Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: RE: Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen sipartacus » 19 Eki 2018, 12:39

Ally_07 yazdı:Elinize sağlık. Ben de bagaj içine komple (sadece stepne haznesi değil de yanları ve çamurluk tümsekleri de dahil yani) bu tip bir yalıtımı yakında uygulayacağım. Sizin bu malzemeyi çamurluk içine davlumbaz olmadan nasıl uyguladığınızı merak ettim ama. Eğer tahmin ettiğim gibi yaptıysanız zamanla atma yapmaz mı ki? Sonucta o kısım tamamen dış etkenlere (taş, su, çamur, sıcak, soğuk vb.) maruz kalan bur bölge. Ben çamurluk içlerine pütür sprey denen malzmeden düşünüyorum.
sipartacus yazdı:Micra yıkanması için bendeydi, yikattiktan sonra arkadan çukur ve tumseklerden geçişte gelen seslerden dolayı aldığım yalıtım malzemesi aklıma geldi, saat 4gibi bir anda eve gidip ise başladım. Bagaj halisini ve çamurluklarin bulduğu yerdeki döşemeyi sokerek malzemeyiyapıştırmaya başladım. Elimin girdiği her yere yapıştırdım, çamurluk içleri güzel oldu ama hava karardığından dolayı bagaj içi biraz geçiştirdim. Resmi çekmeyi ancak çamurluk içlerini taktiktan sonra aklıma geldi ama oralar daha iyi oldu. Peki sonuç ne oldu, ses bir tık azaldı ama arkadan gelen sesler toklasti. Malzeme 60lira, işçilik bedava, daha elimde malzemenin 1/3 duruyor.

[url=https://hizliresim.com/qv7WgD][img]https://i.hizliresim.com/qv7WgD.jpg[/img][/url]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çamurluk kısmını bagajın içinden yaptım, keşke resmini cekseydim ama çamurluk kısmına gelen yerleri taktiktan sonra resim çekmek aklıma geldi, çıkarmaya erindim, sizinde yapmayi plandiginiz gibi yaptım aslında, bence bagaj havuzunada yapın hatta arka koltukların altından başlayıp yapmak lazım, o zaman çok daha iyi olur. Aracın altına ve çamurluk içlerine pütür yaptırmak istiyorum.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: RE: Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Eki 2018, 22:54

sipartacus yazdı:[quote="Ally_07"]Elinize sağlık. Ben de bagaj içine komple (sadece stepne haznesi değil de yanları ve çamurluk tümsekleri de dahil yani) bu tip bir yalıtımı yakında uygulayacağım. Sizin bu malzemeyi çamurluk içine davlumbaz olmadan nasıl uyguladığınızı merak ettim ama. Eğer tahmin ettiğim gibi yaptıysanız zamanla atma yapmaz mı ki? Sonucta o kısım tamamen dış etkenlere (taş, su, çamur, sıcak, soğuk vb.) maruz kalan bur bölge. Ben çamurluk içlerine pütür sprey denen malzmeden düşünüyorum. [quote="sipartacus"]Micra yıkanması için bendeydi, yikattiktan sonra arkadan çukur ve tumseklerden geçişte gelen seslerden dolayı aldığım yalıtım malzemesi aklıma geldi, saat 4gibi bir anda eve gidip ise başladım. Bagaj halisini ve çamurluklarin bulduğu yerdeki döşemeyi sokerek malzemeyiyapıştırmaya başladım. Elimin girdiği her yere yapıştırdım, çamurluk içleri güzel oldu ama hava karardığından dolayı bagaj içi biraz geçiştirdim. Resmi çekmeyi ancak çamurluk içlerini taktiktan sonra aklıma geldi ama oralar daha iyi oldu. Peki sonuç ne oldu, ses bir tık azaldı ama arkadan gelen sesler toklasti. Malzeme 60lira, işçilik bedava, daha elimde malzemenin 1/3 duruyor.

[url=https://hizliresim.com/qv7WgD][img]https://i.hizliresim.com/qv7WgD.jpg[/img][/url]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]
Çamurluk kısmını bagajın içinden yaptım, keşke resmini cekseydim ama çamurluk kısmına gelen yerleri taktiktan sonra resim çekmek aklıma geldi, çıkarmaya erindim, sizinde yapmayi plandiginiz gibi yaptım aslında, bence bagaj havuzunada yapın hatta arka koltukların altından başlayıp yapmak lazım, o zaman çok daha iyi olur. Aracın altına ve çamurluk içlerine pütür yaptırmak istiyorum.[/quote]Çamurluk derken sadece arka tarafı kast ediyorsunuz anladığım kadarıyla.

Ve evet tam sizin belirttiğiniz gibi yapacağım zaten ben de. Bagaj içi stepne havuzu da dahil olacak şekilde arka koltuk döşemesinin altına kadar girip, arka çamurlukların üstünü de bagaj içinden kaplayacağım. Ayrıca tekerlekleri söküp dört çamurluğun içine de pütür sprey sıkacağım.

Bu uygulamayı toledomda yaptım oldukça fark etti. Tabi onda çamurluk içini tam kaplayan plastik davlumbazlar olduğundan pütüre gerek kalmadı (gerçi uygulanabilirdi ve daha da çok etki alınabilirdi de muhtemelen ancak uğraşmak ve maliyetine katlanmak istemedim o dönem). Tekerlekleri ve davlumbazları söküp davlumbaz üzerine tam kaplayacak şekilde yapıştırdım, davlumbazları tekrar takınca kaplama görünmüyor ve dış etkenlerden de korunuyor oldu. Böylece bagajda da çamurluk üstlerine çıkmaya gerek kalmadı (zaten devasa bir bagajı var malzeme çok gidecekti).

Micramıza uygulamayı inşallah uygun bir zaman ve mekan bulduğumda yaparak resimli olarak paylaşacağım. Hatta ses izolasyonu diye bir başlığımız var oraya ekleyeceğim.

Aslında bu işin en harikasını K11 için bir forum üyemiz yaptı ama o olağanüstü bir emek ve zaman gerektirir tabi sonuç da kesinlikle çok tatminkar olmuştur diye düşünüyorum.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen sipartacus » 27 Kas 2018, 16:30

Ally_07 yazdı:Uzun süredir aracın saklama gözü ve ceplerine koyduğun eşyaların tıkırtı yapmasından ve bazen de o gözlerde yiyecek-içecek vs. nedeniyle kirlilik oluşmasından muzdariptim. Aliexpress'te idare edebilecek bir çözüm buldum. March yazmasaydı iyiydi ama hiç yoktan iyi oldu.

NISSAN mart 2010-2015 Için kapısı yuvası ped Aksesuarları, 3D Kauçuk Araba Mat 10 adet kırmızı/mavi/beyaz
http://s.aliexpress.com/MJfY7JZr?fromSns=Panoya kopyala

10 parçadan arka kapı tutamaç içleri birazcık büyük geliyor ama çok belli değil, iki torpido gözü arasındaki kapaksız kısım için olan ise bariz küçük geldi. Diğer parçalar tam olarak uydu. ResimResimResimResimResimResim

Bunlar da uymayanlar

ResimResim

Bu üründen bende aldım, yalnız makyajlı kasada gögüsteki iki torpido arasındaki bölmede birde usb ve aux girişi var, bundan dolayı buraya gelen pad tam oturdu. Yalnız arka kapıların açma-kapama yerlerine oturan kısmına takılan boydan biraz büyük geldi. Başka aksesuar var mı? Alayım güzel oluyor :XD

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Kas 2018, 10:44

sipartacus yazdı: Bu üründen bende aldım, yalnız makyajlı kasada gögüsteki iki torpido arasındaki bölmede birde usb ve aux girişi var, bundan dolayı buraya gelen pad tam oturdu. Yalnız arka kapıların açma-kapama yerlerine oturan kısmına takılan boydan biraz büyük geldi. Başka aksesuar var mı? Alayım güzel oluyor :XD

Demek ki iki torpido arası makyajlı K13 kasada biraz daha dar. Resimlerde görüldüğü gibi bizimkinde baya küçük geldi. Yine resminde görüldüğü gibi arka kapı tutamaçlarındaki bize de büyük.

Valla ben aldığım tüm aksesuarları burada paylaşmaya gayret ediyorum. Aliexpress bu konuda tek kaynağım diyebilirim :)

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Kas 2018, 11:10

Yine aliexpress'ten led gündüz farı (DRL) uygulaması için aldığım aydınlatma ve kontrol ünitesi sonunda uygulattım. Bu şekilde orijinal gündüz farı mantığındaki gibi kontağı açtığınızda kısa hüzmeli farlar kapalı iken gündüz farları yanıyor, kısaları çalıştırdığınızda aradaki otomat sayesinde gündüz farları devreden çıkıyor. Aydınlatmaları ön ızgaraya yapıştırma usulü ile sabitledik (aslında paketten sabitleme ayakları da çıkıyor ama hem yerin dar oluşundan hem de bir yeri söküp delmek istemediğimden sıvı yapıştırıcı kullandık, kaliteli bir çift taraflı ban da kullanılabilir). Kontrol ünitesini akü ile motor içindeki sigorta kutusu arasındaki boşluğa sıkıştırdık, sağlam durduğu için herhangi bir delme/vidalama işlemi yapmaya gerek kalmadı. Bu arada aydınlatmaları silikonla su izolasyonu yapmanızı tavsiye ederim, üretimlerinden kaynaklı ek yerlerinde bazı çatlak ve boşluklar olabiliyor.

Gerekli olan parçalar:

aydınlatma için https://tr.aliexpress.com/item/1-Pair-DRL-LED-Car-Daytime-Running-Lights-6-LEDs-DC-12V-Auto-Fog-Light-Driving/32675511054.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1b692e0eXnMUWM öyle "ben burdayım" diyecek kadar bir parlaklığı olmamakla beraber, bir gündüz farı için yeterli aydınlatma sağlıyor bence. Konumlandırılacak yerin boyutlarına göre daha güçlü olanlar da tercih edilebilir.

aradaki otomat için de https://tr.aliexpress.com/item/CARCHET-DRL-Daytime-Running-LED-Light-Relay-Harness-Control-On-Off-Dimmer-Car/32598592436.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1b692e0eXnMUWM

Ayrıca aydınlatma farlarının kablo ucu soketsiz geldiğinden otomata daha sağlıklı bağlanması için erkek soket uçları da aldım.https://tr.aliexpress.com/item/AMP-1-5-Connectors-1-Sets-Kit-2-Pin-Way-Waterproof-Electrical-Wire-Connector-waterproof-Male/32698754912.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.980e2e0eDXQgju

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

aydınlatma için aslında farklı alternatifler var. mesela aşağıdaki gibi yapmak için esnek led şerit halinde olanlar kullanılabilir: https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-lot-Car-COB-DRL-Driving-Fog-Light-Flexible-Daytime-Running-Light-For-Honda-Toyota-Hyundai/32719935030.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.18f92e0eqqg7v6

Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Kas 2018, 11:15

Ön camla göğüs arasındaki boşluğu kapatmak için lastik fitillerden aldım, yapıştırmadan sıkıştırarak uygulanabiliyor. https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Dashboard-s-zd-rmazl-k-eritleri-stil-kartmalar-Toyota-Honda-Ford-BMW-Audi-Hyundai-KIA/32858506438.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1f1a2e0enTyvla

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 28 Kas 2018, 14:19

Aslında broşürde yer alan, bagaj girişi korumasından istiyorum, acaba makul bir fiyata bunu nasıl temin edebiliriz.
Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Kas 2018, 16:18

sipartacus yazdı:Aslında broşürde yer alan, bagaj girişi korumasından istiyorum, acaba makul bir fiyata bunu nasıl temin edebiliriz.
Resim

gerçekten işe yarar bir parça aslında standart olmalı. ebay veya aliexpress'te yoksa mecburen servisten alınır.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen sleven » 23 Şub 2019, 00:22

Son zamanlarda aracımı park ettiğim yerlerde park ettiğim şekilde bulamıyordum. Bunun en büyük sebebi düşüncesiz ve dikkatsiz insanların kapılarını açarken dikkat etmemeleri. Sürekli aracımın kapı koluna çarpıyorlar ve malesef boyasında aşınmasına sebep oluyorlar. Ben de çözüm olarak kapı kollarına kapak aldım. Bence çok şık ve kullanışlı oldu. Şimdi artık sıfır araçlarda opsiyon olarak krom kapı kolu takılıyor. Kendim imkanlarımla bu şekilde taktım. Beğenip takmak isterseniz aldığım link aşağıda. Ben 8usd ye almıştım. Şimdi fiyatı 10 usd olmuş yine de Türkiye deki fiyatlara göre uygun. Sizinle resimleri de paylaşmak istedim. Eğer siz de takmayı düşünüseniz yapıştırmadan önce mutlaka kapı kollarını temizleyin ve kurulayın. Ben daha sağlam olsun diye her bir kola birer nokta dyson silikon sürdüm.

https://tr.aliexpress.com/item/FIT-FOR- ... df25fd096f

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 25 Şub 2019, 09:40

gayet güzel olmuş bence, elinize sağlık. düşüncesizce kapı açanlara ben de sinir oluyorum

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 27 Şub 2019, 08:36

sleven yazdı:Son zamanlarda aracımı park ettiğim yerlerde park ettiğim şekilde bulamıyordum. Bunun en büyük sebebi düşüncesiz ve dikkatsiz insanların kapılarını açarken dikkat etmemeleri. Sürekli aracımın kapı koluna çarpıyorlar ve malesef boyasında aşınmasına sebep oluyorlar. Ben de çözüm olarak kapı kollarına kapak aldım. Bence çok şık ve kullanışlı oldu. Şimdi artık sıfır araçlarda opsiyon olarak krom kapı kolu takılıyor. Kendim imkanlarımla bu şekilde taktım. Beğenip takmak isterseniz aldığım link aşağıda. Ben 8usd ye almıştım. Şimdi fiyatı 10 usd olmuş yine de Türkiye deki fiyatlara göre uygun. Sizinle resimleri de paylaşmak istedim. Eğer siz de takmayı düşünüseniz yapıştırmadan önce mutlaka kapı kollarını temizleyin ve kurulayın. Ben daha sağlam olsun diye her bir kola birer nokta dyson silikon sürdüm.

https://tr.aliexpress.com/item/FIT-FOR- ... df25fd096f

Resim
Resim

Parmak/el izi bırakıyor mu? Çelik değil, ABS plastik değil mi? Çok güzel olmuş.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen sleven » 10 Mar 2019, 22:06

Teşekkür ederim Ally_07 dostum.
Beğenmenize sevindim. Rahatsız edici bir el izi yok. Yakından dikkatli bakınca el izi olabiliyor ama normal görüntüde rahatsız edici bir durum yok. Resimleri temizlemeden çektim. Tamamen resimde göründüğü gibi :) Ürün metal değil ama kaliteli duruyor. Çabuk deforme olacak gibi görünmüyor. Görüntüsü tamamen metal gibi. Ben beğendim açıkçası. Tavsiye ederim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı