Micra PS (Power Steering-Hidrolik Direksiyon) Problemi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra Direksiyon (PS) Problemi

Mesajgönderen Ally_07 » 31 Mar 2017, 15:30

justorcun yazdı:K13'lerde PS arızası var mı ?

Bu başlığı baştan sona okuduysanız, araç yıl bilgisi veren arkadaşların hepsinin K12 sahibi olduğunu görebilirsiniz. Bazı arkadaşlar araç bilgilerini vermemiş ama onların da K12 olduğunu sanıyorum. Bir karesinde yetkili servise bu konuyu sorduğumda bana "eski K12'lerde karşılaşıyorduk ama 2010 sonrası K13 kasalarda karşılaşmadık" demişlerdi. Böylece K13'ler için bu sorunun kronik olmadığı sonucuna varabiliriz bana kalırsa.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 01 Nis 2017, 09:38

Ally_07 yazdı:
justorcun yazdı:K13'lerde PS arızası var mı ?

Bu başlığı baştan sona okuduysanız, araç yıl bilgisi veren arkadaşların hepsinin K12 sahibi olduğunu görebilirsiniz. Bazı arkadaşlar araç bilgilerini vermemiş ama onların da K12 olduğunu sanıyorum. Bir karesinde yetkili servise bu konuyu sorduğumda bana "eski K12'lerde karşılaşıyorduk ama 2010 sonrası K13 kasalarda karşılaşmadık" demişlerdi. Böylece K13'ler için bu sorunun kronik olmadığı sonucuna varabiliriz bana kalırsa.

evet baştan sona okudum, kendim de k12 sahibiydim aynı problemi yaşadım.
bu sorun belli bir süre sonra ya da belli bir km sonra mı ortaya çıkıyor onu ogrenmek amaçlı yazmıştım ki bence yaşanan problem planlı eskitme ile alakalı. eşim istediği için dün k13 micra için bayide anlaştık, problem çıkmazsa haftaya alacağım.
bir kaç nissan bayii ile gorustum (teknik servis değil) ps arızası ile hiç karşılaşmadıklarını soyluyorlar, bende bu duruma inanmıyorum. onun için buradan fikir almak istedim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: Micra Direksiyon (PS) Problemi

Mesajgönderen Ally_07 » 01 Nis 2017, 14:02

justorcun yazdı:[quote="Ally_07"][quote="justorcun"]K13'lerde PS arızası var mı ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

evet baştan sona okudum, kendim de k12 sahibiydim aynı problemi yaşadım.
bu sorun belli bir süre sonra ya da belli bir km sonra mı ortaya çıkıyor onu ogrenmek amaçlı yazmıştım ki bence yaşanan problem planlı eskitme ile alakalı. eşim istediği için dün k13 micra için bayide anlaştık, problem çıkmazsa haftaya alacağım.
bir kaç nissan bayii ile gorustum (teknik servis değil) ps arızası ile hiç karşılaşmadıklarını soyluyorlar, bende bu duruma inanmıyorum. onun için buradan fikir almak istedim[/quote]

Bazen üreticiler, bazı sorunları araçları piyasaya sürdükten sonra kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre tesbit ediyorlar ve bazen geri çağırıp güncelleme yaparak bazen de aracın sonraki versiyonda bu sorunları gideriyorlar. Mesela VW DSG şanzımanla ilgili böyle yaptı, HONDA i-shift şanzımandan tekrar CVT''ye döndü. Hatta windows da XP'den önce bir iki versiyon sürüp en son hali olarak XP'yi piyasa sürmüştü. Bu durum muhtemelen micra için de geçerli. İlk elekronik destekli hidrolik direksiyonun kullanıldığı K12 kasada çıkan sorunlar, kullanıcıların geri bildirimlerden sonra K13'te giderilmiş olmalı ki K13 kullanıcılarından pek duymadık böyle bir sorun. Dediğim gibi bizim yetkili servis bir kaç kez K12 kasa araçlarda (gelen bütün K12'lerde değil ama yanlış anlaşılmasın) böyle bir sorunla karşılaştıklarını ama K13'te şimdiye kadar karşılaşmadıklarını söylemişti. Bence mantıklı, K12'leri bu açıdan "beta" versiyon gibi düşünebiliriz. Japonların planlı eskitme yöntemi kullanacağını sanmıyorum, malum genellikle uzun yıllarca sorunsuz kullanılan araçlar üretmekle övünürler.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Micra Direksiyon (PS) Problemi

Mesajgönderen justorcun » 04 Nis 2017, 10:31

umarım dediğiniz gibidir cünkü aracı aldık :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Nis 2017, 11:14

justorcun yazdı:umarım dediğiniz gibidir cünkü aracı aldık :)

Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Bakın; hepimiz bu arabaları insan yapımı makineler olarak satın alıp kullanıyoruz. Dolayısıyla kusurları olması mümkün. Ancak bu kusurlar sürekli tekrar edecek mutlaka hepimiz de karşılacağız anlamına gelmez ki. Sonuçta bu biraz bizim aracı kullanımda gösterdiğimiz ustalık ve titizlik biraz da nasip/şans işi. O yüzden içiniz rahat olsun bence.

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 04 Nis 2017, 12:25

elimizden geldiğince titiz davranıyoruz tabi ki hatta binmeye kıyamıyoruz :) ama maliyeti yüksek kusurlar olunca keyif kaçıyor malesef.. biraz da şans işi dediğiniz gibi ama geri bildirimler sonucu güncellenmişse (bence öyledir) bizim için hiç bir eksisi yok aracın :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Nis 2017, 12:32

justorcun yazdı:elimizden geldiğince titiz davranıyoruz tabi ki hatta binmeye kıyamıyoruz :) ama maliyeti yüksek kusurlar olunca keyif kaçıyor malesef.. biraz da şans işi dediğiniz gibi ama geri bildirimler sonucu güncellenmişse (bence öyledir) bizim için hiç bir eksisi yok aracın :)

Haklısınız tabi, bizim ülkede kolay alınabilen şeyler olmadığından insan kullanırken ayrı bir geriliyor. Biz de ailecek aynı hisleri yaşıyoruz gerçekten. Ancak dediğim gibi bende K13'ler için bu teknik sorunun giderildiği izlenimi var, inşallah bu sorunu yaşamayacağımıza inanıyorum şahsen. Tekrar hayırlı olsun.

Kullanıcı avatarı
LaBarbaRosa
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Makina Mühendisi

Mesajgönderen LaBarbaRosa » 28 May 2017, 07:01

merhaba arkadaşlar, kocasinan daki 6 ay garanti veren ustanın iletişim bilgisini alma ihtimalimiz var mıdır? ve yaptıran arkadaşların son durumları nedir tekrar hata verdi mi??

Kullanıcı avatarı
fethi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: optisyen

Mesajgönderen fethi » 20 Tem 2017, 13:56

http://www.epsdireksiyon.net/ şöyle bi yer var. videosunda tanıtımı da var
benim 2005 micra visia da geçenlerde böyle bir sıkıntı oldu sonra bir daha yapmadı. Bakalım inşallah daha yapmaz

En son fethi tarafından 21 Tem 2017, 17:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Tem 2017, 16:32

fethi yazdı:http://www.epsdireksiyon.net/ şöyle bi yer var. videosunda tanıtımı da var
benim 2005 micra visia dan geçenlerde böyle bir sıkıntı oldu sonra bir daha yapmadı. Bakalım inşallah daha yapmaz

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, ihtiyacı olanların işine yarar inşallah.

Web sitesindeki iletişim bilgilerini, ola ki link açılmazsa diye burada da yazalım:

GSM: 0535 848 76 56
0535 562 51 04

Şube Tel : 0 212 619 47 82

Merkez: Sanko Sanayi Sitesi C3 Blok No:193 Bodrum Kat Küçükköy / İstanbul
Telefon: (212) 619 47 82
GSM:0 (535) 848 76 56

Şube:Kocasinan Sanayi Sitesi A-Blok No:17 Bahçelievler / İstanbul
GSM: 0 (535) 562 51 04

Kullanıcı avatarı
fethi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: optisyen

Mesajgönderen fethi » 06 Ağu 2017, 19:00

Direksiyonumda ki PS problemi kalıcı hale geldi. Direksiyon arızadan dolayı çok ağırdı bende bir çekici ile anlaştım ve beylikdüzün den Kocasinan sanayiye götürdük (150 tl) Direksiyon söküldü bakıldı. Usta direksiyonun daha öncede söküldüğünü ve mahfedildiğini söyledi. Çıkma ve hiç tamir görmemiş 2010 model micra dan çıkma direksiyon takıldı 1500tl. Ama genede böyle bir arıza olursa önce yabancı bir forumda okuduğuma göre önce direksiyon sigortasını kontrol esin hatta bi kontak spreyi ile temizleyin. Ve de arıza silme yapın ( obd2 kullanılabilir ama ben destekleyen bulamadım) .

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Ağu 2017, 19:03

fethi yazdı:Direksiyonumda ki PS problemi kalıcı hale geldi. Direksiyon arızadan dolayı çok ağırdı bende bir çekici ile anlaştım ve beylikdüzün den Kocasinan sanayiye götürdük (150 tl) Direksiyon söküldü bakıldı. Usta direksiyonun daha öncede söküldüğünü ve mahfedildiğini söyledi. Çıkma ve hiç tamir görmemiş 2010 model micra dan çıkma direksiyon takıldı 1500tl. Ama genede böyle bir arıza olursa önce yabancı bir forumda okuduğuma göre önce direksiyon sigortasını kontrol esin hatta bi kontak spreyi ile temizleyin. Ve de arıza silme yapın ( obd2 kullanılabilir ama ben destekleyen bulamadım) .
Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Arıza silme ELM cihazı ile veya bosch car service'lerde yapılabilir belki. Bunlar da olmazsa yetkili serviste mecburen...

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı