabilirim? Parça mı almak gerekiyor onun için?

çakmaklığınız varsa ve çalışıyorsa araç şarj cihazı almanız yeterli. internette çeşit çeşit satılıyor. yalnız çok ucuz olanları almayın, yavaş şarj ediyorlar.

Kullanıcı avatarı
bellagio_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen bellagio_ » 07 Ağu 2018, 12:59

Ally_07 yazdı:
bellagio_ yazdı:
Ally_07 yazdı:

çakmaklığınız varsa ve çalışıyorsa araç şarj cihazı almanız yeterli. internette çeşit çeşit satılıyor. yalnız çok ucuz olanları almayın, yavaş şarj ediyorlar.

Sanırım çakmaklığım yok. Araç şarj cihazım var önceki arabamdan kalan ama onu takacak yer bulamadım.

Honda Civic
Nissan Micra Platinium

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Ağu 2018, 15:12

bellagio_ yazdı:
Ally_07 yazdı:
bellagio_ yazdı:Teşekkürler. Yolda giderken telefonumu şarj etmek istiyorum nasıl yapabilirim? Parça mı almak gerekiyor onun için?

Sanırım çakmaklığım yok. Araç şarj cihazım var önceki arabamdan kalan ama onu takacak yer bulamadım.

mutlaka olmalı (en azından ben olmayanı duymadım şimdiye kadar) çakmaklığın yeri fotoğrafta işaretlediğim yer. sadece içinde çakmak yerine çakmak şeklinde kapak gibi şey var.

Resim

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 18 Eki 2018, 19:19

Micra yıkanması için bendeydi, yikattiktan sonra arkadan çukur ve tumseklerden geçişte gelen seslerden dolayı aldığım yalıtım malzemesi aklıma geldi, saat 4gibi bir anda eve gidip ise başladım. Bagaj halisini ve çamurluklarin bulduğu yerdeki döşemeyi sokerek malzemeyiyapıştırmaya başladım. Elimin girdiği her yere yapıştırdım, çamurluk içleri güzel oldu ama hava karardığından dolayı bagaj içi biraz geçiştirdim. Resmi çekmeyi ancak çamurluk içlerini taktiktan sonra aklıma geldi ama oralar daha iyi oldu. Peki sonuç ne oldu, ses bir tık azaldı ama arkadan gelen sesler toklasti. Malzeme 60lira, işçilik bedava, daha elimde malzemenin 1/3 duruyor.

Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Eki 2018, 10:19

Elinize sağlık. Ben de bagaj içine komple (sadece stepne haznesi değil de yanları ve çamurluk tümsekleri de dahil yani) bu tip bir yalıtımı yakında uygulayacağım. Sizin bu malzemeyi çamurluk içine davlumbaz olmadan nasıl uyguladığınızı merak ettim ama. Eğer tahmin ettiğim gibi yaptıysanız zamanla atma yapmaz mı ki? Sonucta o kısım tamamen dış etkenlere (taş, su, çamur, sıcak, soğuk vb.) maruz kalan bur bölge. Ben çamurluk içlerine pütür sprey denen malzmeden düşünüyorum.
sipartacus yazdı:Micra yıkanması için bendeydi, yikattiktan sonra arkadan çukur ve tumseklerden geçişte gelen seslerden dolayı aldığım yalıtım malzemesi aklıma geldi, saat 4gibi bir anda eve gidip ise başladım. Bagaj halisini ve çamurluklarin bulduğu yerdeki döşemeyi sokerek malzemeyiyapıştırmaya başladım. Elimin girdiği her yere yapıştırdım, çamurluk içleri güzel oldu ama hava karardığından dolayı bagaj içi biraz geçiştirdim. Resmi çekmeyi ancak çamurluk içlerini taktiktan sonra aklıma geldi ama oralar daha iyi oldu. Peki sonuç ne oldu, ses bir tık azaldı ama arkadan gelen sesler toklasti. Malzeme 60lira, işçilik bedava, daha elimde malzemenin 1/3 duruyor.

[url=https://hizliresim.com/qv7WgD][img]https://i.hizliresim.com/qv7WgD.jpg[/img][/url]

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı