Micra PS (Power Steering-Hidrolik Direksiyon) Problemi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
ibrahimucan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: makina muhendisi
İletişim:

Re: Micra K12 PS (direksiyon) arıza

Mesajgönderen ibrahimucan » 24 May 2016, 12:32

hocam merhaba. öncelikle aramıza hoş geldniz. tanışma bölümünde kendinizi tanıtırmısınız. saygılar.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra K12 PS (direksiyon) arıza

Mesajgönderen Ally_07 » 29 May 2016, 20:17

Eskişehir yazdı:Arkadaşlar direksiyon sorununu ps tamir ederek çözen bir yer yok mu. Yada muadili satılmıyormu

Siz bu başlıkta önceden paylaşılan mesajları okudunuz mu? Bazılarında iletişim bilgileri olan atölye önerileri var çünkü?

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
pinpause
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Havacilik

Mesajgönderen pinpause » 30 May 2016, 14:14

Arkadaslar dunden beri benim de direksiyonu saga sola cevirdigimde gicirti tarzi bir ses gelmeye basladi.

Henuz araci yeni aldigim icin belirli bir ustam da yok. O yuzden hem tavsiye uzerine bir yere gitmek istiyorum, hem de bu tarz sorunlardan cok iyi anlamadigim icin sisirilmis fiyatlarla kandirilmak istemiyorum.

Istanbul Anadolu yakasinda onerebileceginiz bir usta var mi?
Tesekkurler

Nissan K12C Micra 1.2 Passion 2009
Ford Kuga 1.5 Ecoboost Titanium 4x4 2014

Kullanıcı avatarı
lakartuna
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: muhasebe finansman

Mesajgönderen lakartuna » 02 Haz 2016, 10:29

İstanbul da bu sorunu yaşayıp tamir ettiren,tamir sonrası verim alıp ; kullanan forum üyesi var mı? Burada ustasını,yerini fiyatını ve telf numarasını paylaşırsa aynı arızayla karşılaşan bizlere faydası olur.Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
pinpause
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Havacilik

Mesajgönderen pinpause » 02 Haz 2016, 10:34

pinpause yazdı:Arkadaslar dunden beri benim de direksiyonu saga sola cevirdigimde gicirti tarzi bir ses gelmeye basladi.

Henuz araci yeni aldigim icin belirli bir ustam da yok. O yuzden hem tavsiye uzerine bir yere gitmek istiyorum, hem de bu tarz sorunlardan cok iyi anlamadigim icin sisirilmis fiyatlarla kandirilmak istemiyorum.

Tesekkurler

Bendeki sorun direksiyondan kaynaklanmiyormus. Birkac forumda dolandiktan sonra farkettim ki pek cok kaucuk paspas kullanan kisi ayni sorun ile karsilasmis. Kaucuk paspas ileri dogru kaydigi icin direksiyon miline temas ediyor ve donuslerde siddetli bir ses yaratiyormus.
Eger kaucuk paspas kullaniyorsaniz en azindan onu geri cekip denemekte bir fayda olabilir.

Nissan K12C Micra 1.2 Passion 2009
Ford Kuga 1.5 Ecoboost Titanium 4x4 2014

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra K12 PS (direksiyon) arıza

Mesajgönderen Ally_07 » 02 Haz 2016, 14:19

pinpause yazdı:[quote="pinpause"]Arkadaslar dunden beri benim de direksiyonu saga sola cevirdigimde gicirti tarzi bir ses gelmeye basladi.

Tesekkurler

Bendeki sorun direksiyondan kaynaklanmiyormus. Birkac forumda dolandiktan sonra farkettim ki pek cok kaucuk paspas kullanan kisi ayni sorun ile karsilasmis. Kaucuk paspas ileri dogru kaydigi icin direksiyon miline temas ediyor ve donuslerde siddetli bir ses yaratiyormus.
Eger kaucuk paspas kullaniyorsaniz en azindan onu geri cekip denemekte bir fayda olabilir.[/quote]

Bilgilendirme için teşekkürler

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
teori57
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Program Eğitmeni

Mesajgönderen teori57 » 17 Haz 2016, 15:04

İstanbul kocasinan Sanayi sitesinde Bu işi yapan 6 ay garanti veren Yer mevcut. ben oaraya yaptırdım sağ kuru kutu ile beraber 1,200 tl ücret aldılar. Telefon numarasını paylaşacağım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Haz 2016, 15:14

teori57 yazdı:İstanbul kocasinan Sanayi sitesinde Bu işi yapan 6 ay garanti veren Yer mevcut. ben oraya yaptırdım sağ kuru kutu ile beraber 1,200 tl ücret aldılar. Telefon numarasını paylaşacağım.

Gerçekten çok hora geçer. Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Micra Direksiyon (PS) Problemi

Mesajgönderen justorcun » 20 Ara 2016, 10:49

Arkadaslar selam,
Gecen sene ayni problemi yasiyordum, tanidigim motor mekanik ustasi abime aracimi biraktim. Sanirim o da yukardaki arkadasin kocasinandaki direksiyoncusuna goturup yaptirdi ve bana getirdi. 6 ay garanti verdigini biliyorum cunku. Fakat son birkac gundur tekrar ps hatasi aliyorum. Isin ilginci havalar soguyunca yapmaya basladigini farkettim. Kullanici hatasi olmayan bir sey için her sene 1000 kusur lira vermek istemiyorum.
Baska.bir forumda ayni hatayi alan corolla sahibi 2013 yilinda 130tl ye roleyi degistirerek sorundan kurtulmus.
Yokmudur bizimde bu sekilde yardim alabilecegimiz biri?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
ge
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ge » 26 Ara 2016, 14:33

Selam arkadaşlar, 2005 micra sahibiyim. PS arızası bende de oldu. Parça değişimi 7250 tl dediler. Tamir için başka çözüm bulabilen oldu mu? Acil yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Sigortam.biz
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Sigortacı

Mesajgönderen Sigortam.biz » 26 Ara 2016, 16:21

Benim araçta da bazen benzer bir ses geliyor. Ancak halen tam olarak hangi durumlarda bunu yaptığını netleştiremedim.

Ak - Allianz - Anadolu - Ankara - Doğa - Ergo - Eureko - Generali - Groupama - Güneş - Halk - Neova - Sbn - Sompo -Unico...
Sektörün 23 şirketinden karşılaştırmalı teklifler.
Hakan ENGİN

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 31 Mar 2017, 14:00

K13'lerde PS arızası var mı ?

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi