Micra PS (Power Steering-Hidrolik Direksiyon) Problemi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
tnrr
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: meslek

Re: Micra K12 PS (direksiyon) arıza

Mesajgönderen tnrr » 12 Mar 2016, 11:51

Arkadaşalar kayseri/de ps ağrızası tamiri yapan yer var mı?

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Navara
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 12 Mar 2016, 12:01

Yeni sanayide Mercedes in arkasinda Nissan academi, Onur usta var.Yaparsa onlar yapar.0 553 443 68 34

Onlar olmaz derse Kayseri ve civarinda Inoto dahil hicbiryere gostermene gerek yok.Nissanda uzerlerine ozel servis tanimam.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
tnrr
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen tnrr » 13 Mar 2016, 09:20

teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tnrr
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen tnrr » 13 Mar 2016, 09:23

ps motor ağrızasının tekrarlama olasılığı nedir?

En son tnrr tarafından 19 Mar 2016, 19:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: micra k 12 ps arıza

Mesajgönderen spoilerci » 14 Mar 2016, 00:03

gryngn yazdı:yok eskisini vermedim. 4-5 tane yetkili servisle görüştüm onarımdan sonra tekrar ne zaman arıza yapacagı belli olmaz dediler.

sıfırı arıza yapmış tamir göreninin arıza yapmaması mümkün mü, tabiki arızalanacak. Unutmayın servisler tamirci değil parça değiştiricilerdir.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
teori57
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Program Eğitmeni

Mesajgönderen teori57 » 16 Mar 2016, 01:41

Merhaba Arkadaşlar, Bu sorun benimde başıma gelmişti. 2005 Model Tekna 1.2 benzinli araç aldım.
2. haftada PS yanmaya başladı. ilk başlarda kendiliğinden sönüyordu fakat 2 güne kalmadı hepten gitti.
Servis 6bin Tl yedek parça fiyatı veriyor ve hiç bir şekilde garanti de vermiyor.
Bir kaç yere gittim, 800 ve 2000 tl arası fiyatlar verdiler.

isranbul kocasinan sanayi bölgesinde bi direksiyon tamircisine götürdüm 1,000 tl ye anlaştım ve 6 ay garanti verdiler.
Sorun direksiyon motorundan kaynaklanıyormuş. önce tamir ettiler, 1 hafta tutmadı. sonra değişim yaptılar oda 1 haftada bozuldu.
en son tekrar götürdüm. yedek parçacı hatalı parça vermiş abi özür dileriz dediler, parçayı tekrar değiştirdiler şuan 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.
bence garanti veren bir yere gidin. bu arkadaşları tavsiye ederim. he birde araçta direksiyonu çevirirken o en son haddeye kadar tık sesini duyana kadar cevirmeyin ve kasislerde yavaş geçin.

Kullanıcı avatarı
teori57
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: 2005 MODEL MİCRADA PS ARIZASI

Mesajgönderen teori57 » 16 Mar 2016, 01:58

farklı bir başlıkta da belirtmiştim ama burada da yazayım. yaşayan bilir. inanılmaz bir sıkıntı ve strese giriyor insan.
micra 2005 1,2 tekna arac aldım. 2. haftada bu lanet sorunla karşılaştım.
yetkili servis 6,000 tl fiyat biçti. sanayi sanayi gezdim. fiyat aralığı 800-2000 arası değişiyor. kimisi onarım, kimisi değişim yapıyor. ama garanti veren yok.
en sonunda istanbul kocasinan sanayiye gittim. ordaki direksiyoncu 1000 tl fiyat biçti. onarılırsa onarırım yoksa değiştiririm diyor. ve 6 ay garanti veriyor.
önce direksiyon motorunu tamir etti. 1 haftada bozuldu. sonra parça değiştirdi yine 1 haftada tekrar bozuldu. artık sövecek duruma geldim, özür dilediler parça temin ettikleri yeri suçladılar 3. atışta tutturdular. suan en az 2 aydır kullanıyorum arabayı hiç sorun cıkartmadı. siz siz olun garanti vermeyen yere yaptırmayın. birde direksiyoncunun dedikleri "direksiyon çevirirken sonuna kadar çevirmeyin, o tak sesini duymayın. ve de kasislerden yavaş geçin

Kullanıcı avatarı
tnrr
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen tnrr » 16 Mar 2016, 11:43

:T

En son tnrr tarafından 19 Mar 2016, 19:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Mar 2016, 18:31

Ariza silme ile sorun duzelmez. Oto elektrikci bu sorunu yapamaz

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 18 Mar 2016, 20:38

teori57 yazdı:Merhaba Arkadaşlar, Bu sorun benimde başıma gelmişti. 2005 Model Tekna 1.2 benzinli araç aldım.
2. haftada PS yanmaya başladı. ilk başlarda kendiliğinden sönüyordu fakat 2 güne kalmadı hepten gitti.
Servis 6bin Tl yedek parça fiyatı veriyor ve hiç bir şekilde garanti de vermiyor.

isranbul kocasinan sanayi bölgesinde bi direksiyon tamircisine götürdüm 1,000 tl ye anlaştım ve 6 ay garanti verdiler.
Sorun direksiyon motorundan kaynaklanıyormuş. önce tamir ettiler, 1 hafta tutmadı. sonra değişim yaptılar oda 1 haftada bozuldu.
en son tekrar götürdüm. yedek parçacı hatalı parça vermiş abi özür dileriz dediler, parçayı tekrar değiştirdiler şuan 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.
bence garanti veren bir yere gidin. bu arkadaşları tavsiye ederim. he birde araçta direksiyonu çevirirken o en son haddeye kadar tık sesini duyana kadar cevirmeyin ve kasislerde yavaş geçin.

Benimde motor ustamin tanidigi direksiyoncu ayni sekilde tamir etti parcayi. Buyuk ihtimal ayni yerdir cunku 6 ay garantiyi bana da verdiler. Su an sorunsuz fakat bir kac kere ariza isigi yandi kontak kapatip tekrar actim duzeldi. Yaptirali da 2 ay olmamistir. Ayni sekilde devam ederse tekrar geri goturecegim

Kullanıcı avatarı
teori57
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen teori57 » 22 Nis 2016, 12:08

justorcun yazdı:
teori57 yazdı:Merhaba Arkadaşlar, Bu sorun benimde başıma gelmişti. 2005 Model Tekna 1.2 benzinli araç aldım.

Benimde motor ustamin tanidigi direksiyoncu ayni sekilde tamir etti parcayi. Buyuk ihtimal ayni yerdir cunku 6 ay garantiyi bana da verdiler. Su an sorunsuz fakat bir kac kere ariza isigi yandi kontak kapatip tekrar actim duzeldi. Yaptirali da 2 ay olmamistir. Ayni sekilde devam ederse tekrar geri goturecegim

Selam, o yine bozulacak. Bana da öyle olmustu, iki üc defa yandı. 20sn bekleyio tekrar calıstırınca düzeliyodu. Ama bi yerden sonra hepten gidiyo. Bi kaç defa daha yaparsa götür direk. Yakıt tüketimi nasıl aracın?

Kullanıcı avatarı
Eskişehir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Eskişehir » 24 May 2016, 10:06

Arkadaşlar direksiyon sorununu ps tamir ederek çözen bir yer yok mu. Yada muadili satılmıyormu

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

oto anahtarı