Micra PS (Power Steering-Hidrolik Direksiyon) Problemi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
muratminadilek
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: IT

Re: Micra PS (Power Steering-Hidrolik Direksiyon) Problemi

Mesajgönderen muratminadilek » 16 Ağu 2019, 15:31

PS arızası elektriksel bir sorun, hidrolik sistem yok bu araçlarda ( 2005 micra ) bahçelievler sanayide bu işi yapan bir yer var tamir fiyatı 1000tl 6 ay da garanti.
https://epsdireksiyon.net/

Kullanıcı avatarı
1.2nissan2005
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen 1.2nissan2005 » 23 Ağu 2019, 18:30

Merhaba bende de 2005 micra var. Bir haftadır ps hatası veriyordu aç kapa düzeliyordu. Bugün hatayı yine verdi ve düzelmedi. Antalya ve İstanbul da 1000 liraya hallettirmişsiniz 6 ay garantili. Peki Adana da bunu nereye yaptırabilirim bu fiyata yine garantili ?

Kullanıcı avatarı
ercmentz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Mesajgönderen ercmentz » 28 Kas 2019, 14:13

merhaba.

2016 micra street cvt aracım var,
kısa süre önce her zaman olmamakla beraber direksiyonu çevirdiğimde kağıt sürtmesi gibi bir ses geliyor hemen simidin takılı olduğu bağlantı yerinin arkasından. Kalın bir kağıt var sanki içinde de o sürtüyor gibi.

direksiyon ayarı ile oynuyorum aşağı indiriyorum kesiliyor. kablolar mı sürtüyor acaba.
şu ana kadar iki kere oldu , bu sorun neden olabilir.

Kullanıcı avatarı
Korayaltun
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yönetici

Mesajgönderen Korayaltun » 16 Tem 2021, 20:58

Merhaba arkadaşlar, 1,5 sene önce aynı sorun vardı. Ön takımımda kötüydü. Ön takımı yaptırdım sonra beyne bilgisayar bağlayıp hata mesajlarını sildirdim. Düzelmişti fakat bugüne kadar. Bugün yolda Bi anda ps ışığı yandı. Akü kablosu tam tutmuyor bazen araba aküde kesiyor. Sanırım Akü bir anda kesti ve ps ışığı yandı. Bu Sorunu çözen ustaya gittim ama bilgisayarının şarj kablosu bozuk olduğundan bilgisayarı çalşmıyormuş. Başka Bi ustada arabanın beynine bağlandık hatayı sildik. Kontak kapatıp acınca sorun görünmüyordu ama direksiyonu hafif cevirince hata aldım. Direksiyon Bi anda sertleşti ve ps ışığı yandı. Bidaha sildirip denedim. Yine aynı hata verdi. Halledemedik. İşim gereği pazartesi ilk sorunu çözen ustaya tekrar götürcem. Götürmeden de Akü kablosunu 1 kaç saat çıkarcam. Sorun çözülürse tekrar yazarım.

Merhaba arkadaşlar, Ankara şaşmaz da kılıç kardeşler direksiyonda yaptırdım, usta üstündeki parçayı yaparsam 1.500 olmazsa elimde cıkma var 2.500 olur dedi. Oraya yaptırdım, suan bir sorunum yok, 6 ay garanti verdi. Ama direksiyonu sökerken göğsün sağına soluna zarar vermiş, orda yaptıracaksanız ilk önce göğsün resmini cekin ustaya gösterin, zarar gelirse karşılarsınız deyin. Onun dışında bu sorunu en uygun ve iyi halleden bu adamlar. Herkese hayırlı sağlıklı günler dilerim.

En son Korayaltun tarafından 26 Ağu 2021, 23:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Selim2021
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kamu

Mesajgönderen Selim2021 » 24 Ağu 2021, 18:38

Antalya da Güçlü ustaya nasıl ulaşırım??

Kullanıcı avatarı
brocky
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen brocky » 01 Eki 2021, 11:13

Micra 2005 model aracım var, daha dün PS hatası vermeye başladı, kapat aç ile gidiyordu ama artık gitmiyor sürekli yanıyor direksiyon çevrilmiyor.
Forumu okudum maliyetler hayli yüksek nasıl çözüm ürettiniz yardımcı olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Adanamicragökhan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen Adanamicragökhan » 02 Haz 2023, 08:56

1.2nissan2005 yazdı:Merhaba bende de 2005 micra var. Bir haftadır ps hatası veriyordu aç kapa düzeliyordu. Bugün hatayı yine verdi ve düzelmedi. Antalya ve İstanbul da 1000 liraya hallettirmişsiniz 6 ay garantili. Peki Adana da bunu nereye yaptırabilirim bu fiyata yine garantili ?

Hocam Adana’da bir çözüm bulabildiniz mi ?

Kullanıcı avatarı
Goner
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Goner » 05 Kas 2023, 23:11

2005 1.2 visia modelinden var bende. 1 aydır bu PS hatasıyla uğraşıyorum. İzmir'de yaptırdım. Geçenlerde bir daha oldu. Bu sefer elektronikçi de baktı. O da bir şeyler yaptı. Şu an direksiyon normale döndü ama her an o hatayı verecek gibi hissediyorum. PS hatası vermeden evvel kontağı çevirdiğimde gösterge ikazlarında PS çıkmıyordu. Şimdi PS yazısı görünüp kayboluyor. Kabus gibi bir şey bu açıkçası. Tamirine garanti veren de yok, illet bir şeymiş cidden.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı