Micra'da hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Akustics
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen Akustics » 12 Nis 2014, 13:47

Merhaba micram da belli bir hızda sonra kapıların otomatik kilitlenmesi ni nasıl sağlayabilirim böyle bir olanak varmı?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Kullanıcı avatarı
ALIYUKSEL
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: SİGORTA

Mesajgönderen ALIYUKSEL » 30 Nis 2014, 10:13

Merahaba , bende çok uğraştım ancak olmadı .

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 18 Mar 2015, 23:08

Mesaj tarihi eski ama bilgilendirme amaçlı yazayım dedim. Bizim K13 kasalarda oluyor. Kullanım kılavuzunda yazanları uyguladım yetti. Sizinkide bizimki ile aynıysa olur bence

10 km/h hızdan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi için:

Kontak anahtarını II konumuna (çalıştırmadan önceki, gösterge ışıklarının yandığı konum) getirin
20 sn içinde kapınızdaki kapıları kilitleme butonuna "kilitleme" pozisyonunda basın ve 5 saniye basılı tutun.
Özellik aktif hale gelirse 4'lüler 2 kere yanıp sönecektir.
Özelliği devre dışı bırakmak için aynı şeyi bir daha uygulayın bu sefer 4'lüler 1 kere yanıp sönecektir.

Kontaktan anahtarı çıkardığınızda kapıların otomatik açılması için ise:

Yine Kontak anahtarını II konumuna (çalıştırmadan önceki, gösterge ışıklarının yandığı konum) getirin
20 sn içinde kapınızdaki kapıları kilitleme butonuna bu sefer "kilitleri açma" pozisyonunda basın ve 5 saniye basılı tutun.
Yine özellik aktif hale gelirse 4'lüler 2 kere yanıp sönecektir.
Özelliği devre dışı bırakmak için aynı şeyi bir daha uygulayın bu sefer 4'lüler 1 kere yanıp sönecektir.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 10 Nis 2015, 14:20

Teşekkürler bu bilgi için de , demek böyle gizli özellikler Micra da da var, eve giderken unutmaz isem deneyeceğim, sonucu yazarım

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Nis 2015, 14:46

MicraR yazdı:Teşekkürler bu bilgi için de , demek böyle gizli özellikler Micra da da var, eve giderken unutmaz isem deneyeceğim, sonucu yazarım

Rica ederim. Aslında VAG arabalarındaki gibi "gizli" özellik sayılmaz bu, kullanım kılavuzunda yazıyor. Ama devre dışı bırakıp aktif etme imkanını kullanıcıya vermiş olmaları güzel bence. VAG araçlarında özel kablo, kod falan gerekiyor bu tip şeyler için. Kullanıcının kendisine bırakmamışlar maalesef.

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 13 Nis 2015, 11:34

Ally_07 yazdı:
MicraR yazdı:Teşekkürler bu bilgi için de , demek böyle gizli özellikler Micra da da var, eve giderken unutmaz isem deneyeceğim, sonucu yazarım

Rica ederim. Aslında VAG arabalarındaki gibi "gizli" özellik sayılmaz bu, kullanım kılavuzunda yazıyor. Ama devre dışı bırakıp aktif etme imkanını kullanıcıya vermiş olmaları güzel bence. VAG araçlarında özel kablo, kod falan gerekiyor bu tip şeyler için. Kullanıcının kendisine bırakmamışlar maalesef.

Denedim ve benim araçta da oldu bu özellik, tekrar teşekkürler ben kullanıcı kılavuzunda bunu okumamıştım ama burada yazmanız ve okumamız iyi oldu, uyguladım çalışıyor şimdi özelliğimiz.

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 14 Nis 2015, 14:11

MicraR yazdı:
Ally_07 yazdı:

Denedim ve benim araçta da oldu bu özellik, tekrar teşekkürler ben kullanıcı kılavuzunda bunu okumamıştım ama burada yazmanız ve okumamız iyi oldu, uyguladım çalışıyor şimdi özelliğimiz.

Rica ederim, güle güle kullanın..

Kullanıcı avatarı
muratt_pnp
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Re: Micra'da hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi

Mesajgönderen muratt_pnp » 17 Ağu 2015, 16:38

ben de denedim ve özelliği aktif ettim. teşekkürler. başka aktif edebileceğimiz başka özellik varsa yazarsanız güzel olur :)

K13 2012 Micra 1.2 Passion CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 17 Ağu 2015, 16:54

muratt_pnp yazdı:ben de denedim ve özelliği aktif ettim. teşekkürler. başka aktif edebileceğimiz başka özellik varsa yazarsanız güzel olur :)

Şu başlığa bakınız http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=2704&p=27027#p27027

Kullanıcı avatarı
Tamerwe
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kamu

Mesajgönderen Tamerwe » 23 Oca 2016, 17:20

5 yaşında kızım var. Arabaya binip hareket etmeye başladıktan sonra el frenini ordaki kilit tuşuna bassam da kapılar kilitlenmiyor. Yani kapılarım içeriden kilitlenmiyor bunun hakkında ne yapabilirim acaba. Eski usul kilit düğmeleri de yok arabada.
2005 visio düz vites 1.25 benzinli kullanıyorum.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra'da hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi

Mesajgönderen Ally_07 » 23 Oca 2016, 18:36

Tamerwe yazdı:5 yaşında kızım var. Arabaya binip hareket etmeye başladıktan sonra el frenini ordaki kilit tuşuna bassam da kapılar kilitlenmiyor. Yani kapılarım içeriden kilitlenmiyor bunun hakkında ne yapabilirim acaba. Eski usul kilit düğmeleri de yok arabada.
2005 visio düz vites 1.25 benzinli kullanıyorum.

Tuşta bir sorun var bence tabi eğer merkezi kilidiniz normalde yani arabayı dıştan kilitlediginizde sorunsuz çalışıyorsa. Bunu güvenilir bir elektrikçi kolayca tespit edebilir. Belki tuş temizlik/lehim falan gibi ufak bir operasyonla onarılabilir. Eğer onarılması mümkün değilse ya çıkma olarak ya da ebay veya aliexpress gibi sitelerde uygun fiyatlı bulmak mümkündür sanırım.

Eğer merkezi kilit sisteminde sorun varsa da aksesuarcılarda veya İnternette uygun fiyatlı kilit universal kilit motorları oluyor, onlardan veya eğer bulabilirseniz çıkma parça ile sorun çözülebilir.

Başka da bir sorun olabileceği aklıma gelmiyor. Yani belki tuşun kablo tesisatı ile ilgi bir sorun olabilir ama bence çok küçük bir ihtimaldir o.

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

Kullanıcı avatarı
Tamerwe
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kamu

Mesajgönderen Tamerwe » 24 Oca 2016, 11:16

Teşekkürler. Tuşa bastığımda düzgün olarak kilitleme sesi ve açma sesi çıkıyor. Fakat içeriden aracın arka kapıları hala acilabiliyor. Ama dışarısı için kitliyor kontrol ettim. Ayrıca merkezi kilitle sorun yok. Kumanda kilidinde de. Artık çare bulamadım çocuk kilitlerini açtım. Içten hiçbir türlü açılmıyor böyle bir çare buldum.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı